Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема нужна ли е диплома ,за да свириш добренови  
АвторKrivko (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 15:24



Питам защото ще има конкурс за филхормонията утре.Днеска ми беше съобщено ,че не мога да участвам защото съм семестриално завършил и нямам диплома.Това е едно от изискванията кандидатите да имат завършено висше образование.Е мене само един държавен ( по камерна ) не ми достига.
Както и да е чудя се толкова ли е важна тази диплома?
Има колеги които свирят във филхармонията и нямат диплома...
Има такива и в радиото и в софийски солисти...а са отлични инструменталисти и музиканти.
Може ли някой да ми обясни??



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Krivko]  
Авторbuz (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 16:19



Това може да се случи само в БГ.Никъде в нормална държава не се изисква да си завършил че тогава да те допускат до конкурс,та нима дипломата ще свири вместо кандидата.Не се отчайвай след 1.1.07г би трябвало да се променят много неща в положителна посока!!





Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Krivko]  
Автор Oнeмял ()
Публикувано19.12.06 20:36



За да те назначат на щатно място си длъжен да имаш диплома. Тези, които свирят във филхармонията и са без висше са на хонорар, т.нар "на повикване".
Това е закона и те го прилагат.
Пожелавам ти бързо дипломиране и успешна реализация!



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Oнeмял]  
АвторKrivko (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 22:49



Благодаря!Не съм единствен "онеправдан"

.Здраве да е.Май е от министерството някакво изискване.Аз пък чух че точно в европа искали диплома за висше,но не съм сигурен.Ако има някой по наясно ще съм благодарен да сподели.



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Krivko]  
Авторade (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 18:39



Za diplomata da pitat Paganini.



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Krivko]  
Автор Askeer (непознат)
Публикувано21.12.06 02:29



Не ти трябва да имаш никаква диплома, за да свириш добре...
НО...
Трябва ти диплома, за да си намериш работа, свирейки добре...
Има разлика, схващаш ли я?
На запад биха ти задали следнич въпрос...Като свириш толкова добре, младежо и като си "почти" завършил, какво ти пречи съвсем да завършиш?
Пък и кандидатстваш за ДЪРЖАВЕН оркестър...в такъв случай държавата, в лицето на не'нам кой си или коя си институция определя правилата. Или би трябвало да е така - нямам впечатления конкретно от филхамонията, говоря по принцип.
Ако оркестърът е частен, той също ще си определи правилата и няма и на ум да ти мине да търсиш "вратичка".
На много места искат диплома, не защото непременно означава, че свириш по-добре, а защото (поне в страните, в които аз съм бил) означава, че си положил усилие, което е съизмеримо с това на други твои конкуренти, че си бил в "академична" институция (а това на много места все още означава нещо).
Това си е само мое мнение, не ангажирам никого с него.
Талантът понякога опровергава обаче правилата и ги премачква...но трябва да е много ярък и неоспорим!



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Askeer]  
АвторMeЛoMaн (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 00:41



За дипломата могат също да питат Гюзелев, Борис Христов и т.н.



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Krivko]  
Автор Oблak бял (член)
Публикувано22.12.06 01:03



В Европа, общо взето, няма такова изискване. Освен ако не искаш да ставаш някакъв началник.

Достатъчно е да имаш музикално образование. Не непременно консерватория, макар там думата да има различни, според българския стандарт, измерения. Обаче мога да те уверя как жално гледат някои тамошни оркестранти като разберат, че нашите хора са с диплома от Академията...
Кураж, Кривко и не се предавай!



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Oблak бял]  
АвторKrivko (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 08:04



Благодаря!Ще перифразирам У.Чърчил и ще кажа ,че никога никога никога никога няма да се предам.Не и за една диплома


А не съм си взел последния държавен изпит ,защото не искам военните да ме вземат.Сега като се отменя казармата няма проблем.Ако трябва и професор ще станИм



Тема Re: нужна ли е диплома ,за да свириш добренови [re: Krivko]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано22.12.06 09:06



На така поставения от теб въпрос лесно може да се отговори с не.
Дипломата е един документ, една хартия, пък талантът и майъсторлъкът си е даденост. Примери с музиканти от народа/ извинявам се за клишето/, които са си самоуки и свирят така, че ти доставят удоволствие.
Твоят въпрос мога да перефразирам и така. Нужно ли е да завършиш консерватория за да свириш добре? - Вярно тук отиваме в съсвсем други измерения, но типичен пример е с Джузепе Верди, когото не са приели в Миланската консерватория, защото нямал талант

и надхвърлил възрастта за прием. После "неталантливият" и незавършил консерватория, следователно и нямащ диплома Верди, се доказва на света.
Дипломата е необходимият документ за "Личен състав" за да те назначат на работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.