Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема music universitiesнови  
Автор ~Angelina Black~ (fighter```)
Публикувано28.11.04 19:04



Кои музикални университети според вас са добри? (по света става въпрос)
Защото чух, че "Julliard School of Music" не е толкова добро, колкото е било преди години. Вярно ли е, че най-добрите университети са в USA?

По принцип мечтата ми отдавна е да отида да уча във Виена... Но и аз не знам вече. Вие на какво мнение сте?

Achilles: Do you know what's waiting beyond that beach? IMMORTALITY! Take it! It's yours!


Тема Re: music universitiesнови [re: ~Angelina Black~]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано29.11.04 09:21



Разбира се, Виена, е доста престижно място за учене на музика, но има и много други места по света, където може да се получи добро музикално образование: Берлин, Мюнхен, Щутгарт, Париж, Лондон, Цюрих, Москва, Санкт Петербург, Рим, Милано, Мадрид, Барселона, Прага, Ню Йорк, Чикаго.
В почти всички големи университети в САЩ и в Европа има факултети за музика.



Тема Re: music universitiesнови [re: ~Angelina Black~]  
Авторlola (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 22:35



Zavisi kakvo iska6 da y4i6??????ako isak6 da y4i6 klasi4eska muzika Evropa e tvoeto miasto!!!!!!I nai ve4e Gemania!!!!!!!Sama triabva da preceni6 i da prou4i6 koi prepodavateli ti haresvat i namira6 za dostata4no dobri.No ot opit moga da ti kaja 4e v Stutgart,Berlin,MIunhen,Esen,Vaimar,Duseldorf,i........moje6 da polu4i6 obrazovanie na mnoooooooogo visoko nivo:)))))A za Viena....i tam ne e lo6o no.............znaesh li 4e tam samo bg muzikantite sa okolo 2000:))))))))))))))))))))a 4ovek rano ili kasno iska da zapo4ne rabota:))))))A amerika parvo 4e emnogo dale4/2;konkurenciata tam e mnogo goliama i v pove4eto slu4ai moje6 da se zabiesh v niakoi yniversitet kadeto ti da triabva da u4i6 y4itelia si na nesto:))))))))))Taka 4e misli dokato evreme:)))))))))))))



Тема Re: music universitiesнови [re: lola]  
Автор ~Angelina Black~ (влюбена...)
Публикувано05.12.04 06:45



Ами.. на мен Америка ми е по-близо :) Мда, искам да уча класическа музика. За professional performer по-точно :) Тук съм работила с доста професори от разни университети в USA... 'Бе повечето си разбират от работата
Не знам... все още "решавам" :) Все пак имам време...

Achilles: Do you know what's waiting beyond that beach? IMMORTALITY! Take it! It's yours!


Тема Re: music universitiesнови [re: ~Angelina Black~]  
Автор lunno_pti4e (фъркам си)
Публикувано06.12.04 07:06



Ангелина,сама разбираш,че трябва добре да прецениш и къде перспективите за твоята специалност са най-добри! а ти не спомена много по въпроса...
ако намеренията ти са за Щатите: не е вярно,че конкуренцията е толкова голяма.но ако напр. свириш на щрайхов инструмент - всичко се обезсмисля,повярвай ми... а и би ли споменала кои са тези професори от техните университети,разбиращи си от работата?!
ако плановете ти са за Виена: забрави,че ще научиш нещо повече от това,което би научила тук,в БеГе то... мал шанс е на някой от професорите там да му се занимава с някой от студентите си.
Германия,Англия и 3-те големи градове в Франция? ... yes!!! тук поне улучи.ако изборът ти е Дойча - не се съобразявай с големината на града,а с имената на доцентите,които преподават в безбройните уни-та. виж,там наистина си разбират от работата...повярвай никой от тях не идва почти в България на курсове,просто защото нямат нужда от подобна реклама... и за разлика от Америката,където си тече голям купон,тук яко се дъни!!! но поне знаеш за какво



Тема Re: music universitiesнови [re: lunno_pti4e]  
Авторkaндидaт-cтyдeнтka (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 09:21



Като сме захванали темата за музобразованието у нас, предстои ми кандидатстване и се чудя кой професор да посещавам през оставащите до завършване на училище години - бях навита за Диков, за чиято нелепа смърт безкрайно съжалявам, или за Димо Димов, но разни знаещи ме разубеждават като ми препоръчват Моллова като най-надеждна. Виждам че имаш поглед върху нещата и хората, надявам се на компетентен съвет, още повече че за тарифите съм чувала страхотни неща, за които никъде не се говори на глас - из коридорите, на някои конкурси съм ги и виждала как стават и какви кръгове се въртят негласно, но докато съм все още неосведомена бих благодарна на повече информация от компетентни и запознати със системата.



Тема Re: music universitiesнови [re: kaндидaт-cтyдeнтka]  
Автор lunno_pti4e (фъркам си)
Публикувано06.12.04 17:29



то клавирната катедра в академията вярно си е като кошер с африкански диви пчели,но така е навсякъде из цивилизована Европа.
Тарифи,интриги,обособени приятелски кръгове - тези неща никак не е добре да се коментират в открит форум... но ако все пак смяташ,че ще ти е от полза някой и друг съвет (особено по въпроса за избор на професор),предпочитам да те свържа с някой от студентите,врели и кипели там! съжалявам,че не си регистриран потребител,за да ти напиша инфото като бележка... най-компетентен в случая е едно момче,в момента държавна поръчка (gadjev@abv.bg) което ще ти представи нещата едно към едно.(само да поясня,че това му е фамилия,а не разпространена слава сред кандидат-студентки!... въпреки,че те не биха се съгласили с мен) иначе намирам изборът ти - да се подсигуриш няколко години преди кандидатстването си в София - за напълно правилен и прозорлив!!! но при всички положения ще се наложи да счупиш касичката-прасенце ...



Тема Re: music universitiesнови [re: lunno_pti4e]  
Авторcopland (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 20:20



Ще си позволя да се съглася с птичето. В смисъл - за Щатите трябва да си страшно сигурен (повече от 200 процента!) в преподавателя, за да идеш там да учиш. Почти навсякъде в Германия си заслужава, в Англия - в Лондон, а във Франция - Лион и Париж. Всичко останало е провинция.



Тема Re: music universitiesнови [re: kaндидaт-cтyдeнтka]  
Авторcopland (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 20:26



Не съм на "ти" със системата в Академията, но ми се струва, че не навсякъде е такъв кошер в катедра пиано. Или даже и да има кошери, то те определено не могат да се мерят със софийския. Но не това ми беше идеята.
Не мога да кажа нищо лошо срещу Моллова. Напротив. Работил съм изключително малко с нея, но определено ми допадна. Но фаворитката ми е Стела Димитрова-Майсторова. Тя е единственото нещо, заради което и досега от време на време се замислям, дали не трябваше да остана в България.



Тема Re: music universitiesнови [re: lunno_pti4e]  
Авторkaндидaт-cтyдeнтka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 15:00



Хиляди благодарности за информацията, веднага ще пиша на споменатия осведомен студент, но не очаквах толкова бърз отговор, изглежда това е не само мой проблем, още повече, че не съм от София, а пък мои познати ми разказаха как бил минал тазгодишният приемен изпит за пианисти и цигулари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.