Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: За пътуващите ръководителинови [re: дo Pyиз]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано29.11.05 08:31



Тъжно!



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Mopkoв]  
Авторsibemol (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 16:19



Доколкото си спомням преди години Русенска опера обикаляше много. Какво стана с тия контакти, диригенти и ръководители



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: sibemol]  
Авторми. (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 13:41



Това беше много отдавна.
То беше когато Русенска опера беше наистина сериозен оперен театър, когато имаше достойни солисти, хор, балет, оркестър..
Но това беше отдавна.

Сега "културата", с чиито традиции особено се гордеят русенци, е печална. И заспала. И жалка.
Както и Операта , както и театъра, както и концертите, както всичкото им.



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: ми.]  
Авторhm..... (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 14:10



Тежка оценка,но. ВЯРНА! Което, обаче не значи, че трябва така да си остане..., или пък да се търпят "заспалщини" нали?:



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: ми.]  
Авторhm..... (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 14:10



Тежка оценка, но ВЯРНА! Което, обаче не значи, че трябва така да си остане..., или пък да се търпят "заспалщини" нали?:



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: ми.]  
АвторGuld (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 14:18



Има плодотворни носталгии, има и такива като твоята - ден да не мине, друг да не дойде. Ако носталгираш по Добрин Петков и Константин Илиев. Или по Алексей Измирлиев - да те разбера. Ама то май така, изобщо.
Бедата е, че тоя град се храни с миналото си. Яде руини. Ама те трябва да се произвеждат непрекъснато. Така че - всичко е наред!



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: hm.....]  
Авторми. (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 00:41



Разбира се, че трябва нещо да се промени...
Русе и Русенска опера са част от живота ми. И за мен също е тежко при всяко мое връщане там да констатирам, че няма никакво развитие, напротив. И няма и помен от изкуство. Никаква духовност, никакво мислене.
Градът бавно и сигурно деградира.
И уж русенци много се тревожат, а всъщност цари забележителен мързел.
Изтегнали се в сладка дрямка и чакат някой да дойде отнякъде да им свърши работата..



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: Guld]  
Авторми. (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 01:34



Правилно си ме разбрал.:)
А прозвуча "така, изобщо", защото за толкова години плодотворността в носталгията ми рязко избледня:)) Разбрах, че там така им е хубаво. В Русе така искат. Някой все да им пречи и все някой да решава вместо тях. (по-горе писах подобно на 'hm...')
Ти сам каза - този град се храни от руини.
Хубаво им е да си лежат на мита за аристократизма и на легендата, че София им пречи. Ако не е София, ще е Румъния. Ако не е тя, ще е космически заговор.
Аристократизъм няма, защото Европа лети със самолети, а не плава по Дунава. Отдавна.
Остават само 'международното" и "Чародейките"..:)
Толкова за града. Темата беше за Русенска опера. И за новия директор на ОФД, избора на който колегите там коментират отдавна, но тихичко. Явно са сигурни, че нищо не зависи от тях и всичко е решено някъде ...;)
(Впрочем ОФД е толкова безумно, колкото ДКЦ и ОДЗ, но нейсе....)

Всичко е наред, разбира се..:)



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: ми.]  
Авторgalfon (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 11:01



Добре, но защо тихичко коментират? Нямат ли предпочитания? Нормално е да разчитат на някого. Само с история не се живее.



Тема Re: Новият директор на ОФД Русенови [re: galfon]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано01.12.05 13:58



Предпочитания има разбира се и мнозина ги изразиха гласно.

Но се оказа че каквото и да кажем няма надежда!!!

Тази тема тук е първият признак че съдбата ни е предрешена. Преди няколко дни се чу и второ мнение (в раговор по съвсем други въпроси), че новият ни директор ще е Н. Т. Последният признак е че преди две седмици всички бяха убедени че от Русе ще има 4 гласа в комисията за конкурса плюс още 1-2 които ще ни подкрепят в избора, а сега се оказва че са само 2 от Русе (при това единият глас е под въпрос, защото има голяма вероятност да бъде манипулиран) и никой на когото да разчитаме за подкрепа.

И какво се предполага да направим ние?

Както някой по-горе писа: в тая обрулена държава няма ни справедливост, ни дявол....

So long and thanks for all the fish!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.