Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ямаха  
Авторkawai (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 10:28



Някой беше ли на връчването на стипендията ЯМАХА на 2 март в зала Димитър Ненов?



Тема Re: Ямаханови [re: kawai]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано27.03.05 13:19



Във връзка с Ямаха на 28 и 29 март ще има концерт на лауреати-японци.
Първата вечер е с участието на цигулари и певци, а втората вечер - с пианисти: три клавирни концерта на Моцарт, Рахманинов -вторият му концерт. Оркестърът е на Софийската филхармония, диригент е японец, ако се не лъжа Морияма. Редовният концерт на СФ ще е в петък и с интересни творби: Бетовен - петият концерт "императорският" и Дворжак - симфонията "Из новия свят". Ще има и "световна премиера" на "Приказка" от Л.Денев.
Диригентът е от Чехия, солистът от Германия.
Музика - поезия и красота!



Тема Re: Ямаханови [re: Pyиз]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано27.03.05 18:54



Ако успея да си взема билет за 29-ти там съм.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ямаханови [re: Julian]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано01.04.05 12:42



Бях на концерта на 29-ти. Много ми хареса. Бях и на много добро място. Япоките веднага направиха впечатление с перфектния си външен вид, особено тази която свири рахманинов най ми хареса. Моцарт си беше малко скучен( на мен Моцарт винаги ми е бил скучен), но Рахманинов ми оправи настроението и се веднага се разсъних когато почна. Харесами изпълнението. Във Варна съм слушал пак втория на рахманинов и беше много под това което слушах във вторник в зала България. Ще ми е интересно да чуя и други мнения за този концерт.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ямаханови [re: Julian]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано02.04.05 13:41



Не вярвам никой да не е отишъл да слуша Рахманинов, че да не коментирате концерта.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ямаханови [re: Julian]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано02.04.05 15:17



Аз не бях, за съжаление. Целите ли произведения се изпълниха или само части от тях?



Тема Re: Ямаханови [re: Pyиз]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано02.04.05 16:20



Единия концерт на моцарт беше само втората част. Всичко дгуго си беше цяло и затова концерта беше малко дълъг(2 часа и половин)

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Юлияне,нови [re: Julian]  
Автор Oблak бял (познат)
Публикувано02.04.05 23:15



нямам какво да кажа, защото не бях на тези концерти. Обаждам се, защото ми стана криво да оставаш сам в темата. При положение, че си бил толкова път, а на всичко отгоре и си усетил, да кажем "приятност".:о)
Не бях по няколко причини. Едно, че човек не може да бъде навсякъде, а не е и задължително. И друго, скептичен съм към този тип нарочни представяния. Японски музиканти слушах последните 3-4 години. Имам отношение и съм писал тук по въпроса. И още, не мислиш ли, че не е съвсем нормално да се структурира програма по този всеяден, обемен начин? Людмил Ангелов направи подобен експеримент преди няколко години с двата на Шопен в една вечер. Според мен, не твърде успешно. Ще го кажа с други думи. Все едно да спринтираш 60 м и след една минута да те опънат на 100 м.:о)
Ако ли пък участниците са били този път убедителни, значи ядец за мен.:о))

Две postбележки:

1. Друг път не си трай, ами свиркай предварително. Билети ще се намерят винаги. Освен да си чешем езиците, за какво сме тук?
2. Бях снощи в залата, на концерта, за който говори Руиз.

Поздрав!



Тема Re: Юлияне,нови [re: Oблak бял]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано03.04.05 10:35



А с какво транспорт ходите до зала България, къде си спирате колиет. Навсякъде е синя, пембяна и незнма си каква зона. Не намерих паркиг около залата. Трябваше да се оставя колата на средата на пътя и след това с такси. Бярно бяхме трима човека и не ни излезе скъпо с таскито, но аз исках да отида с кола.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ямаханови [re: Julian]  
Авторkawai (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 08:38



В последно време много японци гостуват в зала България, а и не само там - имаше подобна тема преди време. Явно желанието им е да да са Стейтуей на Балканите - има 2-3 конкурса и фестивала, спонсорирани от тях . Албер Русел, за който нищо никъде не се съобщи, стипендиите ямаха, чиито концерт мина незабелязан, после фестивала Музиката и земята на Жени Захариева и т. н. да не говорим за японското присъствие в по-големите градове - Русе, Пловдив, Варна. Някои съм слушал, включително и рапсодия Вардар в японско изпълнение, интересно беше как се справят с фактурата. В общи линии масирано присъствие, както навсякъде по света.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.