Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 19.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор soldo (непознат)
Публикувано12.05.09 17:27



Малко избързваш за "прехвалената" Виктория Василенко. Според мен успехите й са абсолютно закономерни - ярък талант, музикантска среда (т.е. добър вкус за музика и други неща), най - добрия преподавател, който успя да я развие чудесно и не на последно място чудесно излъчване на сцената. Това и по света се харесва, бъдете сигурни. Така че нека изчакаме какво ще стане като излезе от България. На ваше място няма да злобея, а ще пожелая успех!!!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: soldo]  
Автор Guildhall (непознат )
Публикувано12.05.09 17:59



Нито злобея,нито ме вълнува какво ще стане.
Какви са твоите предположения-като излезе от България и ще се избият за нея да я канят на концерти


Това за педагога..................ще се въздаржа
Крайните ти мнения ме забавляват искрено



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: soldo]  
Автор soldo (непознат)
Публикувано13.05.09 01:01



Ами като не те интересува, какво си я захапал(а)?! А сега една новина - не знам дали знаеш, на конкурса "Ненов" , нищо неподозиращият тукашната злоба към талантливите, американски диригент Филип Саймънс я поканил да свири в Чикаго Бетовен концерт № 3, през май 2010. Нека изчакаме отзиви от там, може да бъдат изненадващи за теб, а за нас ти си комичен (на)!



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: soldo]  
Автор Guildhall (непознат )
Публикувано13.05.09 11:40



С Чикагската филхармония в Grant Park ли ще бъде концерта ?



След това да няма и настрочен концерт в Carnegie-Hall



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор soldo (непознат)
Публикувано14.05.09 11:32



Виждаш ли колко си комичен? Сега пък къде точно щял да бъде концерта

. Откъде да знам? И това не ти стига вече - че някой не - българин, който не е познавал Виктория преди, я кани да свири с оркестър в Чикаго. Сигурно трябваше да те попита теб !
Айде, живей си, злобей си, какво друго ти остава...а и не се пише насроТчен, а насрочен. Научи се да пишеш, де! Може да си пишете с един Фугас, той е твой съмишленик в поливането на Виктория, както и експерт по правопис ,



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: soldo]  
Автор fenOO7 (виновен)
Публикувано14.05.09 11:52



Уважавам всички, които изказват мнения тук. Не премам злобните изказвания като реакция на потиснато самочувствие. Призовавам към повече смиреност и радост от успеха на всеки български изпълнител. Това ни прави нормални според мен.



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: coфoceт]  
Автор soldo (непознат)
Публикувано14.05.09 11:52



Моля те, за да не съм голословен, влез тук:
http://www.americanmusicfestivals.com/History.asp - погледни
2008, и ще видиш точно къде ще е концерта на Виктория.
Тъкмо има там и нейния website, можеш да разгледаш.



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: soldo]  
Автор Guildhall (непознат )
Публикувано14.05.09 13:56



Погледнах и какво......................не намерих нищо,което да ме впечатлява!

Нямам нищо против успехите и.Имам против непрекъснатото натякване и набиване в очите на хората,че това момиче било "явление","невероятен талант" и т.н.Просто се разминава с действителноста.Тя не е нищо особенно или извънредно,че да се вдига толкова много шум.
Като си толкова запален по интернет направи си труда и погледни това,което беше написал Фугас по-горе.Провери информацията за конкурса Ван Клибърн,който започва след 10 дена и участието на българина Евгени Божанов.Ето това е събитие................само,че интересно защо никой нищо не споменава.Това мен ме впечатлява!След като се поразрових из интернет,установих,че освен на този конкурс той е и сред участниците и на други конкурси от ранга на Лийдс,АХА Дъблин,Кливланд.Конкурси на които от десетилетия нямаме представители.Разбира се,като неброим наградата на Пламена Мангова от Кралица Елизабет и на Л.Ангелов в Монте Карло от далечната 1990 г.Само,че за успехите на пианист като Евгени Божанов никой не пише,никой не се прехласва и превъзнася.Също,както тези на Пламена Мангова,ако и след финалния тур на конкурса Кралица Елизабет да взриви залата от бурни аплодисменти.Реакцията в България каква беше..................отворете няколко страници назад във форума и вижте.Ето това ме дразни,че наистина големи успехи на млади български музиканти остават незабелязани за сметка на хора,който по мое скромно мнение не са нищо особенно.

Въпреки това пожелавам успех на Евгени Божанов на следващите конкурси,които му предстоят и се надявам,след като разбрах,че ще има концерт във Варна да можем да го посрещнем и аплодираме като лауреат на конкурса Ван Клибърн,ако и да е много трудно.

Редактирано от Guildhall на 14.05.09 14:02.



Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: soldo]  
Автор Guildhall (непознат )
Публикувано14.05.09 13:59



И на теб пунктуация и членуване са ти непознати теми,но немога да се принизя на твоето ниво и да те коригирам.Не съм толкова дребнав





Тема Re: Млади бг-пианисти...нови [re: Guildhall]  
Автор nimet (непознат )
Публикувано14.05.09 21:49



Разбира се, Евгени Божанов е явление. Негов избор бе да отиде в чужбина, да скъса всякакви връзки с България и да жъне успехи. Живот и здраве, ще го чуем наживо тук, дай Боже. Професионалистите знаят за него. Знаем и за Пламена Мангова, изключителна пианистка, със сериозна кариера. Разбира се, наясно сме с големия професионализъм на Людмил Ангелов, той за радост често се изявява тук. Между другото, той беше широко известен още на 18 - 20 годишна възраст. А помните ли Боян Воденичаров? А Виктор Вълков? И т.н.. Не разбирам обаче, какво общо има всичко това с Виктория Василенко. Ще излезе в чужбина, няма да излезе, тука има - тука нема. Добре де, ще видим. Тя, ако не се лъжа, е още ученичка, далеч от възрастта на всички гореизброени, особено на някои от тях. Според мен е много, много талантлива и вече можеща и последното, което би ми хрумнало, е да я нарека "нищо особено". Трябва да си доста предубеден, за да го кажеш, и да разчиташ на чуждото невежество и неинформираност. Това даже не е въпрос на компетентност. Смятам, че има потенциала да се нареди сред големите музиканти на България, ако продължава в същия дух. Колкото за София срещу провинция - хубава работа, малко ли известни музиканти не са от София? А в коя нормална страна големият град не предлага повече възможности, в частност в областта на изкуството? Все пак озлоблението и необективността не допринасят в никаква степен за по-голямата информираност и за съпричастието към високото изкуство. А ми се струва, че това е смисълът в крайна сметка за съществуването на този клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.