Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 05.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пръстeнът на Нибелунгитенови  
Автор Liebestod (ентусиаст)
Публикувано05.10.03 20:43



Здравейте! Тази събота ще се съберем няколко души у нас, за да гледаме и слушаме Рейнското злато. Така възнамеряваме да се събираме през седмица и да изгледаме целия Пръстен. Байройт, Метрополитен, каквото има там... въобще сравнително Вагнерознание... Има и субтитри - за незапознатите.
Така че ако в клуба се намери някой, който да се вдъхнови от идеята, моля, нека заповяда, т.е. първо да пише бележка. До събота има много време... [usmihvam se

Kuckuck hat sich zu Tode gefallen...
Кукувицата падна мъртва...


Тема Re: Пръстeнът на Нибелунгитенови [re: Liebestod]  
АвторKleiber (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 23:33



Az sum ZA! Obadi se za povece podrobnosti!
P.S. Vasilka chte bude li?



Тема Re: Пръстeнът на Нибелунгитенови [re: Kleiber]  
Автор Liebestod (ентусиаст)
Публикувано08.10.03 01:45



Ами Василка вече е в Лондон!
А на теб ще ти звънна.

Kuckuck hat sich zu Tode gefallen...
Кукувицата падна мъртва...


Тема Re:LONDON???нови [re: Liebestod]  
АвторKleiber (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 01:41



Kakvo pravi Vasilka v London? Blaze i...Ne moge li da me vzeme i men...



Тема Вместо бурнонови [re: Liebestod]  
Автор Oблakът (пристрастен)
Публикувано14.10.03 00:25



при мен изглежда отново е лангзам.:о)

Без никакви уговорки и задръжки моментално се вдъхнових от предложението ти. Истински ти го казвам! Не само, защото това е един от начините в цялата ни естествено нарочна безпътна безхаберност и не само за това, че по студентски отдавна минали години бях едва ли не обсебен от подобни щурави идеи. Споделям скромно – правех го по-упорито и с по-голям ентусиазъм от теб, но идеята беше не да събера конкретно интересуващи се познавачи, а поне да заразиш бацилно някой безхаберен с "художествен" ентусиазъм. Отдавна минали събития, естествено. Както и художествената смехория, която плеснах. Но пък знаеш ли, срещам стари колеги от време на време пред различни входове на всякакви зали и заведения и викат – аааа, помним, помним...И да знаеш, никого не съм мъчил насила
Та, затова ти признавам с удоволствие - Идеята ти беше и е абсолютна, Мария!!!
Много се колебах до последния момент онзи ден и почти обещах на големия (който освен собствената си мъгла – не облак - намира себе си като някой, който май е убеден че няма начин да трамваят, когато и да е било да го премаже ) да го доведа на сбирката и не успях. Не сколасах да убедя себе си, това имам предвид. Може би пък успях да го запазя от разочарование. Не че му е за първи път, знае момчето за какво иде реч, но все пак Вагнер...:о)

Тъй или иначе съм драскащ, да споделя нещо друго.
От три дена, за разнообразие взех Малер в колата. Слушам го на отиване и връщане. Возих се и с други най-различни пътници с музика – домашни, служебни, приятелски, случайни. Не ме питай как успявам. Забележително е, че всички единодушно вежливо ме пращат на кино. Едни с призив да не издувам волумето, други препоръчително викат пич си ама вземи да не се занасяш толкова, останалите с откровено питане и еднозначно мълчание, най-последните горките си траят...
А пък аз винаги съм си въобразявал, че като съм брал орехи онзи ден и пръстите са ми покафявенели, съм усетил как ние човеците сме забъркани и омешани в претенцията си за задължителна лудория. И то забележи, измислена от самите нас. Нещо като музика. Всъщност относно изобретяване на собствен прайд. Но това е от кабела, очевидно го гледам постоянно. Иначе не съм толкова луд, да знаеш.:о))))))

Само не ме питай за Малер. Още не съм го изтощил, но то не пречи да ми разгони фамилията. С всичката му идея за несъществуваща справедливост, преливаща от загадки, от въпросителни клонящи към колебания, от уморена веселба. И много, много тъжна ирония.
В която има всичко неказано. Но пък как е направено...

Не обръщай внимание, Мария. Много ми беше кеф да те подкрепя за инициативата и го направих. Макар и може би не по "най-добрия начин".
Лека.



Тема Re: Вместо бурнонови [re: Oблakът]  
Автор Дoбъp (непознат)
Публикувано14.10.03 18:15



Хайде, убедете се за другия път! Освен цялата опера, все има и някоя екстра, много е интересно.
Няма да те каня от името на Мария, но не съм останал с впечатлението, че предпочита да присъстват само "познавачи".



Тема Подкупваненови [re: Oблakът]  
Автор Liebestod (ентусиаст)
Публикувано14.10.03 20:34



Значи, за да те убедя да дойдеш, под секрет (т.е. в отделна бележка) ще ти кажа коя ще е екстрата за следващия път!
Какво от Малер слушаш в колата?

Kuckuck hat sich zu Tode gefallen...
Кукувицата падна мъртва...


Тема Re: Вместо бурнонови [re: Дoбъp]  
АвторИзoлдa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 08:20



Както виждаш братко Добър и Вагнерианките могат да организират нещо хубаво и интересно в областта на Вагнерознанието. А брат Иво беше изненадан навремето, че трябва да включва и представителки на нежния пол в групата на Вагнерианците. Аз лично винаги адмирирам това, което е свързано с популяризиране на нещо толкова хубаво и интересно.
Интересно ми, е и ако може пишете нещо повече за т.нар. екстри, разбира се ако не е тайна.



Тема Re: Вместо бурно [re: Изoлдa]  
Автор Дoбъp (непознат)
Публикувано18.10.03 12:39



Да, изненадан беше, но с удовлетворение!



Тема Re: Вместо бурно [re: Изoлдa]  
Автор Ивo (Индивидуалист)
Публикувано18.10.03 21:25



Това в науката се нарича "Синдромът на черния лебед" - дълго време се е смятало, че в природата няма черни лебеди, докато не намерили такива в Австралия. С което не искам в никакъв случай да кажа, разбира се, че те възприемам като лебед, още повече черен :)) Но, разбира се, най-прекрасното нещо би било Вагнерианки, които не просто слушат и преживяват музиката на Титана, но и са успели да се докоснат до същността Му, да разберат за какво става дума, както за музикалиня гений, така и за човека, даже в ежедневен план...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.