Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 24.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор fugas (непознат )
Публикувано16.05.09 12:13



Kam ardoro;Az na konkursi ne sam hodil,za6toto svirq savsem druga muzika,no sa mi interesni intrigkite,koyto se zavartat okolo tqh.Naistina e vqrna prikazkata,4e tam kadeto nqma HRONOMETAR,metri i kilogrami ni6to ne e istinsko!!!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор ardoro (непознат)
Публикувано16.05.09 13:20



аха, сега разбирам! Но ти се възхищавам,как въпреки некомпетентността ти в тази област, знанията ти какво се случва около Виктория Василенко са значителни. Явно следиш нейното развитие - интересно защо - човек се занимава с някой изпълнител, който не е от същата област, само по 1 причина - интересен му е, харесва го и затова следи изявите му...
Ако не, не му обръща внимание. Другият вариант е: лично засегнат, завиждащ,не можещ да се успокои от всичко, което става около въпросния изпълнител. Та какво си ти? Занимаващ се с друга музика, любител на Виктория,или по - скоро този, за който те мисля?!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: ardoro]  
Автор Guildhall (непознат )
Публикувано16.05.09 13:30



Айде отново се почна това колко е"велика" и "гениална" Виктория Василенко.


Фугас,каквото и да пише не видях никъде толкова крайно да се изказва и прехласва по някого.
А тея,които обичат да си създават кумири-няма лошо,ама поне да бяха от световна класа.
Незнам детектив ardoro по какво прецени,че Мартин Иванов пише под името Фугас?Може би ще ни просветли.А относно това как"душмамнин Виктория Василенко"(не става ясно дали е душманин/душманка или душамамина е имал/имала впредвид)мори Мартин Иванов по конкурси ще кажа само-той се е доказал много отдавна по конкурсите в България и е спечелил доста повече награди от въпросната "душманка".
По повод какви огромни успехи имала Виктория Василенко на такава възраст ще споделя само какво знам и са ми разказвали за ранните години на Евгени Божанов.Информацията я имам от човек,който е бил свидетел и познава Евгени Божанов доста от близо,човек чието мнение ценя много-Дилян Иванов.
Та той ми е разказвал как Евгени Божанов е предизвиквал истински фурор навсякъде където участва.Знам как на майсторски клас на Борис Блох в Русе,при наличието тогава на пианисти като Павлин Нешев,Виктор Вълков,Иван Дончев,Ивайло Златев и най-класните по това време пианисти в ДМА,осмокласникът Евгени Божанов става стипендиант на майсторския клас.Нещо повече-след едно негово изпълнение на един от най-трудните прелюдии на Шопен-No.16 Борис Блох казва пред цялата аудитория............"Свалям ти шапка,ако така го изпълниш на конкурса!"Става дума за конкурса Шопен във Варна,който той по-kъсно печели.Понеже съм от Варна и помня този конкурс си спомням,4е тогава получи покана да участва на конкурса Шопен във Варшава на разноски на Полският културен център.Помня,че имаше и организирани концерти във Варшава.
От Дилян знам и как е присъствал на уроци на Евгени Божанов на 15 г.свирейки произведения от рода на Чайковски-Концерт No.1.
Също така знам и за 3 месечната му подготовка за един от най-тежките конкурси за млади пианисти в Букурещ и последвалата безспорна победа там - на 16 г.Както и за 1 награда на конкурс за Американска музика във Варна 2 седмици по-късно.А интересното за там е,4е Евгени Божанов до последно се е колебаел дали да се явява с оглед на това,4е 4аст от програмата за конкурсът не му е допадала и запо4ва да е у4и буквално 10 дена преди конкурса.Въпреки това пе4ели и си спомням лауреасткия концерт където след наистина фантасти4ни Бах-френска сюйта и Прокофиев-Toката,на бис изсвири Рахманинов-Прелюд оп.23No.2.Наградата,ако си спомням добре беше едногодишна стипендия за обучение в Джулиард скул,но незнайно защо той не я прие.Знам и още много други истории и факти свързани с Евгени Божанов,защото сме почти на еднаква възраст
Така,че има далеч по-ярки и изключителни таланти,но просто никой не ги набива в очите и ушите на другите.
Затова радвайте се на успехите на всички,но бъдете по-сдържани в изказванията си.Не за друго..............просто да не ставате смешни



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор sekonda (непознат)
Публикувано16.05.09 15:35



"Чета и не вярвам на ушите си". Какви ги говори варненката - ти ставаш смешна! Ами прочети в гугле наистина какви успехи има Василенко и какви
някой си Мартин Иванов, който е слабо познат. Слава Богу, с помоща на интернет,глупостите, които се изписват,губят всякакъв смисъл! Всеки може да прочете биография, статия за Василенко от Виена - рецитала й там и още много други неща. Също и да послуша как Иванов по бермуди и джапанки се гаври със Скрябин...смешно!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: ardoro]  
Автор fugas (непознат )
Публикувано16.05.09 16:23



ardoro,az ne zlobeq kam momi4eto,a,kam tezi koito q prevaznasqt.Prosto ne i pravqt dobra usluga!Kogato na tezi godini zablugdava6 edno dete e mnogo lo6o.Za6to ne otide na k-s v Rusia,za da si sveri 4asovnika?Ina4e i pogelavam mnogo uspehi!!!Dano se razviva pravilno.6te se radvam da q vidq po Mezzo,kakto Mangova.Kef e da vidi6 balgarin po koqto i da e tel.Zapomni:Prehvaleniq svetec i bogu ne e drag!!!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: sekonda]  
Автор fugas (непознат )
Публикувано16.05.09 16:27



Ako,tova za m.Ivanov e vqrno,zna4i toy ne e ot Russe,ili ne zaslugava da se nari4a RUSSENEC!!!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор sekonda (непознат)
Публикувано16.05.09 18:07



Докато "ардоро" разпознава във "фугас" един силистренец, а не русенец, аз пък разпознах в "Гилдхол" една варненка, която била приета там, но свири на една продукция Моцарт, концерт ла мажор, като спираше през такт и сама се възмущаваше

! Няма да споменавам имена, ще пожаля момичето, дано спре да сипе злобни недомислици. Напомням й, че всеки може да прочете в google, (ако има резултати за някой), а за Виктория Василенко има много, виж за "Гилдхол", не знам...сега ще видя, че знам коя е .



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: sekonda]  
Автор fugas (непознат )
Публикувано16.05.09 18:18



A,za6to ne pregleda6 otzivite za Boganov ot k-sa ,,Richter,,?A?



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: sekonda]  
Автор Guildhall (непознат )
Публикувано16.05.09 18:54



3 думи...............в грешка си.Аз съм с едни 6-7 години по-голям от тая за която мислиш



Тема В YouTubeнови [re: coфoceт]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано16.05.09 18:56



Иван Дончев

Хубаво свири момчето, поне за моя вкус.

Тази тема прекрасно онагледява една доста разпространена болест май.

Щука май?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.