Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Kvartet Stringsнови  
Авторchopin (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 23:22



Niakoi spomena li kvartet "Strings"? Nekadarnostta niama granitsi, sorry. Kurvi ot klasa, tapi ot gore na vsi4ko. Predi mesets i neshto biaha na niakakvo interviu v Classic FM pri S.Pavlov i togava toi gi 4etka6e dosta, ama osven 4e sa gotini dolu- gore sa mnogo prosti, gorkite. To tova ostana v Rodinata mai, samo bokluka! Shte si nameriat i te po niakoi da mu visnat na vrata, za da ne se sramuvame, 4e v BG se pravi takava halturadjiiska muzika. Sramota!



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: chopin]  
Авторбyprac (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 16:45



Не си прав, Шопен! Пресата пише за тях, че са, цитирам - с отлична визия и перфектин качества; свирят модерно аранжирана класическа и авторска /?/ музика. А отзивите за тях - е, просто са блестящи, защо ли?! Всъщност ги чух на конкурса Бургас и морето - намерили са нишата, наречена класика в другите жанрове, защото разбрах, че са носителки и на престижната награда Кристална лира. Но факта, че свирят в компанията на Глория, Шкумбата и кой ли не, плюс факта, че за тях композират малко известни автори /коя е например Р. Петрова?/ също е забавен. С една дума, не ми са по вкуса.



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: бyprac]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 16:15



Umrjala rabota sa tezi "Strings"! Pravjat se na "Bond",ama nito svirjat,nito izglegdat kato tjah...Razlicata e OGROMNA!



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: бyprac]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано11.10.04 07:43



значи какво пише пресата и какви награди получават може да ти говори само за това колко безумни пари са наляти в цялата история. защото дори веднъж да си ги слушал и да имаш средностатистически слух ще ти стане ясно, че това са банда безмозъчни некадърни патки и това е доста слабо определение!!! направо вбесяват! те дори не могат да си изсвирят чисто нотите на тъпите си и елементарни аранжименти, те едва завършиха академията, та за какво друго да говорим! за какви ниши! те са светлинни години далеч от 'бонд', които поне правилно се разполагат в нишата си. направо ме е яд, че пиша, та преча на темата да потъва ;)

[cracks in the pale blue wall]

Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: cufk]  
Авторбyprac (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 08:31



Абсолютно правилно, още повече след закриването на Златната ракла, което гледах по канал 1 снощи. Все съм си мислел, че техниката е тази, която ми пречи да разбера колко са върховни, но разните измислени награди, които получават явно им дават самочувствие. Лошото е, както стана с истерията Азис, че все повече почват да си мислят, че са добри, щом толкова се шуми и ги канят на разни места. Лошо.



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: бyprac]  
Авторcънчo (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 12:56



и тях ще ги погребем. чудя се защо поне не направиха в отговор на на онзи струнен квартет нещо по различно поне да не го копира като състав по гот щях да се чувстван ако беше духов квартет или нещо каквото и да е но да не е копие на нещо което някой вече е правил с успех и да се иска да се постигне същия комерсиален ефект.



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: cънчo]  
Авторcopland (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 20:16



Стрингс, а?!?!
;-)
Жестоко! Просто нямам думи! Гледал съм ги няколко пъти. Само по ТВ за съжаление. Или по-точно за радост. Ам'че те са си грозни бе! С извинение за езика. Но само за езика! Държа на определнието си, продиктувано от естетическото ми виждане за красота. Красотата може да е много широко понятие, но чак толкоз широко, че да побере и тези 4 "невероятни" мадами не е! Толкоз за визията.
За свиренето - като прочетох, че даже и Академията са завършили, щях да падна от стола! Честна дума - не го знаех, не го предполагах, не го допусках и не го проумяваМ!
За нишата - мен и БОНД ме дразнят, но моето мнение си е лично. То и Клайдерман е кофти според мен, ама я колко хора го намират за "истински класик". И въобще "леката" музика е много тудно дефинируемо понятие. Но чак толкоз трудно, че да не можеш да си сигурен по въпроса с бг-квартета не е! Сигурно е - момичетата са много далече даже и от така наречената лека музика. Ако това, което правят въобще е музика. С удоволствие бих го наричал просто медиен продукт за масова консумация.
И като за финал. В английския език думичката strings има едно много популярно значение. Става въпрос за една част от дамското бельо, която на български определяме с думичка, означаваща старинно оръжие за хвърляне на предмети. Или с една дума: прашка. Пардон!



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: copland]  
Авторчakaлa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 20:56



Абе , гледай сега : Да казваш , че са грозни не е работа . Не си прав . Аз не знам жена ти ( приятелката ти , любовницата ти , етс . ) как изглежда , но съм сигурен , ама 100 % , че е по-кофти . Извинявай .
Академията я завършиха ( 2 от тях - магистърска степен по музика , другите 2 са в процес на заваршване ) , а и освен това не бих казал , че да заваршиш ДМА е нещо ужасно важно . Апропо , ти знаеш ли М.Минчев колко години по-късно завърши Академията ? О.Анастасов даже не стъпи там . Ебати Академията .
На английски се казва "G-String" . А за праш(ж)ките на "Стрингс" може да си прожектираш своите си филми , но много важно - сам и с чистички ръчички . Хей ги две . Аре.........



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: чakaлa]  
Авторcopland (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 21:28



Това си е личното ми мнение! За красотата имам предвид. За мен красотата е най-малкото сбор от природни дадености плюс придобити умения (какво да облека? защо да го облека? как да се държа? и т.н.) Даже и някоя от тях да е по-симпатична, всичкото хубаво се убива от безвкусните сценични тоалети. Пак казвам, че съм ги гледал само по ТВ и само от това съдя! А може би си имат нещо като моден съветник, който ги мрази и затова се обличат така. Както и да е. Това дотук наистина си е лично мнение!
За акдемията - изненадах се, защото вярвам, че всеки завършил този Висш Музикален Институт би трябвало да има доста добра инструментална и музикална култура. От тях такава не съм чул, но може и да не съм хванал добро предаване. (Само между другото Васко Василев в повечето случаи, когато прави нещо настанено в тази "поп-ниша" също доста ме дразни, но никога с това, което прави с инструмента си!)
Проф. Минчев кога е завършил Академията не знам. Обаче също така не знам и неговото име какво прави в тази тема.
А за техните (на момичетата от квартета STRINGS) strings (OR g-strings!) нищо не съм казвал. Просто думичката ми се натрапва още откакто го лансираха в началото този състав.
Извинявай ако съм те обидил! Не това ми беше идеята. Може пък да завиждам просто. Де да знае човек...

П.П. Това за филмите накрая можеше да си го спестиш май... Сега оставам с неприятното впечатление, че си искал да се заядеш с мен. Нито ти ме познаваш, нито аз те познавам. Какъв е смисъла да си разменяме "любезности" без повод?

П.П.П. Гледам по принцип да си поддържам ръцете чисти. Най-малкото - от уважение към клавишите!



Тема Re: Kvartet Stringsнови [re: copland]  
Авторчakaлa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.04 03:13



nice !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.