Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бетховен, Миса Солемниснови  
АвторЦeнитeл (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 11:41



Вчера бях в Дюкян Меломан и много приятно се изненадах, когято видях там не едно, а цели три изпълнения на тази гениална творба. Записите са дирижирани съответно от Джеймс Ливайн (разкошно издание на DG с Виенска филхармония), Карл Бьом (тежко класическо изпълнение с Виенска филхармония от 70-те години на приятната цена от 22 лв.) и Роджър Норингтън. Изданието с Норингтън е на Hanssler с железния оркестър на радио Щутгарт и струва само 16 лв. Дисковете са отпечатани и бихте могли да ги послушате, без да е задължително нещо да купувате. Струва си човек да използва възможността да добие представа от три толкова различни подхода към гениалната творба на Бетховен.



Тема Re: Бетховен, Миса Солемниснови [re: Цeнитeл]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано08.06.05 13:55



С удоволствие прочетох тази информация.
Благодаря.



Тема Re: Бетховен, Миса Солемниснови [re: Цeнитeл]  
АвторЛyдвиr (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 20:00



Миса Солемнис ми е сред любимите произведения.Въпреки че е малко сложна за разбиране....Любимите ми части са Kyre и Agnus Dei.Имам само един запис , този от 1971-ва , но се каня да си взема най новия...



Тема Re: Бетховен, Миса Солемниснови [re: Лyдвиr]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано09.06.05 10:26



Горещо препоръчвам две изпълнения на Миса Солемнис: и двете на Берлинската филхармония с Караян - едното с Gundula Janowitz, Christa Ludwig, Fritz Wunderlich, Walter Berry и е запис на Deutsche Grammophon от 1966, а другото - с Gundula Janowitz, Agnes Baltsa, Peter Schreier, Jose van Dam и е на EMI от 1975.
Забележително е да се проследи разликата в интерпретациите.

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: Бетховен, Миса Солемнис [re: Чykчa]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано09.06.05 11:09



Слушал съм записа от 1975 година по Класик ФМ. Изпълнението е висша класа.



Тема Re: Бетховен, Миса Солемниснови [re: Чykчa]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано09.06.05 11:30



Аз имам последния запис на Караян от 1985 на DG, със Lella Cuberli, Josе van Dam, Trudeliese Schmidt, Vinson Cole. Слушал съм и другите два, и смятам че записа на EMI е най-добър от трите, и като интерпретация и като звучене.



Тема Re: Бетховен, Миса Солемниснови [re: D.H.V.]  
АвторЦeнитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 15:04



Най-добрият запис на Караян е DG от 1966 г. с Фриц Вундерлих. Записът в EMI от 1975 изобщо не може да се сравнява с него. Имах го, но го продадох много отдавна. Бих Ви препоръчал също така горещо Джулини EMI и Херевег Harmonia Mundi.



Тема Re: Бетховен, Миса Солемнис [re: Цeнитeл]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано09.06.05 19:02



Е, това е донякъде въпрос на вкус. Аз съм почитател на Караян. Не всичко разбира се. Но специално Бетховен препочитам в негова интрепретация. И винаги препочитам записите на EMI, звученето им е различно от тези на DG, защото тонрежисьора (Wolfgang Gullich) има специфичен стил. И аз познавам хора, които не харесват такъв звук. А както казах имам на диск записа от 1985 и напълно ме удовлетворява.



Тема Re: Бетховен, Миса Солемнис [re: Цeнитeл]  
АвторTommy (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 06:17



Az si kupih Missa Solemnis s Erich Kleiber i orcestura na Stokholm- iskam da vi kaga,che e NEVEROJATNO! Chte go cuete v kraj na July...



Тема Re: Бетховен, Миса Солемнис [re: Цeнитeл]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано10.06.05 08:14



Трябва да намина тези дни от там. Колкото и да не е на почит там класиката, доста често предлагат много добри неща, които иначе не се намират лесно.
Ще послушам малко, пък току виж съм си го купил.

----------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.