Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема уроци по пианонови  
АвторЖac (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 12:25



знаете ли къде бих могла да посещавам прилични уроци по пиано? съвсем любителски.
мерси в аванс:)



Тема Re: уроци по пианонови [re: Жac]  
Автор hadministratora ()
Публикувано20.09.03 16:21



Ако държиш да са любителски всеки студент по пиано от ДМА ще се навие да ти вземе парите. Предполагам, че повечето преподаватели - също.



Тема Re: уроци по пианонови [re: hadministratora]  
АвторЖac (Нерегистриран)
Публикувано23.09.03 13:08



не че държа, но на моите години едва ли би се получило нещо друго... искаше ми се все пак да ми препоръчате някого...интересува ме повече джаз пиано даже...някакви идеи? аз съм свирила малко като дете, затова изобщо се интересувам, няма да почна от абсолютната нула, имам предвид...



Тема Re: уроци по пианонови [re: Жac]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано25.09.03 09:31



Не искам да те отчайвам, но джаз пианото идва доста след всичко останало. Всъщност не става ясно какво точно имаш предвид под джаз пиано - дали просто да свириш някакви неща по ноти, така както са написани и транскрибирани, или да импровизираш. Първото ще го можеш, ако се научиш да четеш ноти, но за второто си трябват усилени тренировки и познания по класическа хармония. Ако все пак те интересува, мога да ти препоръчам някои книги по джаз теория.



Тема Re: уроци по пианонови [re: Жac]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 21:32



Po prinzip urozite sa 10 lv. Ima mnooooooooogo prepodavateli!



Тема Re: уроци по пианонови [re: CyberGene]  
Автор Lupi (I got da poison)
Публикувано26.10.03 15:31



Може ли да ми кажеш имената на тези книги по джаз теория и откъде мога да си ги намеря?



Тема Re: уроци по пианонови [re: Lupi]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано26.10.03 23:25



Аз лично съм чел от три книги - "Практический Курс Джазовой Импровизации" на Игор Брилл (в някои библиотеки го има, аз имам кесрокопие), "The Jazz Primer" на Marc Sabatella (това е онлайн учебник, може да го намериш в интернет, аз съм му направил огледален образ

, но беше преди доста време, затова по-добре потърси оригиналния източник, защото може да е актуализиран), и "The Jazz Theory Book" на Mark Levine, която си поръчах от Amazon, струваше 40$. Безсъмнено мога да ти гарантирам, че последната е най-добрата и е най-изчерпателна. Ако си сериозен, може да се разберем да ти направя ксерокопие. Тази на Marc Sabatella е полезна предимно с ладовете и то най-вече за мелодичния минор. Игор Брилл е полезен за навлизане в джаз теорията и предимно от хармонична гледна точка.



Тема Re: уроци по пианонови [re: CyberGene]  
Автор Lupi (I got da poison)
Публикувано27.10.03 11:19



Мерси много човече, страшно ми помогна с тези книги, гледам че си и колега от ФМИ . Мисля да си купя тази от амазон, щом е най-изчерпателна, имам познати в щатите, те ще ми я купят и изпратят от там. Сега ходя на уроци по пиано, но там естествено уча основно класиката, пък много ме влече джаза.



Тема Re: уроци по пианонови [re: Lupi]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано27.10.03 12:40



Не съм от ФМИ, имам акаунт там, но съм физик Но сигурно сме колеги по друг параграф, защото работя като програмист.

Ако си вземеш книжката от Амазон, няма да сбъркаш, тя е всепризната като най-добрия учебник по джаз. Ако имаш някакви проблеми и въпроси или каквото те интересува, мога да ти помогна. Не че съм особено напреднал, но колкото мога



Тема Re: уроци по пианонови [re: Жac]  
Авторlvanova (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 21:42



Uroci po piano 60min.-8lv.-centura,tel:0877543335




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.