Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Васко Абаджиевнови  
Автор _stefanaki (непознат )
Публикувано19.04.07 13:17



Добър ден,

има ли някакъв начин да се намерят записи на този гений ?
Ще съм много благодарен.



Тема Re: Васко Абаджиевнови [re: _stefanaki]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано19.04.07 14:01



Май само в радиото имат...питай Ново20



Щука май?

Тема Re: Васко Абаджиевнови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор _stefanaki (непознат )
Публикувано19.04.07 14:34



за радиото знам (Златния фонд), но дали е възможно да се поръча копие на тези записи?



Тема Re: Васко Абаджиев [re: _stefanaki]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано19.04.07 17:42



някъде преди две години, ако не и повече, пак тук питахме същото. И молби имаше, и обещания, че този и онзи имали връзки в радиото ,а накрая така си остана. Та, ако ти си по-късметлия от нас и успееш да докопаш нещо, дай да организираме едно разпространение, защото колцина от младите са чували за него и най-вече негово изпълнение? Е, направи се един филм преди 2-3 години и какво? Който беше на премиерата на филма го видя и оттам нататък потъна вдън гори тилилейски. Тъй че, успех и не ни забравяй





Тема Re: Васко Абаджиевнови [re: зy]  
Автор _stefanaki (непознат )
Публикувано19.04.07 18:34



имам единствено цигулковия на Бетовен (диригент Васил Стефанов) и цигулковия на Брамс (диригент Саша Попов), и двата записа са от 1952 г.



Тема Re: Васко Абаджиевнови [re: _stefanaki]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано19.04.07 19:15



"единствено"?!?! Други и толкова нямаме. Ако не ти свиди, мини направо на лични, моля, да се пукат от завист другите





Тема Васко Абаджиев в Златния фонднови [re: зy]  
Автор нoвo2O (от женски род)
Публикувано20.04.07 00:06



Ей ме и мене по темата, но не съм тук да ви обещавам и ощастливявам.
Наистина Васко Абаджиев е една от малкото големи "тайни", опазени в ковчежето, но дано и така си остане. Много неща окрадоха, много продадоха /за жълти стотинки, предполагам/ И сега се опитват поне Васко Абаджиев да опазят. Но мисля, че никога не сме отказвали на слушатели, когато си поръчат в предаването "Музика за вас" по "Хоризонт"- може да не е много, но поне е възможно да се чуе гения...



Тема Re: Васко Абаджиев в Златния фонднови [re: нoвo2O]  
Автор bg-pianist ()
Публикувано20.04.07 05:25



"Наистина Васко Абаджиев е една от малкото големи "тайни", опазени в ковчежето, но дано и така си остане."

Що за глупост изрече, извинявай????!!!!!
Кой и от кого ще "опазвате"? Ако записа има все още авторски права, разбирам.
НИкой няма да забогатее от записите на Васко Абджиев. За мен записите на цигуларя трябва да бъдат достояние на хората да си ги купуват. Не е свирил човека за да си ги пазите в "тайна" в радиото. Ми вземете сколасайте да се издадат тия записи и хората да си ги купят. Няма да е безплатно.



Извинявай за тона, дано съм те разбрал погрешно...

Към _stefanaki :
Бих се поинтересувал дали има авторски права записа, и ако не, бих ги направил моментално на мп3 и айде в мрежата



Тема Re: Васко Абаджиев в Златния фонднови [re: bg-pianist]  
Автор _stefanaki (непознат )
Публикувано20.04.07 09:47



bg-pianist:
не, няма авторски права. Но не съм възхитен от идеята тези записи да отиват в "мрежата". Първо, защото доста трудно съм се сдобил с тях, и второ, наистина не желая куцо, кьораво и сакато да ги свалят и слушат. Надявам се разбираш за кои хора говоря. Между другото, поздравления за коментара ти.



Тема Re: Васко Абаджиев в Златния фонднови [re: _stefanaki]  
Автор _stefanaki (непознат )
Публикувано20.04.07 10:47



novo20: не е тайна, че тези записи нямат авторски права. Това е национално богатство, което вместо да го "пазите" в архива и тем подобни простотии, би могло да се архивира на цифрови носители, да се ремастерира и така да бъде запазено за дълго. Тези ленти, на които са сега записите, едва ли ще изкарат още много. Та вместо да си играете в радиото на "пазене", може това да се направи. Също така, тези записи след това могат да бъдат издадени официално. Повярвай ми, ще бъдеш изненадан от продажбите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.