Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 17.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Борис Христов, 1949  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано14.04.07 14:54



Както вече знаете, като попадна на нещо хубаво, бързам да го изклюкам с останалите. Но мисля, че това е много повече от хубаво. Преценете сами.

Verdi, Messa da Requiem:






Запис на живо от Залцбург, 14.8.1949, Виенските филхармоници с Караян. Пускам първите четири номера, защото така най-добре може да се усети магията на това изпълнение и най-вече - на Борис Христов.

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Борис Христов CD ot DGG.нови [re: Чykчa]  
Автор tom7O (познат!)
Публикувано14.04.07 15:53



Izleze predi 2 meseza dulgo cakanoto CD na Boris Christoff v DGG s ruski pesni. Eto detaili za izpisvane ot cataloga na Deutsche Grammophon:

BORIS CHRISTOFF
Russische Gesänge
Russian Melodies
Balalaika Orchester D. Liakhoff
Dima Liakhoff
1 CD 477 653-9.





Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: Чykчa]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано15.04.07 10:26



Благодаря за твоите предложения. Когато даваш такива, задължително ги слушам, защото зная, че предлагаш вълнуващи неща.
Още от първите тактове почувствах сигнатурата ан Верди, сякаш слушам негова оперна музика: Дон Карлос или Ернани. Към това напомнян хоровете и божествения глас на Борис Христов. Мисля, че това е нормално, та Верди е оперен композитор.
Удоволствието бе голямо!





Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: Чykчa]  
Автор controsoggetto (непознат )
Публикувано15.04.07 21:33



Този запис на Реквиема от Верди е сигурно най-сполучливият. Наскоро го слушаха в Обществото "Борис Христов". Би било чудесно, ако бяхте записали и Confutatis, което е най-голямото соло на басовата солова партия.



Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: Чykчa]  
Автор operen (непознат )
Публикувано15.04.07 22:34



Много ще сме ти благодарни ако пуснеш и другите части ,където да се насладим наистина на пеенето и гения на Борис Христов. Караян не ми е интересен. Благодаря !



Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: controsoggetto]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано16.04.07 12:38



Нямам за цел да поставям тук целите произведения, освен в много редки случаи. Имам този запис на почти целия Реквием без последната част (Libera me), но при възможност, ще се снабдя с оригинала.
Да, цялото изпълнение е спонтанно и вълнуващо, нещо, което не винаги може да се чуе от Караян - имам предвид най-вече прекалено добре режисираните студийни записи. Но все пак бих обърнал внимание и на записа от 1985 с Виенските филхармоници и хоровете на Виенската и Софийската опера, където пеят Анна Томова, Агнес Балца, Хосе Карерас и Хосе ван Дам. За мен лично, тези две изпълнения (от 1949 и 1985) са силно въздействащи всеки по различен начин.
Другите две караянови изпълнения на Реквиема, които имам, от 1958 с Cesare Siepi и от 1972 с Гяуров като че ли не можаха да ме развълнуват, както първите две. Но това си е лично.

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: operen]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано16.04.07 12:42



Изпълненията се слушат и възприемат в тяхната цялостност, а не заради един или двама от изпълнителите, та било то и Борис Христов. Поне аз така ги възприемам и нямам основание да променям възгледите си.
Освен това, технически ще ми е много трудно да отделя гласа на Борис Христов от останалото. А и да можех, нямаше да го направя за нищо на света



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: Чykчa]  
Автор operen (непознат )
Публикувано16.04.07 13:52



Чукча, много точен ник си си избрал. Моля,не обиждай почитателите на гения Борис Христов.Любимият ти Караян е музикално Джудже пред оперният гении Борис Христов.



Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: operen]  
Автор зy (минаващ)
Публикувано16.04.07 14:03



Сега какво, ще сравняваме ягоди с праз ли? Може да си много опЕрен, но говориш детинщини. Та, казваш, няма той право да си харесва Караян или когото и да било? Трябвало да пита преди това за инструкции от по-висока инстанция, а?





Тема Re: Борис Христов, 1949нови [re: operen]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано16.04.07 14:25



Брех да му се невиди! Уж говоря нормално, пък хората се обидили. Май ми липсват много повече от първите седем


А колкото до ника ми, ами от произхода си никой не може да избяга. Така сме ние, родените в тундрата.
Нали не очакваш да ти отговарям и да си губя времето (и не само моето) в празнословия?

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.