Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 10.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хачатряннови [re: Shosti]  
Автор eleni1OO1 (непознат )
Публикувано23.10.06 14:40



Ами аз знам повечето от нещата, които могат да се знаят за Хачатрян, защото от съвсем скоро съм PR на всички музикални състави на БНР, в това число и на Симфоничния оркестър и всички гост- солисти:-). И ме е яд, че чак сега откривам форума/темата. "Дете-чудо" наистина е неуместен етикет. Сергей освен извънредно талантлив е и рядко срещан професионалист, което си пролича на концерта. И дава всичко от себе си всеки път - репетициите бяха също толкова изумителни, колкото и самият концерт. А за маестро Росен Миланов могат да се кажат много и кое от кое по-хубави неща. Но, както се казва в една моя любима книга "това е друга приказка и ще бъде разказана друг път":-). Питайте, ако нещо ви вълнува - за Хачатрян, за изявите на Радиооркестъра, за концертите с Росен...



Тема Re: Хачатряннови [re: eleni1OO1]  
Автор нoвo2O (от женски род)
Публикувано23.10.06 16:59



По-вълнуваща седмица не съм имала от много години /говоря в музикален план/. Като се юрнах да преследвам и Цукерман, който ми беше идол като ученичка, защото търках някакъв негов виолов запис, че и младото зверче /съвсем кротко наглед/ - и три дни не ми видяха очите вкъщи, ама ми се напълни душата!!!
Цукерман беше интересен на репетицията - и то на първата, в Музикалното училище. Беше му горещо и задушно, но беше в настроение малко поне да натамани нещата. Той си каза човекът на пресконференцията - ще командва нещата, независимо от диригента. Пък то си се знаеше, че така ще бъде. Обаче младоците му се бяха стреснали - не че не ги разбирам, но малко се изненадах, след като вече толкова пъти им водят величия. В крайна сметка никой друг български оркестър не работи през последните години с толкова много и големи имена - трябва да свикват вече. Но, въпреки че не ми се ще да е така, оркестърът ми изглеждаше стреснат - Цукерман все пак!
А той имаше настроение за работа само в началото. Като стъпи на сцената в НДК - и до тук! Видя се колко му се изпари желанието да прави каквото и да било, да се бори с акустика и озвучаване... И започна да свири колкото да не е без хич. А за жена му ще кажа, че в края на краищата й се възхитих - влязла му е под кожата и успяваше с намигвания да го накара лееееееекичко да се подсмихне и да му стане по-добре - личеше си и на концерта.

Всъщност вечерта чух само Брамс, защото не можех да пропусна този фурор в зала "България" - кога за последно съм виждала Радиооркестъра да прояви подобен ентусиазъм вече не помня... Но и през миналия сезон имаше няколко концерта, дето предизвикаха възхищение. Това момче според мен е гений. И в никакъв случай не е някакъв аутист, каккъвто се опитаха да ни го представят - той не давал интервюта и пресконференции, не ходел по телевизии, а баща му говорел вместо него ... оказа се стария изпитан принцип - "поискай и ще ти се даде!" Та отидох аз и...хък-мък - може ли да каже само здрасти на слушателите... А баща му казва "Ама разбира се, ако е съгласен Сергей елате след концерта". Та ето така аз - между Хачатурян и Брамс /съответно между зала България и НДК/ успях и с момчето да си поговоря. А той, Серьожа, се оказа голямо чудо - спокоен като излязъл от медитация, а не от сцена. Гледа, внимава и много премерено отговаря, обаче виждаш колко добро самочувствие има /без да е нагъл/ и колко добре знае какво иска от живота. Много съм впечатлена и като се прибави страхотната тръпка по време на концерта - направо ме отвя!!
И после какво - пропускам Шостакович, за който чета страхотни отзиви, но поне мога да чуя на запис - и ... такси до НДК. Заварвам, естествено, пълната зала / каквато явно беше и целта на това нелепо застъпване / и един Брамс, който в никакъв случай не беше блясък, но, трябва да кажа, беше по-добър от генералната репетиция. Но знаете ли какво ми направи впечатление? - около 3000 души в НДК не успяха да вдигнат толкова много шум, колкото около 800 в зала България. Защо ли?!!


Мисля си, в крайна сметка, че ако целта на всичко беше да се премерят на кого му е по-голям..........ентусиазма - то резултатът според мен е 1:0 в полза на Радиооркестъра.

Такива ми ти работи.

...И аз бях там, и аз слушах и тръпки ми лазиха по гърба...



Тема Re: Хачатряннови [re: нoвo2O]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано23.10.06 17:30



"...пропускам Шостакович, за който чета страхотни отзиви, но поне мога да чуя на запис..."
Е, ама на записа няма да "чуеш" ентусиазма на оркестъра и онова, дето му викат "атмосфера". Я кажи ще видиш ли как преди всяко встъпление тимпаниста си опъваше ръкавите почти до лактите, шеметно сменяше палките и очите му шареха само между щима и диригента? А? Само за пример го давам, че да не се впускам в подробности и за останалите...



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Хачатряннови [re: нoвo2O]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано23.10.06 17:37



ПП: Но пък си го написала чудесно



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Хачатряннови [re: Чykчa]  
Автор нoвo2O (от женски род)
Публикувано24.10.06 14:54



Eee, това си беше гадничко - естествено, че умирам от яд, че изобщо ми се наложи да се деля на две, а ти сега ме дразниш още...



Но пък прочетох отзивите тук и съм доволна, че не чета лошавини, а сте във възторг. Какво по-хубаво от това!




Тема Re: Хачатряннови [re: нoвo2O]  
Автор Oлe,зaтвopиoчичkи ()
Публикувано02.11.06 08:29



Ама вие изкарахте Росен Миланов гений, по велик от всички най-велики. Какво правите, не се занасяйте, моля! Тук говорите за Мравински, К. Илиев ... и Росен Миланов. Малко се позабравихте вече ...
И познавачите на Хачатурян концерта са усетили страхотните разминавания на оркестъра и солиста в третата част. Бяха потресаващи. Това е една от най-трудните части за дирижиране, както примерно 3-тата част на Менделсон концерта. Там често оркестъра се разминава и трябва да има професионален диригент, който да го поддържа.



Тема Re: Хачатряннови [re: Oлe,зaтвopиoчичkи]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано02.11.06 10:23



Язък ти за ника

. Андерсен сигурно би повдигнал учудено вежди. Ако си забелязал, асоциациите в една тема могат да ни отведат в съвсем друга насока от първоначалния замисъл... Ако очакваш да се придържаме строго към темата, има си казарма и маршируване под строй, ама... мерси!
И в този ред на мисли, къде видя сравнение между Мравински и Миланов? Кой е луд да го прави! Още да по-малко да изкарва този и онзи гений. Говорим за съвсем различни неща.

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Хачатряннови [re: Чykчa]  
Автор Oлe,зaтвopи oчичkи ()
Публикувано02.11.06 11:27



"ами по една случайност два дни преди това слушах записа на великолепното изпълнение на същата симфония с Мравински и се притеснявах, че ми се е вдигнала летвата. Е, това снощи беше страхотно!"
Аз смятам, че след изпълнение на Мравински летвата наистина се вдига и ходенето на концерт на Радиото се обезсмисля, освен ако не отиваш заради солиста. Както е в този случай.
Но аз ще се върна на една стара приказка, която може и да обиди някого, върпеки че не целя това - "Хубава музика". Симфонията е написана гениално и поражда възхищение у слушателите със самата си музика.
Разбира се, това е при любителите музиканти.
Останалите слушат с други критерии...



Тема Re: за Чукчанови [re: Чykчa]  
АвторOлe, нaмиrни c oчичkи! (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 12:16



Повтарям написаното вече, в случай че не вдигнеш тежкия си поглед по-нагоре /където погрешка постнах отговора си/; промених леко и ника си, за да не ме ожалваш! Пък и наследниците на Андерсен да не ме съдят за авторски права

. И така, започвам с цитат, за да няма недоразумения:
"ами по една случайност два дни преди това слушах записа на великолепното изпълнение на същата симфония с Мравински и се притеснявах, че ми се е вдигнала летвата. Е, това снощи беше страхотно!"
Аз смятам, че след изпълнение на Мравински летвата наистина се вдига и ходенето на концерт на Радиото се обезсмисля, освен ако не отиваш заради солиста. Както е в този случай.
И накрая ще пропомня онзи стар, всеизвестен и много верен израз за подобни случаи - "хубава музика". Симфонията на Шостакович е написана гениално и поражда възхищение у слушателите със самата си музика.
Разбира се, това е при любителите музиканти.
Останалите слушат с други критерии...

П.П. Е, за разлика от мен, на теб никът много ти отива!



Тема Re: за Чукчанови [re: Oлe, нaмиrни c oчичk]  
АвторKrivko (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 13:34



За пореден път се убеждавам ,че няма смисъл да се четат 90% от писанията тука.Който е работил с Росен Миланов ще знае за какво става дума.Изключиетлен човек,а това че работи и е успял в един от най -големите оркестри само говори за себе си.
Така че всякакви дрбни душици да са живи и здрави.Ще си останат дребни ако мислят по сащия начин.И въпреосът не е в това колко е голям Росен а как се говори за него.Както и за Лия ,кактои за всеки успял и успяващ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.