Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Mozart vs Beethovenнови  
Автор Beethoven (непознат)
Публикувано23.01.05 16:36



Знае се , че това са двамата най-добри композитори на всички времена.Но кой от двамата е по-добър , според вас?

За мен няма друг критерии за надмощие освен добротата-Лудвиг ван Бетовен (1770-1827)


Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: Beethoven]  
Автор Beethoven (непознат)
Публикувано23.01.05 16:38



Според мен е Бетовен.Моцарт е писал музика , която е била напечатана в главата му ое от деня му на раждане.А Бетовен...дой дълго е обмислял произведенията си и са наистина гениални.Мога само да гарантирам , че по отношение на симфониите Бетовен владее света.

За мен няма друг критерии за надмощие освен добротата-Лудвиг ван Бетовен (1770-1827)


Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: Beethoven]  
Авторxe-xe (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 16:39



Що за въпрос? Питаш кой плод е по-хубав - ябълката или крушата ли?
Или питаш за характерите им като хора? Поне сигнатурата ти навежда на тази мисъл. Щом добротата е единствен критерий за надмощие...


Наистина ли няма как да избегнем сравненията и противопоставянията? М?



Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: Beethoven]  
Автор Beethoven (непознат)
Публикувано23.01.05 16:41



Не не не!!!
Идеята на темата ми е кой от двамата композитори обичат повече феновете на тази музика.Искам и да допълня разбира се , че ако става въпрос за Опера първото име което се сещам е Моцарт.

За мен няма друг критерии за надмощие освен добротата-Лудвиг ван Бетовен (1770-1827)


Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: Beethoven]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано23.01.05 17:02



Мисля, че не може да се поставя такъв въпрос? Все едно да питате едно дете, кого повече обичащ: "мама или татко?".
Разбира се, всеки един си има любим композитор. Моят любим е Бетовен. Но за мен Моцарт е гений и неговата музика е наслада за душата.
Вярно е, че симфониите на Бетовен са основни камъни в симфоничната музика. Но също така е вярно, че и при Моцарт с голямо принципно значение за развитие на симфоничната музика са неговите симфонии, особено последните три.
Така че и двамата си имат своето значение в историята на музиката и двамата се числят към Виенската школа. Известно ече Бетовен е уважавал и ценял творчеството на Моцарт.
Казват, че при разностранния гений на Моцарт, все пак той бил най-силен при операта и при пианото. Моцарт е автор на 19 опери, Бетовен само на една. Но независимо от това не количеството е критерият. "Фиделио" на Бетовен е своеобразна опера, с голямо значение за развитието на немската и световна опера. Докато, например не всички симфонии и опери на Моцарт са на еднакво ниво.
В музикалния речник на Иван Камбуров, издание от 1933 година, чета за Моцарт: " един от най-големите и дивни музикални гении на всички времена и народи"
а за Бетовен: "най-великият компонист на всички времена и народи".



Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: Beethoven]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано24.01.05 20:15



да бе
моцарт понеже ги е писал едни такива лекомислени... не си е напъвал много мозъка, а? просто си е драскал през свободното време
или понеже 'така му се дават'...
геният е именно моцарт, ако се замислиш какво точно означава 'гений'

[cracks in the pale blue wall]

Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: Beethoven]  
Автор rлyпaчe (звездичка)
Публикувано24.01.05 22:15



Знае се , че това са двамата най-добри композитори на всички времена.

Виж, това е нещо напълно ново за мен... Толкова много композитори, кой ги класира тях за най-добрите, че и на всички времена?
А къде остана Бах, например??

....а по принцип от двамата - Бетовен. По-близък ми е някак. Абе всъщност знам ли...понякога всичко зависи от настроението...

Tomorrow's rain will wash the stains away
But something in our minds will always stay...


Тема Re: Mozart vs Beethoven [re: Beethoven]  
Авторbgpianist (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 05:22



А Бах къде го сложи?? че не при най-големите. Или викаш, той им е шефа
Сега по-сериозно. На твое място бих сложил Моцарт срещу Хайдн а Бетовен срещу Шуберт. Тъй-като тия двойки са съвременници. Та ако въобще трябва да ги сравняваме аз залагам за Шуберт вместо Бетовен.
На твоя въпрос : ТВЪРДО МОЦАРТ!!!
Каквото и да си говорим при Бетовен по тегава работата. Много зор там бе братче....!!! Хич не му е лесна била неговата с музиката. Виж МОЦАРТ.......няма друг са такава лекота като него. Просто по-високо стои. Ако щеш и полифонията по я знае от Бетовен.
За музиката за пиано:
Бетовен е по-ефектен и по принцип печели повече овации сред широката публика като че ли. Обаче неговата на мускули общо взето. Пианизмът му определено има недостатъци въпреки че е равил много неща. Моцарт изисква по-високо ниво пианизъм. Повече прецизност и дори по-големи изисквания за звук. Също по фин вкус и музикалност. Затова по-малко музиканти изпълняват добре Моцарт отколкото Бетовен.



Тема Re: Mozart vs Beethovenнови [re: bgpianist]  
АвторLudwig (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:14



Аз предпочитам Бетовен именно заради това , че музиката му е тежка.Такава , че направо се измаряш.А според мен Бах също е много велик , но не забравяйте че най-популярните мелодии в света са на Моцарт и Бетовен
Пример:4-та симфония на моцарт и други негови опери.А на Бетовен-5-та симфония , 9-та симфония , Лунна соната , На Елиза....
А най-известната за мен мелодия от Бах е тази на Токата и фуга.За друго не се сещам.Трябва да си напрегна мисленето , за да се сетя.



Тема Re: Ludwig [re: Ludwig]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано25.01.05 19:24



Бетовен казва за Йохан Себастиан Бах, че той не е поток / Бах на немски означава поток/, а цяло море. Творчеството на стария Бах е огромно и малко трудно за обхващане за мен. Освен токатата и фугата в ре минор като известни творби ще спомена: Ария на сол струна от сюитата за оркестър № 3. Домашният ми телефон звъни на тази мелодия. Запомняща се мелодия има и при двойния цигулков концерт в ре минор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.