Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема музика с клавесин  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.07.04 11:10



много харесвам клавесина като инструмент,моля ви ако знаете някакви произведения за клавесин или с клавесин да ме линкнете или да споделите кой и какво да търся ,благодаря ви
също харесвам органа ,но там е ясно че Бах е моя човек,ако има и други моля подскажете
благодаря отново

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
АвторЛИЛИ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 11:49



Клавесинът нещо стана на мода последна време във Франция. Наизвадиха всички старинни инструменти исвирят на тях при пепълнени зали - френските клавесинисти са известни - Франсоа Купрен - 4 тома пиеси за клавесин; Жан Филип Рамо. Освен тях - Фрескобалди, Пасквини, Букстехуде, Пахелбел, Хендел. Успех!



Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
Авторcпeц (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:54



Клавесин, ли? Браво, браво, и аз го харесвам. Известен е и като чембало, харпсихорд, спинет, вирджинел. В началото на 20 в. Ванда Ландовска прави турне из Европа с цел възраждане на инструмента и успява - създават се състави, изпълняващи старина музика в чехия, Латвия, Русия. Известен е Insula Magica със солистка Анна Аверченкова; Наталия Свириденко, Светлана Шабалина. На www.clavesin.by.ru ма информация за френските клавесинисти.



Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано02.07.04 15:29



Любим инструмент!

Мога да ти предложа "Изкуството на фугата" на Бах в изпълнение на клавесин от Davitt Moroney, а също и Добре-темперирано пиано втора част и Голдберг Вариации с Кийт Джарет (първата част на добре-темперираното с Джарет е на пиано). Ако изчакаш още малко (1-2 седмици, зависи от много неща), свалям от eMule пълното органово творчество на Бах, което е 17 диска, като половината вече са свалени. Иначе имам отделни дискове на Бах с орган.

Клавесинът си е наистина прекрасен инструмент, фен съм от много отдавна, дори съм пробвал най-различни варианти на клавесини, клавикорди, чембала и т.н. в музикалния отдел на големия музей в Мюнхен. Невероятно е да усетиш вибриращата струна в клавиша под пръстите си! Имам чувството дори, че на някои от тези инструменти може да правиш и нещо като тремоло с пръстите си А иначе вкъщи свиря на електронно пиано Yamaha P90, което има изключително добра имитация на клавесин, да не кажа най-добрата, така че върши работа - в крайна сметка кой може да си позволи да има вкъщи истиснкия инструмент...

Поздрави!



Тема Re: музика с клавесиннови [re: CyberGene]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.07.04 20:02



много ви благодаря за тези постове,ще потърся нещата които ми препоръчахте ,дано ги намеря,защото наистина си заслужава -сигурен съм.

що се отнася до фугите и токите на Бах имам две -три парчета (разбира се най-популярните),но ми е малко,искам още,тъй че и това ще потърся.
а да ви питам ,малко лаически -хареса ли ви саундтрака на Интервю с вампир?
той е целия с класическа музика и ми се струва доста хубав на мен лично,малко има и клавесин там но само малко ,колкото за вкус.
ако не сте го чули има го в арената.
вярно е че е просто филмова музика но определено си заслужава да се чуеуспех

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
Авторbgpianist (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 02:31



Tova , koeot ne e mnogo izvestno a zaslujava , spored men, vnimanie , za Angliiskite virginalisti. Potyrsi napr. William Byrd, John Bull, Orlando Gibbons...
Vij sy6to Jan Sweelink , Niderlandki Comp. Unikalen prosto!
Glenn Gould gi preotkriva tezi ne6ta i dori pravi gi zapisva s piano.



Тема Re: музика с клавесин-repertoireнови [re: necrossumus]  
Авторbgpianist (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 02:35



Zabravih nai-vajnoto :)) http://www.i-way.co.uk/~storrs/jsw/English/Repertoire.html





Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано23.07.04 00:30



потърси си Primeiro tento do primeiro tom

Божествено прекрасно е, изобщо неописуемо с думи

на Padre Manoel Rodriguez Coelho



Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
АвторNicky1979 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 23:20



Az dosta kusno ponadam na tozi post. Ami az sushto go obojavam, po-skoro muzikata pisana za clavecin. Ne sluchaino sum i se otdal...

Preporuchvam Louis Couperin v izpulnenie na Blandine Verlet. Francois sishto, razbira se i nei-veche.... J.S. Bach. Gustav Leonhardt sushto e dpbur izbor za izpulnitel. Landowska kato interpretacia ima mnogo cenni neshta, no neiniat klavecin zvuchi stranno tui kato e "revival" t.e. moderen variant (XX vek) na klavesina. Ima malko obshto s modernite kopia na istoricheski instrumenti, koito imat aftentichen zvuk, mehanika, konstrukcia i dr. Ako niakoi jivo se interesuva i bi izkal da obsujda oshte na tazi prekrazna tema - klavesinut i po-skoro muzikata za nego, neka mi pishe. sheikov2000@yahoo.com



Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
Автор Liebestod (enthusiast)
Публикувано22.07.06 20:57



Смърт, разложение или Клавесин? Наистина ли смяташ, че Вампирите имат нещо общо с Барока? Може би дори е така, макар и Съвсем да не съм убедена... Я чуй нещо от Църквните сонати на Арканджело Корели, току виж нещо хубаво прозвучало от иначе произведенията за Лаици. ;))
Клавесинът е незаменим поддръжник и Басо континуо...

Mild und leise...


Тема Re: музика с клавесиннови [re: Liebestod]  
Автор Джинджифил (ентусиаст)
Публикувано28.07.06 05:53



Обожавам звука на клавесина и винаги предпочитам автентичните изпълнения пред модерните такива, които го заменят с пиано. Без съмнение Бах е направил най-много за този инструмент, чел съм че му е бил любим (някаква рядка разновидност на клавесина - lute harpsichord). Ето линк с малко записи





И още , не само клавесин, а и орган

Силно препоръчвам трио сонатата BWV 526




Потърсете из последния сайт и токата във фа мажор BWV 540 - божествена е

Много ми харесват и сонатите на Скарлати, но за съжаление почти винаги ги слушам в изпълнение на пиано. Изобщо Скарлати писал ли е за пиано? Съмнявам се. Случи ми се веднъж да чуя цикълът седем дни по радиото, на клавесин, после дълго време не можех да се опомня. Голяяяяяяяяяям фен съм. Ако някой има нещо от този цикъл, на клавесин, или знае от къде може да се свали.....



Тема Re: музика с клавесиннови [re: necrossumus]  
Авторsamaritaine (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 09:37



3dravejte!
Ot kompo3itorite, pisali 3a organ, bih Vi pos&vetval da pot&rsite i si v3emete 3a slu6ane (i si gi pre3api6te, of course) v&v Frenskija Kulturen Institut CDs na Cesar Frank 3a organ, kakto i na Olivier Messiaen. Poslednijat e po-moderen i po-trudno ra3biraem.
S&6to tam ima i CDs s mu3ika 3a clavecin ot Couperin.
V&ob6te Mediatekata na FKI (ul. Djakon Ignatij 3 - do Pl. Slavejkov) Vi prepor&4vam gore6to. Ima tolkova neotkriti 3a BG fenove na mu3ikata prostranstva!
Prod&lzhavajte! Ne spirajte!
Ljubovta k&m MU3IKATA e velika naslada!



Тема Месиеннови [re: samaritaine]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано28.07.06 10:57



Между другото имам пълно органово творчество на Месиен, ако на някой му трябва. Също и на Бах имам (дори два интеграла) на органовото творчество. Но все пак са си доста дискове, така че разчитам и на почерпка





Тема За Джинджифилнови [re: Джинджифил]  
Автор Nicky1979 (непознат )
Публикувано28.07.06 17:19



Мога да ти пратя по емаил 2-ра част на фа-мажорната трио соната на Бах в изпулнение на клавесин и китара. Кажи ми ако те интересува.



Тема Re: музика с клавесиннови [re: Джинджифил]  
Автор Nicky1979 (непознат )
Публикувано28.07.06 17:30



Scarlatti e pisul za klavesin, ne za pianoforte, kakto se e kazvalo togava pianoto.
Lute harpsichord e "nemski" po still klavesin kato razlikata e v tembura. Vmesto pera ot garvan sa izpolzvali kojeni "ezicheta" koito sa izvlichali zvuka ot strunite. Po tozi nachin se e postigal po-peesht zvuk ot samiat instrument.
Otnostno instrumentite, koito Bach e pritejaval tova sa bili 2 klavesina edin goliam "Mietke" s 2-manuala i 16' futov registur. Imal e i oshte edin po-maluk instrument, veroiatno s edna klaviatura.



Тема Re: музика с клавесиннови [re: Nicky1979]  
Автор Джинджифил (ентусиаст)
Публикувано29.07.06 21:33



Много интересно

. А Бах творил ли е за пианофорте? Не знам дали е вярно, но съм чувал, че контрапунктите, които е писал в края на живота си, може би са били за пиано. И още нещо за клавесина - богатият звук, които се извлича от него - как точно се получава. В смисъл ударът на един клавиш сигурно е свързан със звукоизвличане от две косонантни струни ? Някъде четох, че Бах има и концерти за четири клавесина. Как ли чудно би звучало това



Тема Re: музика с клавесиннови [re: Джинджифил]  
АвторNicky1979 (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 16:58



Bach ne e proiaviaval interes kum pianoforte-to. Znae se, che sa minavali niakolko instrumenta (piana) prez nego i gi e preprodaval, bez da zadurjal nito edin za nego si. Praktikata s preprodavane na instrumenti ot muzikanti togava e bila razprostranena.
Dori sum chuval, che e smqtal, che tozi instrument "nqma budeshte".

Bach ima koncerti za 1, 2, 3, 4 klavesina, da.

Za strukturata na klavesina, e malko po-dulga tema, no mojesh da napravish search v internet. No na kratko, moje da se izvlicha zvuk i ot edna, i ot 2, i ot 3 struni. Taka klavesina moje da promenq leko tembura i silata si. Nai-dobre e da prochetesh v internet za struktirata mu i shte ti stane iasno.
Pozdravi




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.