Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Снощният концерт?нови  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано17.04.06 12:04



Някой може ли да сподели какво е чул / видял?
Аз чух по телевизията как Васко се издъни със следното изказване (цитирам по памет):
" Класическата музика ни налага рамки на въображението, от които трябва някак си да се освободим".





Тема Re: Снощният концерт?нови [re: Пeнчo 3aeka]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 12:10



Има и други подобни - филмовата музика е новата класическа музика...



Тема Re: Снощният концерт?нови [re: *****]  
Автор beta-n (black_hole) (стар познат)
Публикувано17.04.06 12:33



Негово право си е да вижда нещата както желае. Не ни е хванал за гушите и не иска да мислим като него. Та какво издънване има тук?

Staying between prediction and inference


Тема Re: Снощният концерт?нови [re: beta-n (black_hole)]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 12:41



няма издънване
само допълнение към темата
няма лошо



Тема Re: Снощният концерт?нови [re: ****]  
Автор beta-n (black_hole) (стар познат)
Публикувано17.04.06 12:59



Ми аз също си мисля, че няма лошо.
Само си казах мнението, че всеки може да си мисли каквото иска.
Е, ако някои изказвания засягат дадена личност би трябвало и да се доказват.

Staying between prediction and inference


Тема Re: Снощният концерт?нови [re: beta-n (black_hole)]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано17.04.06 13:22



Когато се изказва по ТВ, участва в промиването на млади мозъци. Един голям музикант не би си позволил да каже подобно нещо за музиката, която се предполага, че му изкарва хляба. Тоя за мен е чалгаджия. Да си се занимава с чалга. Продължава да ми е интересно какви са отзивите на снощния му концерт?

Редактирано от Пeнчo 3aeka на 17.04.06 13:23.



Тема Re: Снощният концерт?нови [re: beta-n (black_hole)]  
Автор beta-n (black_hole) (стар познат)
Публикувано17.04.06 14:23



Е, понеже изглежда съм те засегнал, неволно, се реших да ти отговоря.
Това което си написала е логично. Хубаво е, че отстояваш личното си мнение. Но, не правиш ли прибързани заключения от някакви реплики, които кое знае от кой и как са редактирани? Защото както знаеш много неща извадени от общият контекст придобиват друг смисъл. Виж ако си чула цялото инервю на живо това е друга работа.
А за телевизията хич не ми се говори.
Факти за размисъл- защо концерта на Венгеров се даде делничен ден около 13 часа, а не вечер или почивните дни?
.......
Има и още, но предплагам разбра основната ми идея.

Staying between prediction and inference

Редактирано от beta-n (black_hole) на 17.04.06 15:44.



Тема Re: Снощният концерт?нови [re: Пeнчo 3aeka]  
АвторRalitsa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 15:47



ne znam dali ste chuvali za Gilles Apap, no tova e edin velikolepen muzikant, koito i izmenil tradicionnata interpretacia na klasicheski tvorbi.
Tova, koeto toi pravi e izkluchitelno originlno i predizvikva protivorechivi mnenia na kritika i publika. Na men mi se struva mnogo interesno i podkrepjm negovata originalnost. tova oeto ravi e , che vzima edin noten material i principno v izpnnieto se pridarja kam tvorbata no vlaga lichna interpretacia izrazena v improvizacia. Eto negovija website http://www.gillesapap.com/
Vasko sas sigurnost e chuval za nego. No tova, koeto Apap kazva za klasicheskata muzika e, che e limitirana zashtoto izpalnitlja moje da projavi svojata originlnost samo chrez razlichna emocionlna interpretacia, dokato pri jazza
improviacijta e vinagi razlichna i nai-vajnija pocherk, koito izpalnitelja ostva. Poradi tazi prichina toi se opitva da vnese mometi na im provizacia i soboda v negovata interpretacia na klasicheski tvorbi.



Тема Re: Снощният концерт?нови [re: Пeнчo 3aeka]  
Авторbiathlon (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 23:35



Пенчо Заека,
Прощавай за офтопика, исках само да те питам дали ти си автора на онова писание за злощастния спектакъл на "Тоска" с диригента-дирижабъл, на което аз се попиках да се смея? Ако е така, евалла ти правя и ми е интересно каква част (в проценти) от написаното, е истина? Има ли поне 30?



Тема Офф топиканови [re: biathlon]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано18.04.06 10:26



Аз съм, бе. Всичкото е истина, без имената, но разбира се няколко случки са обединени в един разказ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.