Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 02.07.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Darina Takova  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 23:52



Naistina e svetovna!!! Vsicko nai-hubavo, koeto moje da se izmisli vaji za neja!Strahoten spektakal v NDK, pri vse gadnoto ozvucavane. Mnogo prijatna iznenada beshe horat i orkestarat na Ruse. A za Naiden si znaem. Neslucaino Darina pee s nego!!!!!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: +]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 00:06



Солисти, хор, оркестър и диригент - те просто направиха едно показно на "великите" софийски трупи!
А Дарина - няма друга такава певица!!!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: фeн]  
АвторMeЛoMaн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 00:25



( хор, оркестър и диригент - те просто направиха едно показно на "великите" софийски трупи!)
Ха-ха-ха. Показното е как не се прави музика, така ли? Нещо не разбрах.
Хайде стига сте се мерили.





Тема Re: Darina Takovaнови [re: MeЛoMaн]  
Авторzloba, a (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 01:01



Ne bih kritikuval i pljul, predi da sam CHUL i VIDJAL!!!
Osobeno, ako imam pretenciite da se naricham Meloman...



Тема Re: Darina Takovaнови [re: +]  
Автор Oблak бял (минаващ)
Публикувано13.06.06 01:03



Бях силно изненадан, очаквах чисто и сухо концертно изпълнение, а то се получи много приятен и затрогващ спектакъл. Гласът на стария Жермон също се отличаваше. Тенора нещо не го приех. Нашите, макар и с второстепенни роли, си бяха на мястото и партнираха точно.
Имам едно предложение към Дарина. Въпреки феноменалния й глас и забележителната й актьорска игра, да поглежда все пак какво подава диригента, за да няма разминавания.
Нищо, че публиката прецака по средата Виолета, хубава вечер стана.
Много добра работа на русенци!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: Oблak бял]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано13.06.06 08:36



Изкефи ме твоето мнение, Облак бял! Благодаря.


И от другите положителни мнения тук, ставя ясно, че се е получил спектакъл.

Редактирано от Pyиз на 13.06.06 08:38.



Тема Re: Darina Takovaнови [re: +]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 21:49



Отново някой си прави self posting! Бях на концерта и независимо от представянето на Дарина оркестъра си свири като много добър провинциален оркестър. Дървените ли бяха супер, медните ли!? С'mon, get outta here!!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: пeшo]  
Авторpaн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 21:53



Българското ухо е привикнало към фалшивото свирене и като чуе няколко чисти акорда си вика - " м'баа мааму, тва супер бе! Жалка картинка.



Тема Re: Darina Takovaнови [re: пeшo]  
Авторhe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 22:37



дали?



Тема Re: Darina Takovaнови [re: пeшo]  
Авторчyл и видял (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 23:28



Пешо написа:"Бях и на концерта и..."
Пешо,изобщо не си бил,защото ако беше щеше да знаеш,че не е концерт,а чудесен СПЕКТАКЪЛ!

Браво на Д.Такова и на целия екип!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: чyл и видял]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 16:50



Определено self posting.



Тема Re: Darina Takovaнови [re: kaka]  
АвторLM (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 21:17



Определено не можеш да понесеш чуждият успех!

Ами страдай тогава!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: +]  
Авторsmeshno e.. (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:30



Дарина Такова няма нужда от selfposting.
Както и Русенска опера.
Беше страхотно!
Брави!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: smeshno e..]  
Автори тparичнo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:53



Дарина е велика. Русенския оркестър е трагичен. Медни - фалшиви колкото си искаш. Дървени - горе долу. Солата на обоя в последна картина - леле мале. Щрайха - остър, свири от форте нагоре.

Тоя оркестър беше добър преди 10-15 години. Сега е много добър ПРОВИНЦИАЛЕН оркестър. Хора - без коментар.

Иначе спектакъла стана много добре, но да не забравяме че Дарина го направи.



Тема Re: Darina Takovaнови [re: и тparичнo]  
Авторпpиkaзka (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 23:43



Чувала ли си приказката за лисицата,която като не могла да стигне гроздето,казала,че е кисело.

И твойта работа-изгони те Г.Д.от орестъра като мръсно коте и сега не ти остава друго,освен да лееш сълзи по миналото и да злословиш!



Тема Re: Darina Takovaнови [re: и тparичнo]  
Автор Oблak бял (минаващ)
Публикувано16.06.06 00:51



С грубо неистинните ти твърдения не, а подхвърляния, ме провокираш да ти кажа, че точно разговорът-ехо на обоя с гласа, в предсмъртната ария на Виолета, беше перфектен! Дотолкова, че не само го споделих с околните още в коридорите на залата, а после и се изкуших да си го припомня на пианото вкъщи
И още нещо да те информирам. Този русенски обой е един от най-добрите у нас! Принуждаваш ме да кажа повече. Точно днес следобед, слушайки други обои, си говорихме единодушно някъде, какъв жесток Бах би направил именно ТОЗИ обой!

пп
Да ме прощава обоистката, че сме я коментирали зад гърба й



Тема Re: Darina Takovaнови [re: Oблak бял]  
Авторmusikant (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 22:45



Не мисля, че е бил фалшив оркестъра точно в Травиата...
Нито пък силен! Не вярвам да има по-"мек" оркестър от нашия. И Найден Тодоров и особено преди Георги Димитров ни подлудиха именно за тихо и по-меко свирене. Който може повече от това - евала!
И не мисля, че някой има право да се нахвърля върху най-добрите ни музиканти, без да е показал нещо по-добро от тях.



Тема Re: Darina Takovaнови [re: musikant]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 02:36



Bravo za otgovora!!!!!!! Podkrepjam!!!!!!!!!!



Тема v. Dumaнови [re: +]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 01:33



Дарина Такова - блестяща в "Травиата"!

В края на първия си сезон Найден Тодоров заедно с хора и оркестъра на Русенската опера дефилира със самочувствие и успех в София

Проф. Боянка Арнаудова

Снимка Василка Балевска

Преди години Русенската опера, една от най-проспериращите - според мнения, изразявани от музикалната критика в печата, е била често във фокуса на националния оперен живот, с голям авторитет и ярки художествени постижения. После идва тъжното и сиво време на безличието - поне от едно десетилетие тя е капсулирана в регионална дейност (е, имаше и някакви турнета, колкото да не е без хич!). Поразяващото бе, че доскорошното ръководството на театъра, и персонално главният художествен ръководител Георги Димитров - опитен и талантлив диригент, но очевидно слаб мениджър и директор, осъществяваше банална и ограничена репертоарна политика. И още - допусна броят на спектаклите за един сезон да мине отвъд пределите на допустимия минимум. Респективно - публиката, незаинтересована и отегчена от слабата и неинтересна продукция, се беше... изпарила от залата. Русенци тъгуваха за прекрасното и славно минало.
Но дойде Найден Тодоров - от този сезон директор на операта, и веднага се усети промяната. С дръзкото си и модерно мислене, с решимост и обмисленост, той несъмнено иска да вдигне на крака изнемощелия и обезкръвен театър. И веднага му даде кислород (разбирай работа, задачи на колектива), важно условие за творческа пълноценност. В края на първия си сезон Найден Тодоров заедно с хора и оркестъра на Русенската опера дефилира със самочувствие и успех в София. С един престижен спектакъл на "Травиата", който бе финал на ХI салон на изкуствата и на тържествата по случай 25 години НДК.
Изпълнението несъмнено достави удоволствие на пълната зала 1, а Найден Тодоров и русенци бяха достойни партньори на забележителната Дарина Такова и на гостите от Италия. Оркестърът свири на ниво, хорът се прояви също на много добро равнище, а диригентът ръководеше гъвкаво, с темперамент и абсолютна увереност представлението, предоставяйки контролирана свобода на солистите, всеки от които имаше индивидуален изпълнителски облик, но и се вписваше чудесно в ансамбъла. Със скромен декор, добре адаптиран за огромната сцена на НДК и хубави костюми, русенската "Травиата" създаде атмосферата, благодатната среда за изключителното, въздейственото присъствие на сопраното Дарина Такова.
Колко е жалко, че все по-рядко имаме възможност да я аплодираме тук, в родината й! Причината, разбира се, не е в нея, а в инертността на оперните дирекции, включително и на Националната опера, където тя до неотдавна водеше сопрановата листа. От което губим ние, публиката! А тя лети от континент на континент - търсена, уважавана, аплодирана, възхвалявана в толкова много роли. Можеше поне една постановка специално за нея да направи Националната опера, за да видим и другите "образи" на Дарина. На която отдавна додея да пее тук все едни и същи опери. Да, ама не! Благодарение инициативността на дирекцията на НДК я срещнахме отново.
А Дарина Такова несъмнено е вече на върха на славата си. Нейната Виолета бе представена силно, въздействено, с амалгама от тембри, многообразни нюанси в динамиките, психологическа наситеност на соловите моменти и внушаваща състояния и емоции актьорска изява. Ще припомня също красивия й, много ярък във всичките си регистри глас, вече по-уплътнен и много женствен. Тя заслужено е предпочитана в класическия италиански репертоар от най-големи, световни театри. Отзивите за изкуството й винаги изтъкват забележителните й певчески качества. Защото е превърнала гласа си в могъщ инструмент за самобитна и комплексна интерпретация на най-сложни образи от големия сопранов репертоар. Щастие бе, че партньорите й -тенорът Стефано Секо и баритонът Франко Васало, са певци също от висок ранг. И се осъществи великолепен ансамбъл от майстори, които знаят и могат. Стефано Секо изгради интересно и темпераментно образа на чувствителния и изискан Алфред. Франко Васало - Жермон, има глас, оцветен с метални отблясъци, които "пуска" в драматичните моменти, докато в прочутата си ария от второ действие подчерта лириката, отсени я в меки, светли тонове. В малките роли участваха известни солисти от Националния оперен театър.
Наистина една вдъхновена художествена изява, която дълго ще отзвучава в емоционалната памет на публиката. И дано не е много далечно времето, когато отново ще слушаме и Дарина Такова, и други прочути български оперни певци - също с блестяща кариера, но далеч от нашата земя...

19.06.2006



Тема Re: v. Dumaнови [re: e]  
Авторcтapиkът (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 21:47



Обичам да слушам и чета добри думи за Найден Тодоров. Най-после негативно настроените келеши започнаха един по един да замлъкват. И слава Богу! Искам да напомня, че три седмици преди "Травиата" Найден представи в София една друга страна на Русенското ОФД - хора и окестъра в "Месия" на Хендел. Това, че Христо Друмев, Димитър Тъпков и прилежащия към тях Явор Димитров - /Моцарт-Шостакович - СФ - 09.06.06/ създадоха условията Найден Тодоров с неговото възродено русенско ОФД да дефилира във всичките си инварианти на софийска сцена в един много ограничен период от време в рамките на два фестивала /каквито и да са те!/ е само и единствено положителен факт. Нека завиждат. Русенската опера дълго време е била по-добра от софийската. Ние, когато бяхме млади ходехме в Русе, за да видим и чуем неща, които не можеха да се видят и чуят в София. Струва ми се, че подобно време предстои. Стига Ива Чавдарова да не направи живота на Найден в Русе нетърпим.



Тема Re: v. Dumaнови [re: cтapиkът]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 23:47



Не смятам, че съм келеш - просто посредствеността на този форум ми дойде до гуша. Що си отнася до н.т. (полусамодеец-веселяк) - той си е все толкова некадърен, колкото винаги.



Тема Re: v. Dumaнови [re: cтapиkът]  
АвторMopkoв (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 01:30



Старик,

знаеш ли какво е "инвариант"?
Питай в НБУ, там ще ти кажат.

И за кой Явор Димитров говориш -

?




Тема Re: v. Dumaнови [re: e]  
Авторпoвpъщa ми ce (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 13:32



Боже, кой ви учи да пишете по този начин?!





Тема Re: v. Dumaнови [re: пoвpъщa ми ce]  
Авторпoвpъщa ми ce (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 13:39



Уточнение - симптомите ми за гадене са предивикани от "рецензията" на онова недоразумение с ник "е" /е..ти фантазията да си избереш име!/...
Е-е-е-е!





Тема Re: v. Dumaнови [re: пoвpъщa ми ce]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано21.06.06 13:46



Рецензията е подписана, при това с едно от кадърните имена в българското музикознание. Напъните за повръщане обаче са анонимни. Що ли така?



Тема Re: v. Dumaнови [re: зy]  
Автор Oблak бял (минаващ)
Публикувано21.06.06 14:24



"Що ли така?"

Ами ще ти кажа. Едно е Боянка да пише в Дума и друго Теди Москов да дава интервю за вестник Седем. Схватливо момиче си, знам.





Тема Re: Darina Takovaнови [re: +]  
АвторAмaн (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 22:34



Стига self posting. Дарина е велика. Всичко останало в темата е self posting и бълвоч.



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: Mopkoв]  
Авторcтapиkът (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 11:10



Морковче,

Прочетете /понеже не знам възрастта Ви, ще използвам учтивата форма/ френско-българския речник и ще разберете що е инвариант/ен/.
Найден Тодоров е инвариантен в няколко свои качества: музикалност, ерудиция, сугестивност, изобретателност, жажда за лидерство, умения да се адаптира в различни среди /различни обкръжения/. Той е инвариантен и в стремежа си да върви напред и нагоре. Много негови колеги могат само да дишат праха му. Инвариантни са и русенските хор и оркестър, понятията <русенски оперен хор>, <русенска опера>, <русенски оркестър>. Що да се прави, сега са на мода чуждиците, - не искам да изоставам от младите "знаещи" и старите "творящи наукообразие".

А колкото до Явор Димитров, ние сме вероятно на едно и също мнение, щом насочвате вниманието ми към въпросното "интервю". Имам "удоволствието" да познавам повече или по-малко Явор Димитров от 1988 г., да съм му ял попарата, да продължавам да се срещам с него отвреме на време. Познавам и всички замесени по най-непочтен начин... Shit! Това е и врачанския му прякор. С това писание той само го доказа за пореден път.



Тема Re: v. Dumaнови [re: Paз-двa]  
АвторБaйчeв (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 11:18



Раз-два,
Някой предположи, че истинското ти име е Димитър Григоров, син на Методи
Григоров, известен диригент от Сливен. Верно ли е?



Тема Re: v. Dumaнови [re: Бaйчeв]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 15:28



Драги, Весо,
този

Димитър Григиров ли, синчето на Методи от Сливен имаш предвид? Не бих казал.

Бих казал, че съм успял български музикант с достатъчно самочуствие и успехи, за да коментирам (ще ти дам жокер) нашето поколение, който обаче не би се прехранвал продавайки ментета парфюми, нито би преподавал в треторазряден ВУЗ от съмнително естество, нито би участвал в шоуто на гологлавия тъпанар (лумпен-общественик).



Тема Re: v. Dumaнови [re: Paз-двa]  
Авторнa вcяka мaнджa мepyдия (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 12:04



Доколкото имам представа от възрастта на Маестро Байчев,от неговото поколение има не повече от двама трима "успели" музиканти-диригенти или изпълнители.Не говоря за известни или завоювали позиции,или "забогатели",или...А тези двама-трима са "успели" да докажат качества,независимо от обстоятелства,"предпоставки",творчески климат ит.н.А пък ако търговията с ментета парфюми допринася за реализацията на редица успешни проекти в областта на изкуството-браво!Дали Вие,"успели" господин Раз-два,сте имал смелостта и находчивостта със собствени усилия да изработите и вложите средства в развитието или дори само в представянето на какъвто и да е вид изкуство?!?При това не само с Ваше участие и за собствена изгода!?Може би наистина сте талантлив,успял,със самочувствие дори,но това не Ви прави непременно КАЧЕСТВЕН.Сромно и лично мнение.Пък ако наистина сте от "онова"поколение-много жалко!Имам впечатление,че хората,родени преди Войната са личности с достойнство и възпитание.А интелект,качества и умения за адаптация,поставени в услуга на себичен характер водят до резултат,какъвто виждам у Вас!Не смея да оспорвам значимостта Ви,още повече,че толкова ревностно я изтъквате!Моля!Само бих казала-наистина жалко!
А по отношение на треторазрядните ВУЗ-ове-доколкото знам,много от моите колеги от Академията избират именно тях,за да завършат образованието си.Човек получава навсякъде това,което желае да получи-стига да се постарае да си изгради интереси,търсения и критерии,неосноваващи се на отрицанието.А ценните хора се развиват в правилна и удовлетворяваща тях самите посока,без оглед на почвата.Така че,намерете си по-адекватни поводи да хвърляте камъни,моля!
А защо не вземе някой наистина ревностен търсач на правдата да попита Маестра Дарина Такова как тя самата би анализирала спектакъла?Не мислите ли,че плюейки по диригента и състава,най-вероятно обиждате другите главно-действаци лица в постановката?За които иначе давате блестящи отзиви.Значи оспорвате умението на една действително "успяла"изпълнителка за правилна преценка по отношение на избора на партньори?



Тема Re: v. Dumaнови [re: Paз-двa]  
Авторнa вcяka мaнджa мepyдия (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 12:07



Доколкото имам представа от възрастта на Маестро Байчев,от неговото поколение има не повече от двама трима "успели" музиканти-диригенти или изпълнители.Не говоря за известни или завоювали позиции,или "забогатели",или...А тези двама-трима са "успели" да докажат качества,независимо от обстоятелства,"предпоставки",творчески климат ит.н.А пък ако търговията с ментета парфюми допринася за реализацията на редица успешни проекти в областта на изкуството-браво!Дали Вие,"успели" господин Раз-два,сте имал смелостта и находчивостта със собствени усилия да изработите и вложите средства в развитието или дори само в представянето на какъвто и да е вид изкуство?!?При това не само с Ваше участие и за собствена изгода!?Може би наистина сте талантлив,успял,със самочувствие дори,но това не Ви прави непременно КАЧЕСТВЕН.Сромно и лично мнение.Пък ако наистина сте от "онова"поколение-много жалко!Имам впечатление,че хората,родени преди Войната са личности с достойнство и възпитание.А интелект,качества и умения за адаптация,поставени в услуга на себичен характер водят до резултат,какъвто виждам у Вас!Не смея да оспорвам значимостта Ви,още повече,че толкова ревностно я изтъквате!Моля!Само бих казала-наистина жалко!
А по отношение на треторазрядните ВУЗ-ове-доколкото знам,много от моите колеги от Академията избират именно тях,за да завършат образованието си.Човек получава навсякъде това,което желае да получи-стига да се постарае да си изгради интереси,търсения и критерии,неосноваващи се на отрицанието.А ценните хора се развиват в правилна и удовлетворяваща тях самите посока,без оглед на почвата.Така че,намерете си по-адекватни поводи да хвърляте камъни,моля!
А защо не вземе някой наистина ревностен търсач на правдата да попита Маестра Дарина Такова как тя самата би анализирала спектакъла?Не мислите ли,че плюейки по диригента и състава,най-вероятно обиждате другите главно-действаци лица в постановката?За които иначе давате блестящи отзиви.Значи оспорвате умението на една действително "успяла"изпълнителка за правилна преценка по отношение на избора на партньори?



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: cтapиkът]  
АвторMopkoв (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 18:58



За значението на думата възрастта ми няма абсолютно никакво значение. Чуждиците - на мода или не - трябва да се употребяват уместно:

инвариант (фр. invariant "който не се променя") 1. Величина, която остава неизменно при едни или други преобразования. 2. мат. Функция на коефициентите... - Речник на чуждите думи в българския език, 1978, стр. 285.

Има и още едно значение, което не е отразено в този речник - вероятно е навлязло в българския език по-късно, и то е в смисъл на "първообраз, от който произлизат различни варианти" (това е общо казано).

И в двата случая употребата на тази дума в изречението: "... създадоха условията Найден Тодоров с неговото възродено русенско ОФД да дефилира във всичките си инварианти на софийска сцена..." не е на място.

Що се отнася до самия Найден Тодоров, понеже вие подхванахте темата, мнението ми не съвпада с вашето (като съм почнала да ви образовам, според новите правила учтивите форми се пишат с главна буква само когато се отнасят до дипломатически лица). Първо, като какъвто и да било инвариант не искам да си го представям. Второ, според мен той се стреми напред и нагоре като растеж в кариерата си, но не и като музикант.

Но понеже в този клуб му вярват и за него или добро, или нищо, спирам дотук.
Следващ отговор от мен можете да получите едва след седмица.





Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: Mopkoв]  
Авторcтapиkът (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 22:21



Уважаема г-це Морков, /с главна буква от уважение към чуждото мнение, което не съвпада с моето!/
Мога да се насиля да си призная, че думата <инварианти=неизменности> в предишното ми писание не е била най-на място.
/Ето още една "неправилност"/.
Но не мога да призная - даже след бой, че учтивата форма вече не се пишела с главна буква. Ако не ми мярвате, попитайте проф. Брезински.
Не знам защо няма да Ви има цяла седмица, но, повярвайте ми, ще ми липсвате. Таман смятах да науча още нещо за българските език и граматика, защото изведнаж почувствах щение да се наредя и аз между книгописците в Родината и Вашата литературно-граматическа помощ щеше да ми е от неоценима полза.


Имам и една молба: посочете ми още един /поне/ 32 годишен диригент в България с активите /а защо не и пасивите/ на Найден.



Тема Re: v. Dumaнови [re: Paз-двa]  
АвторБaйчeв (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 23:30



Колега РАЗ-ДВА,

От "жокера" бих могъл да предположа, че сме от едно поколение /според времето на завършване на БДК/, защото аз съм по-стар от вас. Кой от нас какво успя е въпрос на оценка в бъдеще време! Много самооценени отидоха в небитието.
Но какво бих искал да отговоря на "аз съм успял музикант": Един наистина успял музикант не може да таи толкова злоба и дребнавост и да храчи с повод и без повод срещу един млад, работещ, С НАМЕРЕНИЯ, и непрекъснато доказващ се музикант. Не, че той няма трески за дялане, но той Е музикант и диригент.
Такива като теб направиха невъзможно присъствието в България на един Емил Табаков, на един Милен Начев, те пенсионираха Йордан Дафов, те държат без работа Иван Кожухаров.
Защо не лаеш срещу Христо Игнатов, срещу Красимира Костова, срещу Божидар Бонев. Защо не лаеш срещу УНИЗИТЕЛНОТО положение на българския музикант днес. Защо не лаеш срещу образователната система, олицетворена от Милка Митева и Георги Костов, срещу "корифея" композитор и диригент, професор по "оперно пеене с диригент" /еба ти измишльотината!/, който никога не е издирижирал една опера от начало до край и не може да свърши с оркестъра, дирижирайки даже собствената си музика.
Успялий музиканте, какво би сторил ти, ако едно нещо като Явор Димитров те уволни една година преди пенсия? Нямаше да продаваш парфюми ли? Или достойно щеше да отидеш да чистиш клозети? Ами ако от "менте" парфюмите излезе един оркестър. Ето, това ти бърка в....
А треторазрядния ВУЗ направи цяла постановка само от студенти - 50 души! Чу ли за нея? Ако не си, ще чуеш. И това ще ти бръкне в...
Добре, аз мога да ти наброя най-малко десет нестандартни /и стандартни/ неща, които съм направил, съживил, развил, оставил следи...
И това не ми пречи да харесвам и поощрявам - и Найден Тодоров, и Росен Миланов, и всеки, който заслужава...
Известен ли ти е фактът, че преди петнайстина години ВСИЧКИ млади диригенти бяха ПОКАНЕНИ да дирижират оглавяваната от мен Врачанска филхармония - с хонорар при това: Росен Миланов, Найден Тодоров, Драгомир Йосифов, Стефан Недялков, Васил Димитров, Невена Томанова, Йоли Йолев, Димитър Николов, Валери Вачев, Ивайло Кринчев... Колко от тях станаха ДИРИГЕНТИ? За почти всеки от тях това беше дебют... Ти какво си направил за младите?
Хайде да видим - в какво успя ти и колко то е полезно поне за една част от хората ОКОЛО теб, за да имаш правото да лаеш.
Поздрави!
Обади ми се! Ще се радвам да се запознаем!





Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: cтapиkът]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 23:35



Обаче сте велики!
Каквото и да е заглавието на темата - в случая, "Дарина Такова" - все на "Найден Тодоров" ви избива!........
Що направо не си го кръстим така тоя Клуб? (С главна буква - от уважение, разбира се!)



Тема Re: v. Dumaнови [re: Бaйчeв]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 23:13



Колега Весо,

срамота е да сравняваш н.т. (полусамодеец-веселяк) с Росен Миланов или Драгомир Йосифов. Както е и кощунство на пулта на Коцето Илиев и Емо Табаков да се мъдри твоето недоносче.



Тема Re: v. Dumaнови [re: Paз-двa]  
Авторбaйчeв (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 23:52



Е, то там се позамъдри едно време даже и ген. Алипи Найденов, ама ти тогава си мълчеше. Май.



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: cтapиkът]  
АвторMopkoв (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 22:31



Уважаеми г-н Старик,

надявам се, че отсъствието ми не се е отразило фатално на вашето писане. Може би скоро трябва да очакваме мемоарите ви?



Що се отнася до активите и пасивите на Найден Тодоров - ще се присъединя към Раз-два и ще откажа да поставям когото и да било редом с него. Той не бяга в една писта с останалите (нека го кажа така) и за мен това не е в негова полза.



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: Mopkoв]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 23:50



Той/Н.Т./май бяга доста по-бързо от останалите





Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: cc]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 23:56



Да, но само в погрешна посока.





Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: cc]  
Автор=== (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 23:58



Има един весел математически парадокс: еди кой си бягал толкова бързо, че внезапно се застигнал изотзад.





Тема Не е парадокс...нови [re: ===]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 00:00



Не е парадокс...

и не се самозастига, а го застигат други. Отзад!



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: Paз-двa]  
АвторMopkoв (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 00:02



Взе ми го от клавиатурата. Цяла вечер се чудя как беше онзи виц за "50 години назад и 25 години встрани".





Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: Mopkoв]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 00:37



Дали посоката е правилна ще покаже времето,а засега завистниците му дишат пушака





Тема Re: Не е парадокс...нови [re: Paз-двa]  
Авторapчи (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 08:25



Май доста дълбочко ви е бръкнал отзад, щом не спирате да го дъвчете.

Вече ставате смешни. Човекът си работи на мах и е ясно, че сте му последна грижа, а вие мрънкотите като глухите старчета от Мъпет шоу.



Тема Re: Не е парадокс...нови [re: apчи]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 09:05



Виж по горе, за да разбереш кой практикува дисциплината "бъркане отзад". И едва ли сме му последна грижа, след като час по час се мярка тука, за да пуска self-постинги, "арчи".





Тема Re: Не е парадокс...нови [re: Paз-двa]  
Автор Oблak бял (минаващ)
Публикувано06.07.06 09:32



За разлика от теб, който цапаш с празни приказки клуба с по 10 "имена" в десет различни теми през последните няколко дена, Найден не е влизал тук от три месеца.
Разбирам, че вероятно го правиш с цел повдигане общото интелектуално ниво, защото нали беше там нещо обиден, сърдит, недоволен и прочие...





Тема Re: Не е парадокс...нови [re: Oблak бял]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 09:42



Облак, не за първи път те улавям в лъжа! Знаеш много добре, че винаги влизам само под този ник! Дори и в дните, в които се правиш на администратор (т. е., наложен ми е т. нар. "бан")!



Тема Re: Не е парадокс...нови [re: Paз-двa]  
Автор Oблak бял (минаващ)
Публикувано06.07.06 09:54



Който ме познава знае, че когато лъжа се изчервявам. Затова оставам твой и неизменно бял.



пп
И хайде да не мажем вече в тази тема, какво ще кажеш?



Тема Да ти имам...нови [re: Oблak бял]  
АвторPaз-двa (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 08:27



Да ти имам староергенското чувство за хумор...



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: cтapиkът]  
АвторMaйнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 11:13



Ами например Диян Чобанов, Григор Паликаров, Павел Балев, че защо не и вече споменатия в тази тема Димитър Григоров (нищо че е хоров диригент, като гледам, доста добре работи). И всички те са .ПЛОВДИВЧАНИ.



Тема Re: v. Duma /морков/нови [re: Maйнa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 11:29



По-леко, майна! Павел Балев е от Чирпан, а Митко Григоров - от Сливен. Завършили са Старозагорското СМУ. То, вярно... "на Тракия сред звучните нивя" - ама да не съ увличъми!





Тема Re: v. Dumaнови [re: Бaйчeв]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 13:22



При всичките ми уважения към Вас, господин Байчев, случаят Милен Начев е по-различен и не е коректно да го цитирате наред с маестро Табаков или Й.Дафов. Не се съмнявам във Вашата информираност и добра памет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.