Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:33 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Haide da vi vidie segaнови  
Авторnastoia6t trompetist (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 02:10



Vijam,4e tuk vseki dava ocenki na koncerti,dirigenti,filharmonii(i tova e mnogo hubavo),no pove4eto sa dosta kriti4ni vkliu4aia i nivoto na akademiata i u4ili6tata.Dobre neka samo sme kritikuvali i sme boboteli kato niakakvi starici.Pove4eto viarvam,4e sa ot po-mladite kato men(21),haide nie sme horata na promianata,kajete i daite mneniia kak da opravim ne6tata s nivoto na muzikalnite ni teatri i obrazovanie,4e daje i stranata.Haide sega e momenta da govorim i raziskvame da napravim vsi4ki po ne6to malko za da tragnat ne6tata ot niakade.Az za sebe si mislia,4e znam kak da se opraviat ne6tata,no 6te vi kaja moeto mnenie sled kato 4uia pove4eto ot vas(nadiavam se da mi pozvolite da ne go spodeliam o6te).Prosto iskam da vidia kakvo misliat dr.mladi hora tuk.DAVAITE



Тема Re: Haide da vi vidie segaнови [re: nastoia6t trompetist]  
АвторMeЛoMaн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 08:46



Първо ще ти кажа, че трябва да се научиш да пишеш на кирилица. Почни от тук, сложи нов ред и т.н.!



Тема Re: Haide da vi vidie segaнови [re: nastoia6t trompetist]  
Автор Пeнчo3aeka (прозаик, бе)
Публикувано13.06.06 10:29



Подходящо образование от ранна възраст, както на музиканти, така и на ценители. Не виждам, обаче, как тепърва може да се ограмоти нацията.

Кауза пердута. При тоя постоянен чалгаджийски фон, дето се лее от всички видове медии....



Тема Re: Haide da vi vidie segaнови [re: nastoia6t trompetist]  
АвторWERTY (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 01:30



Trudna rabota. Mladi hora mnogo mnogo ne pishat tuk, tova e glavno mjasto za pljuene. Ot vreme na vreme njakoi mnogo navin mlad chovek zapochva da dava komentarii samo za da bude napljut. Ne si gubi vremeto tuk...



Тема Re: Haide da vi vidq segaнови [re: WERTY]  
Авторxrиoypx (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 15:14



Образованието трябва да запо4ва от семейството,първите 7г са най-важни,ако се даде добра основа след това по лесно се обяснява кое е ка4ественно и кое не.



Тема Re: Haide da vi vidie segaнови [re: nastoia6t trompetist]  
Авторkиpo (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 12:24



Как да образоваме това поколение, бе братче? Нали само за пари се мисли и за кафенета? те не знаят кой е Ботев, ти говориш за духовна храна. Те не чувстват нужда от нея, само мислят как да изкарат пари. Само това им е в ума. Как да имат вътрешна нужда от духовна храна? Как да го почувстват?



Тема Re: Haide da vi vidq segaнови [re: xrиoypx]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 00:02



Поздравления за Темата!
Уцелвате в десятката кауза, на която съм посветила професията си! А тя е "Музикален педагог". Споделям напълно мненията дотук и затова си позволявам да се включа в дискусията. С истинското си име, впрочем.
Картинката е много тревожна и в същото време парадоксална - в една толкова надарена с таланти държава да се вихри такова безхаберие и безотговорност към тях! Да се лансира безвкусица, да липсва елементарна масова музикална култура - хората да чуват Моцарт, Бах, Пахелбел от рекламите на Биг Брадър, Лукоил и GSM-ите!
Ето моята лична война:
През 1998г. измислих моята "Първа бебешка музикална работилничка "Прощъпулник". Видях подобно нещо на Запад и реших да се пробвам. В нея идват майки с бебета от 6 месеца до към 3-годишна възраст. Веднъж седмично около 60 мин. редуваме ритмически игри, детски - ама хубави! - песнички с активни движения, с имитация на звуци, "акомпанираме" на записи с народна и класическа музика, "дирижираме", "свирим"на цигулка, на чело, а в минутките за почивка САМО СЛУШАМЕ кратки откъси от класически солови и оркестрови пиеси. Или бавни народни песни, понякога църковни песнопения. Много внимателно и грижливо подбирам изпълнителите.
Единствената ми цел - възпитаване на грамотна публика с добър музикален вкус!
Най-първите ми "бебета" са сега на 8-10г. И съм оптимист!!
Семейства, в които никога не се е слушала класика, започнаха да събират фонотека, да водят децата на концерти..
Имам и двечки в Музикалното! Без да имат музиканти в семейството. (Дано не ме бият някой ден!)
Голямата ми болка е, че две от трите ми колежки, на които показах тази музикално-педагогическа практика, го обърнаха на печелбарство..и развалиха работата! А това трябва да е достъпно и за най-затруднените материално семейства.
От две години ми водят и деца от Дом майка и дете "Св.София"! Само ако знаете колко са страхотни!
Извинявайте на многословието, но на тази тема просто се забравям!
Бъдете здрави и пишете - следя Клуба с огромен интерес!



Тема Re: Haide da vi vidie segaнови [re: nastoia6t trompetist]  
Авторzlo ku4e (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 00:33



Смешко!!!!(Haide da vi vidie sega -nastoia6t trompetist..)Ако ти ще се заемеш да ми оправяш бакиите,по-добре да се отстрелям незабавно!Пожелавам ти приятен излет из дебрите на Факултето,тук работа нямаш!





Тема Re: Haide da vi vidie segaнови [re: nastoia6t trompetist]  
АвторRosti (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 08:17



Priatno mi e da cheta napisanoto ot mladi(na 21 godini) hora.Te sa pravi,che neshto triabva da se promeni,za da moje da se slushat po-kachestveni interpretazii,da izlizat po-talantlivi i podgotveni studenti.
No tai kato mladejat se opredelia kato chovek na promianata(samo poradi obstoyatelstvoto,che e na 21g),bih iskal da mu kaja niakoi neshta,tai kato godinite sa mi poveche ot dvoino na negovite:
Ako ikonomicheskite promeni v BG,dovedoha do polojitelni(v povecheto sluchai) rezultati,to v kulturnata oblast ne e taka.Dezertiraneto na durjavata ot problemite na kulturata,osobeno na klasicheskata muzika dovede do kastrofalna promiana vav vazpitanieto na pokolenieto,izrasnalo v godinite na tazi imenno promiana.Vkusat se izgradi na osnovata na chalgata i vulgarizma.I zashto?Ami prosto tam reklamata i parite sa silni,a pordastvashtiat bulgarin trudno pravi selekzia,osven ako v semeistvoto mu niama koi da ya napravi.
Ottam i vsichko ostanalo:nivoto na konzertnia jivot spadna,poyaviha se muzikanti,koito mediite reklamirat aktivno,no te samite sa dalech ot istinskia smislen nachin na muziziraneto.Tursiat efektnoto."yakoto"(tazi chudesna "intelektualna" duma).
Mladi choveche,Vie i predstava niamate za nivoto na "Sofiiski muz. sedmizi" ot 70-te godini,na Novogodishnia muz.festival ot vremeto na Emil Chakarov,a i na redovia muz.jivot v Sofia prez 70 i 80 godini.I zashto tova sega ne se sluchva?
Prosto niama interes da se razviva tazi spezializirana kulturna deinost,a tozi koito triabva da ya pravi sa durjavnite instituti.
Pulna himera e,che bulgarskia biznes bi daval pari za istinskoto,goliamo izkustvo.Ta nali imenno 90% ot "bogatite" bulgari nosiat vkusa na chalgata.Te niamat neobhodimost da vlagat pari v izkustvo,koeto samite te ne ozeniavat,a niakoi ot tiah se podigravat.
Za "uspokoenie",moga da spomena,che i v svetoven mashtab nivoto na postijeniata v izkustvoto pada znachitelno.



Тема Re: за Мариянови [re: Mapия]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 18:08



Мария, мога ли да получа някакви координати за връзка? Заинтересува ме това, което прочетох за "Прощъпулник"-а!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.