Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: за Кривконови [re: Krivko]  
АвторKoнтpa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 13:54



А ти СИ и ще си ОСТАНЕШ КРИВ /в мисленето, за другото - не знам и не ме интересува!/ Но да се изказваш с претенция за компетентност за неща /в случая диригентското изкуство/, от които нищо не разбираш, е наглост! Човече, ако искаш да измериш таланта на един диригент, дай му който и да е провинциален оркестър с неокомплектован състав, докаран до ръба на разпадането /не само като численост, но и като качество/ и му дай на същия тоя гений-диригент определен срок, за да вдигне нивото на състава и да го превърне в приличен, да не кажем добър оркестър. Е, като видим резултата, тогава ще си говорим! А да стоиш пред оркестър, който си свири и на автопилот, който има прекрасни водачи с опит... абе, и баба знае! Аман от дилетанти!





Тема Re: за Кривконови [re: Koнтpa]  
АвторPekoнтpa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 16:17



А аз мисля, че напоследък езикът ти преминава границите, допустими за общуване на това място.



Тема Re: Ъ?нови [re: Oлe, нaмиrни c oчичk]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано02.11.06 16:48



"Останалите слушат с други критерии..."
И кои са тези "останалите". Аз щото нали... такова... съм си тъпичък по природа и най-вече по произход, та да попитам. Може пък и да ми отговорят.

When you can't be right, be wrong at the top of your voice

Ма не ма карай да ти го превждам, че знам ли го к'во значи...



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: за Кривконови [re: Koнтpa]  
АвторKrivko (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 17:21



Нямам претенций ,че разбирам от дирижиране,но и знам кога един диригент завалдява само с жест.И когато говори как всички го слушат.И казва нещо с малко думи ,но ясно.Човек който знае какво прави.Значи Росен Миланов не работи само с Филаделфийска или пък само с Радио оркестъра.Тои дирижира и с Нов симфоничен и е постигал невероятни неща.Аз се гордея с това което той направи от нас с Шостакович 9 и с "Манфред".
И още нещо.Тука се говори как се свирило на автопилот незнам какво си.Да ако имаш парички що да не да си позволиш да си правиш гаргара.Маестро Миланов е успял в Америка не с пари ами с труд ,с много трудности.
Незнам ти уважаеми с какво се занимаваш и коко добър диригент си,но не ти прави чест да говориш така за Росен Миланов.Освен това не се познаваме ,че да ме охарактезираш
Така че айде със здраве ,надявам се да ме арзбереш какво искам да кажа.





Тема Re: Ъ?нови [re: Чykчa]  
Автор Oлe,зaтвopиoчичkи ()
Публикувано02.11.06 21:02



Айде и аз да се намеся, че отдавна не бях отговарял.
Времената, уважаеми, с годините се промениха много. Преди в България имаше изключително високо ниво диригенти, които държаха най-големите оркестри /няма нужда да ги изреждам/. По една или друга причина, голяма част от тях се проявиха като истински егоисти и не предадоха опита си на идните поколения. И се появи тежко време на аматьори и самоуки музиканти. Нещо, което е страшно.
Но нека не си мислим, че това се отразява само на диригентите. Какво става с оркестрантите?! Те вече не са толкова добри, поради липсата на знаещ ръководител /а голяма част от тях са талантливи хора/.
Каква е ситуацията с Росен Миланов. Завършва при един диригент в Америка. Системата там е такава, че учебното заведение, в което си завършил, ти предоставя бъдещи изяви, а ако си много талантлив ти предлага и асистенско място. Миланов по тази линия е дирижирал оркестри там. Защо точно Нов Симфоничен оркестър. Много просто!
Познатата на всички Юлия Христова кани Р.М. по две основни причини:
1. той е /очевидно/ добър мениджър и започва да кани солисти от Америка, които си заплащат добре, за да дирижират НСО. Намира млади композитори, които плащат, за да им се записват творбите; прави майсторски класове и води студенти от Америка. А защо точно тук?! Защото Росен е световното ниво за тях ли?! Или НСО е една втора Берлинска филхармония?! Нищо подобно - просто им излиза по-евтино. Това е!
2. Чрез връзките си с Росен Миланов Юлия Христова успява да уреди сина си да отиде да учи в Америка при същия преподавател, след което му предоставя сцената на НСО.
Всичко е много просто и ясно. Никой не може да й каже нищо, оркестъра си е нейн, намира си пари, прави си го. Но това не вдига нито нивото на оркестъра, нито на неговите диригенти.
Отностно мнението на оркестрантите. До голяма степен то е точно, но от друга страна те нямат този мащабен поглед на нещатата, какъвто може да има диригента. За това, за един оркестрант ако диригента му подаде и не се губи в партитурата вече спада в категорията "Кадърен", имайки предвид други, които застават и бъркат размер 3/4 с 4/4.
Но истинските, кадърни оркестранти са тези, които са работели със старата генерация диригенти, както и тези, които обикалят да свирят по световните оркестри.
Така че, мнението на млади оркестранти и не толкова опитни, не тежи /не казвам, че хората, които влизат тук и по-специално, които пишат в тази тема са точно такива/.
А относно радио-оркестъра - той имаше късмета да работи с един много добър диригент като Милен Начев, който наистина ги държеше стегнато и свириха много упорито. Но с времето всичко ще започне да се разпада.
В заключение искам да добавя и едно нещо. Лично аз съм присъствал на репетиции на Росен Миланов и неведнъж съм чувал една негова забележка към оркестъра, която ме е потрисала. Цитирам буквално: "върнете от 20-та цифра" ... но защо, по каква причина... отговор не се дава...а най-вероятно и не може.
А за тези, които го подкрепят, им пожелавам цял живот да работят с такива като Росен Миланов.



Тема Re: Хачатряннови [re: Oлe,зaтвopиoчичkи]  
Автор Oблak бял (минаващ)
Публикувано02.11.06 22:12



Концертът на Хачатурян не е толкова неизвестен и въпреки това

не забелязах споменатите от теб "страхотни разминавания в третата част". Ако искаш, ще ти дам записа на въпросната част.

Редактирано от Oблak бял на 02.11.06 22:13.



Тема Re: Ъ?нови [re: Oлe,зaтвopиoчичkи]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано02.11.06 23:10



дрънкаш глупости!
на теб ли ще ти дава отчет росен миланов защо връща "от 20та цифра"?
защо мислиш, че е длъжен да обяснява какво прави!
да си чувал, че диригентите обясняват "и" с ръцете си?!?!!!


ти ако щеш се потрисай...

не знам каква е тая хиперактивност, дето те е обхванала,
но мисля, че никой тук няма нужда да се правиш на просветител какво и как се прави и трябва да се прави! малко от малко са наясно хората, все пак...



Тема Re: Хачатряннови [re: Oблak бял]  
Автор Oлe,зaтвopиoчичkи ()
Публикувано03.11.06 01:14



Да, да. То така става, да не обясняваш. Ами тогава оркестъра защо е спрял, мили мой? За да може диригента да се почеше по носа ли? Освен това, повярвай ми, точно от Росен Миланов не желая съвети, така че спокойно.
А колкото до забележките, ако диригента не прави забележки, то той ще се превърне в балетист. Все пак трябва да имаш достатъчно основателна причина, за да върнеш един състав.
Но ако ти, като оркестрант обичаш да повтаряш безцелно дадено място, то това се нарича мазозизъм. А ако не си оркестрант - тогава съвсем не ти тежи на място мнението.
Но въпрос на гледна точка.
И пак пожелавам, ако си оркестрант - пожелавам ти да работиш само с такива, като Росен Миланов...и да слушаш записи на Мравински...за успокоение, че не е единствения велик на света...



Тема Re: Аха!нови [re: Oлe,зaтвopиoчичkи]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано03.11.06 10:07



От отговора ти разбрах, че "останалите" сте тези, които умирате да надничате под юрганите на хората. Ама аз от клюки не се интересувам. Бъркаш ме с други.
Колкото до потреса ти, че липсвали обяснения защо да се върнат на "20-та цифра", ами чуй записи на репетициите на добре познатия ти Мравински (щото стана дума за него).

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: Хачатряннови [re: Oлe,зaтвopиoчичkи]  
Авторяз (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 17:33



Оле затвори очички,що не си затвориш и устата?Аман от диригенти,които връщат оркестъра като грамофонна плоча,без да могат да обяснят по какъвто и да било начин защо.Моите уважения,но Р.Миланов,слава богу,не е сред тях.Истинска наслада е да се работи с него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.