Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ланг Лангнови  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано15.10.06 14:32



Днес в обедния концерт на БНТ си направих удоволствието да гледам концерта му с Китайската филхармония. Отдавна не ми се беше случвало така да се "отнеса". Страхотно удоволствие! За виортуозността му бях чувала и това най-малко може да ме впечатли. Много ми хареса неговия Моцарт, но "Брилянтния валс" го изсвири доста твърдо и дори малко грубо за моя вкус. Основното обаче, което ме изуми, беше искрящото и дори малко налудничаво щастие, което струеше от него във всяка част от секундата. Имам чувството, че би свирил денонощно и без заплащане, само заради душевния оргазъм, който явно нерекъснато изпитва от допира на клавишите и преминаването през музиката. Представям си какво е да слушаш на живо концерт с толкова щастлив и, разбира се, музикален изпълнител.





Тема Re: Ланг Лангнови [re: зy]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 16:42



да ти кажа честно -наистина е виртуоз ,спор няма- но всичко ,което изсвири беше доста постно- не прави разлика между стиловете - изсвири всичко еднотипно- както моцарт така и Шопен,така и някви китайски пиеси- по темата за Шопен - слушала съм как Глен Гулд го свири- на малкия пръст не може да му стъпи- не усетих романтизъм- а при романтизма има толкова нюанси - толкова различни настроения които водят до градацията- не може така да се блъска все едно свири Бетховен - какво да кажа друго- виртуозността е едно- друго е музицирането- тука не останах доволна даже се подразних ,че свири всичко като от калъп !За сведение не съм музикант -така че не ме нападайте ,но това което чух не ми допадна особено като се има предвид ,че го обявиха за гений- има много по- дбори пианисти от него!Музиката е настроение ,а не само виртуозност и техника !Вярно беше усмихнат и се забавляваше ,ама сякаш се забавляваше да го изсвири колкото се може по- бързо отколкото да се вживява и да предава настроения - това е моето мнение



Тема Re: Ланг Лангнови [re: cиcи]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 19:49



Не ми хареса



Тема Re: Ланг Лангнови [re: cиcи]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано15.10.06 21:17



За Шопен май и аз споменах. Груб ми беше.


Но Моцарт ми хареса. Може иб защото по "технически причини" скоро не съм ходила на жив концерт. Няма значение защо - хареса ми. Жив, динамичен, много нюансиран. Така го усетих аз, не ангажирам никого с това мнение.



Тема Re: Ланг Лангнови [re: зy]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 21:36



http://www.youtube.com/watch?v=b85hn8rJvgw



Тема Re: Ланг Лангнови [re: Лили]  
Автор867 (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 21:56



"Йовчо Крушев в един спектакъл от музика и у-шу"





Тема Re: Ланг Лангнови [re: 867]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано15.10.06 22:31



Слушал ли си скоро Йовчо Крушев? Май не. Все пак по-горе никой не отрече, че човекът ланг Ланг е виртуоз, дори да придаваш на тази дума отрицателно значение. Не е вапцаджия. А последните изпълнения на Крушев, които поне аз съм слушала, бяха едно мазане с баданарката наедро-наедро. Къде закачил, къде оплескал, къде не чул темпото на оркестъра... но нали си е чаровен, или поне му е излязло такова име...

Ако сравняваш по параграф "заигравки с публиката", пак не ми се вижда точно. Ланг Ланг си се кефеше и сам, без да намига на публиката. Както и да е. Хареса ми и туй-то. Ама то на мен ми харесват и изпълненията на класически парчета на Чик Кърия (или както там се пише на български). И даже не ме е срем... И подозирам, че ще продължат да ми пълнят душата хора, които излизат на сцената с щастливо изражение. Борсуците винаги ми напомнят, че професията на някои хора е плод основно на родителски амбиции...




Тема Re: Ланг Лангнови [re: Лили]  
Автор;))) (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 00:31



Lili sarde4ni blagodarnosti za saita .Ne sam i o4akvala 4e shte popadna na takiva zapisi.Ako znaesh oshte takiva saitove moga li da te pomolia da gi napishesh



Тема Re: Ланг Лангнови [re: cиcи]  
Авторbg-pianist (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 04:24



"......има много по- дбори пианисти от него!"

Дай някой пример, но да е от същото поколение.
Не те нападам

. За моя статистика е.



Тема Re: Ланг Лангнови [re: bg-pianist]  
АвторCИCИ (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:50



ОБРАЗОВАЙ СЕ САМ !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.