Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Филхармонията откри сезонанови  
Автор Ивo (Егоист)
Публикувано05.10.06 23:29



Тая вечер филхармонията откри сезона с гостуване на сър Невил Маринър, малък фото-репортаж може да видите тука:



Вълнуваща беше срещата с легендата Маринър, но оркестърът е в окаяно състояние... Мисля, че е крайно време за една дискусия "Какво става във филхармонията" - филхармонията е на нивото на провинциално оркестърче, гонят се талантливи музиканти, няма титулярен главен диригент, дирижират някакви смешни диригентчета, провежда се някакъв абсурден фарс-конкурс за директор, който се печели от досегашния безобразник... абе готови сме за Европа с една дума в музикално отношение...

Редактирано от Ивo на 05.10.06 23:32.



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: Ивo]  
Авторantigoist (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 00:36



ФЕНОМЕНАЛЕН КОНЦЕРТ
Не съм съгласен, че Филхармонията е зле!
По-скоро са зле тези дето я дирижират!!
И концерта тази вечер го доказа!!!



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: Ивo]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано06.10.06 08:42



Благодаря Иво за снимките. Много добре се вижда Маринър.
Слушах Метроном. Пуснаха откъси от концерта с музика на Бах от католическата черква "Свети Йосиф" в София / Това за Облака/.
Имаше интервю със Сър Невил Маринър.
Репортерката каза, че зала "България" се пука по шевовете. Всеки квадратен метър е бил изпълнен с публика. Но за съжаление в репоргажа имаше и тъжни нотки, базирани на нашата мила родна картинка. Или както каза репортерката /софийската/ публика не заслужава музикантите си и гостите. Както каза Аделина Александрова непрекъснато влизат и излизат хора, тракат се столове, звънят мобилни телефони. В момента на репортажа тя съобщи за ръкопляскания между две вариации в "Енигмите".
Аз нямам коментар.





Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: Pyиз]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано06.10.06 09:37



еее все едно не знаеш, че на по-официалните концерти винаги е така... разни vip гости и така нататък

Много добре си беше - на мен ми хареса ... както винаги


se1024

Редактирано от sarafova на 06.10.06 09:38.



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: Pyиз]  
Автор пoлycaмoдeeц ()
Публикувано06.10.06 12:05



Aми аз не съм съвсем съгласен.
Верно е, че имаше аплауз след едната от вариациите, но според мен беше спонтанен, понеже тя беше наистина прекрасно изпълнена.
Но бавна вариация, финал в пианисимо - не вярвам някой да е решил, че точно тя е последната...

Смятам, че филхармонията надмина себе си в този концерт и това несъмнено се дължи на диригента! Жалко е, че не идват повече такива...



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: Ивo]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано06.10.06 12:13



каква е ползата да поканиш диригент от ранга на маринър, при положение че оркестърът свири, както си свири винаги!
виждаше се в жестовете му какво искаше да направи, но не се чуваше...
същият моцарт 23и, както и преди няколко месеца с рождественски!
на финалното tutti на третата част си мислех за "да сторим неуморно, другари"...

за съжаление, общото впечатление е че повече от това не могат.
което е тъжно.



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: пoлycaмoдeeц]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано06.10.06 12:19



дали е надминала себе си, това зависи от какво е била преди това. което е дълга тема.
но има още много да се желае...! много!



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: пoлycaмoдeeц]  
Автор Ивo (Егоист)
Публикувано06.10.06 16:12



Какви ги приказвате бе, хора, точно с тоя диригент имам много записи, и на плочи, още от едно време, с Дрезденската Щаатскапела, имам много ясна представа как звучи един свестен оркестър под негово дирижиране, как звучи Хайдн и Моцарт в интерпретация на Маринър - нищо подобно не чух снощи, нито намек или отсянка поне от оная магия...
От оркестъра единствено се стараеше фаготистката, която направи впечатление с чисто и чевръсто свирене, правилна стойка и т.н., но за това - отделна тема...



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: Ивo]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 17:49



Ами той сигурно е вече над 80 годишен. Не може да е както едно време!



Тема Re: Филхармонията откри сезонанови [re: пoлycaмoдeeц]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 18:03



А си ли "...-веселяк"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.