Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 18.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Тема Трифон Силяновски - майсторски клас  
АвторPиxтep (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 14:33



Преди времебях на заключителния концерт намайсторския клас на изключителния ТрифонСиляновски -чух млади и възторжени изпълнители. Присъствал съм и на предишните концерти, винаги са били удоволствие и радост в бездуховното ни напоследък общество. бих искал, ако някои от участниците в тези класове пишат във форума, да споделят впечатления. Миналата година слушах много млади пианисти и цигулари, които сега не бяха на сцената, свириха повече студенти, някоиот които сигурно имакакво дасподелят.



Тема Re: Трифон Силяновски - майсторски класнови [re: Pиxтep]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано14.01.05 15:21



Било е интересно. Жалко, че не се афишират предварително подобни прояви.
Трифон Силяновски е една личност, внушаваща респект.
Съгласен съм, драги Рихтер, с определението "бездуховното ни напоследък общество".
Тук искам да споделя за "дейността" , ако има такава вече на филхармоничното общество. Пълна тъмнина и неосведоменост. Все пак именно на среща на филхармоничното общество видях на живо и чух изказване на Трифон Силяновски. Какво става сега с дейността на филхармоничното общество? Има ли срещи, има ли някаква дейност? Да помагаме , ако трябва?
Председателят на филхармоничното общество Петър Шопов е достъпен и любезен човек, но винаги казва ,че не зависи от него разгласяването на срещи. Обикновено той съобщаваше за предстоящи срещи преди началото на концерт на Софийската филхармония. Но човек не може да ходи на всеки един концерт / няма физическата възможност/, за да чуе обява за следваща сбирка на обществото. Изобщо и тук работата е "сбъркана".



Тема Re: Трифон Силяновски - майсторски класнови [re: Pиxтep]  
АвторBeceлинa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 17:07



Трифон Силяновски е един изключителен човек - философ и музикант, изпълнител и духовен водач. Присъствала съм на някои от финалните концерти и бях впечатлена от наистина младите изпълнители.Едно разкошно изпълнение от малка ученичка на Хумореската на Панчо Владигеров, неизменния участник втези концерти Ангелов, носител на разнообразни наши и международни отличия, също, и на млади цигулари. За жалост на този концерт не успях да отида,за което съжалявам.



Тема Re: Трифон Силяновски - майсторски класнови [re: Pиxтep]  
Авторbgpianist (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 02:30



Трифон Силяновски - Голям спомен остави този човек в мен! Не съм го виждал отдавна поради това 4е не съм в БГ. Няма втори.....



Тема Re: Трифон Силяновски - майсторски класнови [re: bgpianist]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 16:48



Последните години не бяха леки за професор Силяновски - вандали влезлив а жилището му и ограбиха рояла, претърпя две тежки травми, но живия му дух все още е налице - има сили и за майсторските класове, тази година концертът беше в център Борис Христов, свириха студенти от консерваторията. Миналата година взе участие и Тодор Петров, в последно време има концерти и в България, но живее в Италия или в Швейцария. Постоянен участник в тези концерти е младия Андрей Ангелов чието име съм срещал между участниците на много конкурси, носител е и на най-разнообразни награди. Късмет имат тези студенти!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.