Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Онемялнови [re: Pyиз]  
Автор Oнeмял ()
Публикувано09.11.06 01:45



Руиз-чо,
ти не си от вчера в този форум.
Никой не мрази Асен, още повече, че на няколко места аз се изказвам положително за него. Но има отделна тема за него от преди няколко дни. И тя се дъвка, дъвка, и вече всяко писане по темата започва да буде раздразнение. Нали знаеш, когато едно име започне да се натрапва, то има отрицателен ефект.
Както беше и темата с Лия. Още повече, че аз я знам от години нея как свири, допадат ми нейните качества /не винаги интерпретации/, никой не отрича музикалността й, но и на мен в един момент почна да ми втръсва от постоянното й обсъждане.
Така че, когато пускаш такива ГОЛЕМИ постове или отвори нова тема, или пиши в стара...
Това ми е съвета. Иначе хубавите думи за Асен ще се превърнат в лоши /за него/, а никой не иска това...надявам се...



Тема Re: Онемялнови [re: Oнeмял]  
Автор Oнeмял ()
Публикувано09.11.06 01:53



Аз признавам само големите конкурси... професионален музикант съм и известните конкурси СЪМ ГИ чувал.
Наградният фонд не винаги говори за високото ниво - често се намират пари /кога от спонсори, кога от общини/ и се дава висока парична награда с цел - приличане на участници. А колкото до ангажиментите - ако не знаете каква е схемата, аз ще ви я поясня. В момента, който спечелите награда, конкурса ви дава парите и ангажименти. Обаче, вие не знаете едно основно нещо - от всеки концерт, на който сте поканен, вие получавате хонорар, но и конкурса получава дял от вашия хонорар ... без вие да знаете. И така ... след 10-тина концерта /примерно/, конкурса отдавна си е избил парите. И вие сте доволен - и те.
Така че, бъдете малко по-големи реалисти. Никой не дава току тъй пари...или ако даде...светат ще обърнат и ще си ги възвърнът ... често и петорно отгоре.
А за това, кои са големите конкурси, препоръчвам да отворите биографиите на световно известните инструменталисти /Рихтер, Ван Клайбърн, Глен Гулд ... примерно говоря/, да видите кои конкурси са взели ... и тогава да говорим за високо ниво...айде, ще добавим и няколко нови, които в последствие влизат в "списъка на големите".
Но това, че конкурса е в Германия или Италия, изобщо нищо не говори... ама НИЩО!!!



Тема Re: Аааа!нови [re: Пeнчo3aeka]  
Авторbg-pianist (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 02:43



Ти добре направи че го похвали Асен Бояджиев и във форума. Както и аз ;)
С риск да ме намразиш, обаче ще ти кажа че ще е коректно за него да кажем че е "Финалист, 5то място" а не пета награда и т.н.
Това е конкурс от най-сериозните и дори петото място хич не е малко постижение. Въпроса е да не се изхвърляме тука по роднински..... щото в крайна сметка това е лоша услуга за всички.


Това е! Който може нека и повече да направи. Поздрави пак за Асен Бояджиев, дано скоро чуем за него и по-големи постижения (по-скоро признания за постиженията му).



Тема Re: Онемялнови [re: Oнeмял]  
Авторbg-pianist (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 06:27



Мой ред е и аз да се съглася с теб. Даже бих добавил, че едва ли е тайна за лауреатите кой им взима комисионна от ангажиментите им. Ето пример от къде се "поръчват" лауреати на Van Cliburn конкурса - директно от фондацията, разбира се:



Хмм, тук ми хрумват доста още неща, но май предпочитам да не ги споделям публично....

Добре, аз си вдигам чуковете от темата, че взе да ми писва май....




Тема Re: Онемялнови [re: Oнeмял]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 07:19



В тази връзка - конкурсът в Шумен "Панчо Владигеров", който тази година е международен, има нов сайт:

http://www.fondvlad.org/



Тема Re: Онемялнови [re: Пeтя]  
Авторbg-pianist (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 08:26



Нов сайт, в който като кликнеш на "актуално" всички цстраници са от конкурса през 2005та год. И това ако не е абсурд..........



Наздраве!!!




Тема Re: Онемялнови [re: bg-pianist]  
Автор3aбpaвaнka (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 16:37



Георги Черкин

1. Индивидуална награда от проф. Константин Ганев на конкурса "Албер Русел" в София 1994
2. Голямата награда и две специални на конкурса "Млади музикални дарования" в София 1994
3. Трета награда за композиция за пиано на международния конкурс "Музиката и Земята" 1994
4. Първа награда на международния конкурс "Премио Сассари" в Италия 1999
5. Специална награда на публиката на международния конкурс "Чита ди Канту" в Италия 2000
6. Награда "Золотоя Муза" за популяризирането на руската култура в страната 2001
7. Награда "Кристална Лира" за върхови постижения я областта на музикалното изкуство 2002
8. Първа награда за пиано дуо на международния конкурс "Музиката и Земята" 2002
9. Първи награди на конкурсите за пиано дуо "Ямаха" и "Зайлер" 2003
10. Победител на международния конкурс "Панчо Владигеров " в Шумен 2003
11. "Златен Век" от Министерство на културата за принос в развитието на българската култура 2006
12. "Златно Перо" от Класик ФМ Радио за принос към българската култура 2006





©



Тема Re: Онемялнови [re: 3aбpaвaнka]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 22:25



Concorso Pianistico Internazionale "Premio Franco Alfano", Sanremo (it)
29 October - 4 November 2006

1. Ekaterina Gumenyuk (ukr)

2. Natalia Sukharevich (rus)

3. Simeon Bekchiev (bul)







Тема Re: Онемялнови [re: Лили]  
Авторxa-xa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 14:41



stiga s tezi selski konkursi!!!



Тема Re: Онемялнови [re: xa-xa]  
АвторCмяx! (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 16:55



Има и по-интересни случаи в страната на операта - при 4 участника в съответната група, при неприсъдена първа награда, наградени и четиримата - един с Гранд при, двама с втора и един с трета!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.