Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: BenaStoat]  
Авторhe (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 00:52



То плюенето е лесно... критиката е друга работа...
В случая вероятно никой от съответните сладури не се е интересувал от концерта.
И аз намирам за впечатляващо пенето на Владимир Стоянов.



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: BenaStoat]  
Автор Oблak бял (член)
Публикувано24.12.06 10:57





Както виждаш, няма пропуски.

Голяма шегобийка е тази Дочева. От време на време има слабост към водевилни пасквили с тънко изпипани бисери. Дали пък да не й предложим да се запише в клуба?
Май не трябваше да цапам тази тема, по-добре беше да пусна горния линк при "Най-смешните случки..."




Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: Oблak бял]  
Авторduude (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 16:03



А, тя Дочева се е засилила да влиза в тъпия ти клуб. Нещастник!



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: duude]  
Авторuf (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 19:42



верно бе, що и трябва. тя и в "култура" супер си ги маже...



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: eни]  
Автор Oнeмял ()
Публикувано24.12.06 23:50



Смятам и аз да си кажа мнението ... но без да коментирам тоалета :) хе-хе
:)
Относно Владимир Стоянов - звучен глас, успява да напълни залата, но и на много моменти понижаваше и си караше целите дялове ниско. Аз съм абсолютист и го усещам, с което не искам да обиждам други, които не са го усетили или по този начин да се изтъквам.
Относно Цветелина Василева - не ми допадна това, че както пее Церлина, така после пее и Мюзета...по един и същи начин. На МЕН ЛИЧНО не ми допада това, че достига до ВСЕКИ тон с глисанди, което в пеенето е прието, но все пак с някаква мярка /смятам/. Добри височини, но малко ми липсваше темброво звучене, бяха ми малко "празни".
Относно "Наздравица"-та - смятам, че съм я слушал /както и много други от вас/ в страхотни изпълнения и за мен тя беше направена доста безвкусно - с едни превземки в гласа...според мен доста нестилно.
А за диригента и оркестъра - Русенската си имат някакво ниво още от времето на Георги Димитров ... а разминаванията, които ставаха на концерта си само имат един виновник...
Няма да коментирам повече, макар и да има доста, няма и да изпадам в подробности.
Очаквам да бъда оплют, но поне ще кажа едно - опитах се да изкажа своето лично, професионално мнение. А до колко то ще се хареса ... това не мога да знам ... все пак изкуството е субективност!
Весели празници на всички! :)



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: Oнeмял]  
АвторTRlSTAN (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 00:44



Ех, най-после един съмишленик! При толкова хвалебствия, мислех да си премълча по-различното мнение, затова ти благодаря, Oнeмял, за написаното - заставам зад него! Спомням си как преди време, една разпенена редакторка ми обясняваше, че не можело да се критикува така, сякаш е свирила Берлинската филхармония и е пял Павароти (тя само това знаеше!). Трябвало да си знаем къде сме и от тази камбанария... и т. н. Така че и този концерт за нашите си български мащаби и ниво, би трябвало да е върха на сладоледа. Макар че и в този смисъл едва ли ще се присъединя напълно към възторжените отзиви. Не мога да правя компромиси със собствените си критерии, още повече когато в програмата на концерта се афишират "световни гласове" - естествено е и очакванията ми да са като за световно... !



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: Oнeмял]  
Автор!! (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 01:14



ти Онемял май си оглушал- аз не чух никъде глисанди- напротив- фразата и звукоизвличането на Цветелина бяха доста накъсани.....



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: !!]  
Автор Oнeмял ()
Публикувано25.12.06 01:23



Очевидно за теб "глисандо" значи винаги "свързано" - глисандото в някои случаи е от един основен тон до друг... а в други случаи е "глисадно до определен тон", наподобяващ "форшлаг" ... както се получаваше при нея.
Тогава фразата отново може да бъде накъсана.
Но по-страшно е когато не самото пеене е накъсано, а мисълта, с която провеждаш музиката...
Но какво ли съм седнал да обяснявам. Който се интересува - разбира и слуша музика /а често и самия той интерпретира/, който не - задава тъпи въпроси и отправя още по-тъпи коментари!
Няма ли някой от тук присъстващите да се изкаже по-компетентно. Може да е обратно на моето мнение, но искам да видя едно интелигентно изказване! Тогава се ражда истинския диалог!
А разни "оглушели", "запушени" и прочие ... просто да си замълчат!



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: Oнeмял]  
Автор!! (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 01:29



твоя коментар е тъп- глисандото било форшлаг- пълни глупости- ти изобщо пял ли си някога или само слушаш??



Тема Re: Цветелина Васлилева и Владимир Стояновнови [re: !!]  
Авторcтиra бe (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 01:33



мисля, че онемелия си знае мястото.
за това си е избрал и такова име...
само не разбирам, защо се пъне да пише...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.