Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Шуши" за Дебюсинови [re: Kлoд]  
Автор sonetka73 (мечтателка)
Публикувано24.10.05 21:27



Каква ли е файдата от обидите, освен че говорят достатъчно красноречиво за този, който ги произнася?!



Тема Re: Шуман и А.Диковнови [re: Биcтpa]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано25.10.05 09:18



Шуман ми е любим композитор и го ценя заради неговата интелигентност и благородство.
Слушах Антон Диков, когато изпълни концерта за пиано и оркестър от Шуман.
Мисля, че това беше концерт, организиран от Японското посолство.
Беше прекрасно изпълнение.

Редактирано от Pyиз на 25.10.05 09:20.



Тема Re: "Шуши" за Дебюсинови [re: Kлoд]  
Автор Oблak бял (познат)
Публикувано25.10.05 12:25



От последната Култура:
"По разказа на Виктор Ерофеев "Живот с идиот", Алфред Шнитке пише музика за едноименната опера, чиято премиера е в Амстердам през 1992 г."


И нещо друго. С риск да попадна и аз в зоната на менталните клубари, ти предлагам да прегледаш Музикалната трагедия на Елфриде Йелинек – "Клара Ш." Не е голяма, около 30 странички.



Тема Re: "Шуши" за Дебюсинови [re: Oблak бял]  
АвторKлoд Aшил (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 15:28



Ох, знам тази опера (и то не от последната "Култура"! За жалост операта не струва, но метафората е мощна. Бивал съм в Австрийско и женските напрежения от рода на Е. Йелинек и Олга Нойвирт са ми маалко в повече!



Тема Re: Филми за живота на композиторинови [re: Ludwig]  
АвторЦeнитeл (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 12:04



Много въздействащи са филмите на Тони Палмър "Wagner" и "Testimony". Първият е сериен филм за Вагнер (с Ричард Бъртън в ролята на композитора), а вторият е наистина потресаващ филм за Шостакович - в главната роля Бен Кингсли.



Тема Re: Ценителнови [re: Цeнитeл]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано04.11.05 09:09



Филмът за Вагнер бе прекрасен. Прекрасна игра на Ричард Бъртън.



Тема Re: Филми за живота на композиторинови [re: Ludwig]  
АвторTommy (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 10:00



Tchaikowski- ruski film (star). Ako njakoi se interesuva- moge da si go izpiche ot ruskata kniganiza do Meloman.



Тема Re: "Шуши" за Дебюсинови [re: Oблak бял]  
Автор Liebestod (ентусиаст)
Публикувано07.11.05 16:29



Oblak, a kyde moga da namerya Музикалната трагедия на Елфриде Йелинек – "Клара Ш."? Mnogo 6te mi e interesno da ya pro4eta. Йелинек naskoro e polu4ila Nobelova nagrada za literatura.

Per voi, miei fior, io murriero


Тема Елфриде Йелинек – "Клара Ш."нови [re: Oблak бял]  
Автор Liebestod (ентусиаст)
Публикувано07.11.05 16:33



Oblak, a kyde moga da namerya Музикалната трагедия на Елфриде Йелинек – "Клара Ш."? Mnogo 6te mi e interesno da ya pro4eta. Йелинек naskoro e polu4ila Nobelova nagrada za literatura.

Per voi, miei fior, io murriero


Тема Re: Елфриде Йелинек – "Клара Ш."нови [re: Liebestod]  
Автор Oблak бял (познат)
Публикувано16.11.05 09:24



Изпратих ти пиесата на пощата. За да отвориш сканираните страници, трябва да разполагаш с програмката RAR. Страниците са в TIF формат. После при принтирането може да редактираш големината на текста, така че да ти е удобно. Дано успееш. Пък ако не стане, книгата е в мен, като си дойдеш ще ти я дам.
Приятно четене, Далечна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.