Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: hm........]  
АвторAнaлитиkът (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 18:56



Съгласен съм. Едва ли може да става сравнение между Найден Тодоров и Христо Стоев. Просто Найден е по добрия играч, а и екипът му е вероятно по-добър. Ще поживеем и ще видим. Може пък да се справи. Не беше справедливо да понесе толкова нападки. Пак повтарям и се присъединявам към идеята за назначения, защото конкурси отдавна няма и въобще в България имало ли ги е някога? Дайте шанс на младия диригент Найден Тодоров.



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Пpopok]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано03.12.05 19:42



Хм, изчетох всичките ви препирни по повод Н.Т. Най се впечатлих от преобладаващите мнения на нерегистрирани. Което за мен означава, че или повечето мнения са писани от един и същ човек, който очевидно не харесва НТ, или ако все пак са повече хора, нямат смелост дори да си излязат в един скапан форум с официалните прякори, пък какво остава да се опърчат в реала срещу грешките в системата.....Аз ако бях един министър на културата, щях да закрия всички големи оркестри и да назначавам с конкурс и последната дупка на кавала. Ама не съм. И какво толкова викате с/у НТ? Много е млад, за да му се слагат такива дефинитивни квалификации. Освен това в чужбина го смятат за кадърен, само тук, в БГ има противници. Сами се сещате на какво намирисва това. Е га ти!

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Пeнчo 3aeka]  
Авторhm......... (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 20:16



Е. чак пък повечето да са против Найден Тодорв.....малко се изсили... Мисля че всички, обаче, са срещу начина и провеждането на нещо, дето се зове "кон-кур-с", ама е узаконяване на без-законието.. А кой става жертва на "това"... защото на "това", освен жертви, друго не се сещам да има. А мисля, че да се говори тук за качества на накой. е просто несериозно. Който иска да го вземат на сериозно пише сериозно и след това се подписа. Това си е на-иситна малък клюкарник. и всеки на-истна пише това, което мисли , до колкото може да мисли или това, може би. което трябва да мисли. и . ...и..да не продължавам темата за мисленето.. че .. може да се оотвори нова ... на тази..



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Пeнчo 3aeka]  
Автор Maйничka123 (непознат )
Публикувано03.12.05 20:28



От доста време следя темата и вече не мога да не се намеся
Разрешете ми да споделя с вас че познавам Найден от мнооого време,още когато свиреше на тромпет,после заболя и премина на пиано (не беше никак лош като пианист)и някаде в края на гимназията реши че най му приляга диригенсткото поприще...помня едни от първите му опити зад диригентскоят пулт, и още доста следващи,учеше се и на моя гръб и на същия на много мои съученици(нищо лошо).
Простете за откровенността , но аз почти не откривам разлика в това което правеше преди и сега..
Мисля, че човек с неговото образование и опит(такъв какъвто твърди, че има),би трябвало да е на съвсем друго ниво от човека в моите спомени...
За мен, причината за това е неговата самоувереност,че всичко което прави е едва ли не най-доброто и единствено,а в същото време подхода му към работата и неговият маниер на работа не се е променил- повърхностен и показен
Тази екстравертност у него и самоувереността му, дразнят много колегите...
Но едно не може да му се отрече- всичко му е изписано на лицето и човек бързо го опознава....Би било хубаво...пожелавам му да погледне повече на вътре,защото мисля че там има повече стойностни неща...Успех..



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Пeнчo 3aeka]  
АвторMopkoв (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 22:00



От всичко, което си написал, си абсолютно прав само за назначенията.

Всички тези мнения не са написани от един човек. Форумът дава свободата да се регистрираш или не, да кажеш името си или не и да напишеш това, което мислиш или не. Четейки от известно време клубовете, установих, че се регистрираш и използваш (както ти каза) "официален прякор", когато искаш останалите системно да си изграждат някакъв твой образ. Като нерегистриран просто изказваш мнение, коментираш обект.
Хората от тази сфера не са безкрайно много, дори аз си мисля, че разпознавам някои образи тук (което, разбира се, не значи нищо). Да не говорим за проблема, че при всенарастващите властови позиции на Найден Тодоров мнозина от пишещите в клуба могат да попаднат под неговото "крило", ако вече не са.
Това, че в чужбина го смятат (НТ) за кадърен откъде го чу? Рекламата не винаги представя нещата реално, дори напротив.
И накрая - можеш в началото на кариерата си бъдеш почтен към професията си и да загубиш това в по-зряла възраст. Но обратният вариант е невъзможен. Така че в този случай младостта е порок.



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Maйничka123]  
АвторGuld (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 22:54



Знае се, че всичко прекалено дълго води до омекване. Та и с тази дискусия така. Появиха се синтези без да има ясни тези и антитези. Защото "какво стана с оня посерко" и "оставете младия талантлив човек да покаже какво може" не са такива. Изглежда, че нищо радикално не може да се прокара у нас. Нямам чест да познавам цялостната кариера на Н.Т. Но ще споделя няколко неща, които не мога да простя.
Чудовищно отмахания Моцартов мотет "Exultate, jubilate" на някакъв коледен концерт на филхармонията. Един страшен концерт на Пловдивска филхармония на Мартенски дни с цигулковия концерт на Стравински и "Картини от една изложба" (ти да видиш програма). Горките оркестранти и горката Ваня Миланова като удавници и Н.Т. като спасител, който обаче вместо да спасява, оглежда мадамите по балкона и самия себе си в очилата на оркестъра. То бива да не знаеш партитура, ама това със Стравински беше позор. И най-ужасното е дивното му самообладание и, как да кажа - морална изтръпналост. Която се превърна в акустическа при "Картините" - отчайващ рев на изнасилван оркестър и пълно юначество. Ясно помня зловещобялото лице на стоящия до изхода на балкона Г. Д., който само година преди това беше направил със същия този оркестър Images на Дебюси - превъзходно, ярко, тънко. Този човек - Тодоров - е лишен от слух. Не говоря за солфеж, а за "диагонален", светкавичен, собствено диригентски слух. Декоративни, нефункционални, оперетни ръце... Пълна липса на концепция - това, което диригентът има в главата си п р е д и да застане на пулта, и интенции - това, което движи концепцията в момента на изпълнението, непрекъснатата серия от подтици, ситуации, реакции... ориентирането. Няма и следа от финес - само упоение, приповдигнатост и "вълнение" на пресноебец. Не се ли надирижира досега? Не мога да разбера - инфантилен ли е, или напротив - cool bitch. Освен това, не ви ли тревожи това чудесно съцветие от достойнства - толкова съвършено, толкова up-to-date, толкова нравещо се на горните етажи.
Абе, не знам вече... отвратително. Но щом има копрофаги (лайнояди) ще има и лайнопроизводители. Пазар - какво да се прави.



Тема Няма грешки!нови [re: Пeнчo 3aeka]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано04.12.05 15:11



Или поне аз невярвам в тях.

Срещу грешките в системата вероятно не би било необходимо да се бориш, а би било достатъчно да ги посочиш и да помогнеш да се отстранят.

Но когато системата е опорочена и прави каквото си иска - няма грешка. Лечението е смяна на системата или, както някои го наричат, революция.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Няма грешки!нови [re: hadministratora]  
Авторhm..... (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 16:02



Изконно си прав!Но защо чак сега ревплюция?Ами когато другите искаха да я вдигат. вие сегашните "ревлюционери" къде бяхте?Революцията е принципно нещо а не само когато на теб не ти е добре в хралупката... Млад човек би трябвало да ги знае тези неща и да не си дава доброволно мозъка за промивки от всякакъв вид и род



Тема Re: Няма грешки!нови [re: hm.....]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано04.12.05 16:13



Че кой казва че съм си дал мозъка?!??!

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Няма грешки!нови [re: hadministratora]  
Авторhm.......... (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 16:22



Ти сам!не го прави. от това само ти си загубилият. и само теб са използвали...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.