Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цени и изкушения  
АвторЦeнитeл (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 15:05



Много съм учуден от начина по който се приемат тук моите добронамерени съобщения за това къде може да се намери качествена класическа музика на прилични цени. След като приемате това като изкушение - Ваша воля, няма да Ви изкушавам повече. Все пак не забравяйте уважаеми Облак, че благодарение на моите "изкушения" сега сте собственик на великолепно издание на "Дидона и Еней", при това на половин цена (защото нормалната цена на този диск е около 40 лв.)...
Не искам да обиждам никого, но разберете уважаеми ценители на класическата музика, че безплатно качество няма и ако искате да слушате музика на ниво трябва да инвестирате в ОРИГИНАЛНИ дискове! А това хленчене, че в България сме бедни и нямаме пари за нищо е просто жалко.
Ако човек наистина обича музиката и уважава хората, които я създават и разпространяват винаги ще намери пари, за да си купи нещо истинско. Ако бъдете докрай честни със себе си ще признаете, че много други неща са приоритетни за Вас пред музиката - коли, мобилни телефони, пътувания, дрехи и не знам какво още. Аз нямам кола, GSM имам едва от няколко месеца, не съм пътувал в чужбина или на море с години - но любимата си музика притежавам във великолепни оригинални издания.
Призовавам Ви да се замислите - обичате ли музиката или само си чешете езиците в този форум?



Тема Re: Цени и изкушениянови [re: Цeнитeл]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано17.05.05 15:43



E, какво толкова казаха хората? Че човек не може да има всичко, което пожелае. Толкова ли е неразбираемо? Или че можеш да обичаш музиката без тя да ти е най-първи приоритет?

Пък и както виждаш, когато човек наистина иска нещо, лишава се от друго и си го купува. Не виждам противоречие.

Чудесно е, че пускаш тук предложенията. Може да си ги купят хора, които не пишат, но следят какво се пише в клуба. Наистина е добра идея.

Поздрави.



Тема Re: Цени и изкушениянови [re: Цeнитeл]  
Автор Oблak бял (познат)
Публикувано17.05.05 16:53



Ценителю, ти направо ме утепА с тоя постинг.
Наистина ли не разбра колко се радвам, че има такива като теб или пък "изкусителната" закачка се оказа толкова високо по Бекет, че трябва да я превеждам на нормален език?
Не, друже, напротив! Нещо повече, похвалих те.
Ако не ти се вярва, прочети отново реакцията ми от снощи.
Боже, божеее. А след Ценител и Съблазнител мислех да напиша "Разрушител на семейния бюджет". Сякаш съм допускал и затова го усуках по друг начин. Какво ли ме очакваше след тази дързост ако се бях осмелил...

За всеки случай, щом си се почувствал засегнат, дължа ти извинение и го правя веднага.
Съжалявам искрено.



Тема Re: Цени и изкушениянови [re: Цeнитeл]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано17.05.05 18:19



Мога да си чеша езика тук колкото искам, нали? Но две са нещата, които ми правят впечатление. Първо, парите, които се дават за оригинални дискове, в повечето случаи отиват за продуценти, издатели, звукозаписни компании и т.н., особено пък като става въпрос за концертни записи - мислиш ли наистина, че някой от изпълнителите е получил допълнителни пари от последващите продажби на записите? Аз не мисля. Второ, това да препродаваш оригинални дискове е почти като да сваляш безплатно музика от интернет, защото реално само веднъж е купен дискът, а го слушат след това повече хора, които си го препродават.

И накрая с риск да вляза в конфликт с идеалистичните виждания на хората във форума (ако иска, модераторът да ме изтрие), но аз карам кола и имам GSM, защото на мен така ми харесва. И съответно не давам пари за оригинални дискове, а свалям безплатно музика от интернет. За мен музиката е много важна и ако някога се окаже, че повече няма как да свалям безплатно от интернет, тогава може би ще започна да си купувам оригинални дискове. Само че дотогава нищо не може да ме спре. Музиката се прави заради самата музика, а не заради пари. Единствено поп-звездите като Бритни Спиърс и т.н. печелят от продажбите на тяхната музика, но в класическата музика и джаза нещата стоят по друг начин. Ако музикантите не ги устройва това, че сваляме безплатно и решат, че това е достатъчен повод да не музицират повече, толкова по-зле за тях. Но изкуството никога няма да умре. Поне не и заради безпаричие. Само някой може да умре от глад, защото си е купил скъп диск, с което е напълнил и без това пълните джобове на дебели чичковци.

И още нещо всъщност. Идеализмът е похвално качество, обаче понякога малко прагматизъм не вреди. Тези дискове така или иначе се купуват от хората, живеещи в страни с висок стандарт на живот, без цената да им прави впечатление по някакъв начин. С други думи има сравнително стабилен "пазар" на тази музика, така че дали 5 или 10 мизерника повече или по-малко от България, Румъния и прочие са си купили оригинални дискове или са изпиратствали, не се отразява по някакъв начин на джобчето на издателите.



Тема Re: Цени и изкушениянови [re: Цeнитeл]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано17.05.05 18:27



Знам, че обявите ти все пак са полезни за някои хора, така че не ми се обиждай! Продължавай да пускаш тези обяви, без значение какво съм казал... Не искам чрез моите разсъждения да те обиждам, не съм отправил нищо лично към теб, та ти да спреш да обявяваш, с което пък да ми се разсърдят хората тук. Просто споделих виждания. И за какво е този форум, ако не да си приказваме и да си чешем езиците. Иначе щеше да се казва просто "музикална борса" Лек ден на теб!



Тема Re: Цени и изкушениянови [re: Цeнитeл]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано18.05.05 08:33



Ценител, разбирам твоята реакция. Тя е на човек-идеалист, влюбен в музиката. И не се дразни от реакцията на хората. Има различни виждания. Но по принцип, наистина хората в България са бедни. Вчера в Интернет четем, че голяма част от българите живеят със 100 лева на човек или на семейство, ами пенсионерите, просто не мога да си предствая как може да се живее със 80 лева, 60 лева, па и 150 лева пенсия. Разбираш това нали?
Освен това, не зная дали ти си семеен/семейна/, но там има семеен бюджет, има приоритети в разходите. Вярно е,че на мен музиката може да ми е приоритет, но пък на друг член от с семейството приоритет да му е някоя дрешка, обувки, храна, лека кола, мобилен телефон. И в това не виждам нещо лошо. Освен това има разходи: ток, вода, телефон, парно, непредвидени, заеми и какво остава от парите.
Извинявай за лекцията ми по обществени въпроси. И аз съм идеалист като теб, но с гол идеализъм не се живее. Разгеле сега чета книгата "Обикновена история" от руския класик Иван Гончаров. В началото на книгата съм и ми е интересно как ще се развият по-нататък нещата. Темата е точно идеализмът на един провинциален младеж, който идва в Петербург. И неговият чичо му дава практически уроци. Впрочем и самят младеж още в началото на престоя си разбира някои противоречия между своя романтичен и и провинциален възглед и грубата, "Гоголева" действителност в руската столица.
Продължавай да участваш в клуба. На мен, пък и на другите членове е приятно да четем мнения на истински любители на музиката.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.