Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Валснови  
Автор Ogma (странница)
Публикувано30.08.03 14:10



1. Бих искала да разбера къде в София може да се слуша и танцува валс.
2. Има ли вечери, посветени на Щраус и на валса и къде?



Тема Re: Валснови [re: Ogma]  
Автор Xpиcтo Xpиcтoв (същият)
Публикувано01.09.03 00:49



По време на виенският бал, който го организира австрийското посолство - една събота вечер между януари и март според конкретното решение. Вход с покани.



Тема Re: Валснови [re: Xpиcтo Xpиcтoв]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано04.09.03 18:41



Много благодариа!
Имах предвид място, където човек може да седне спокоино и да послусша валс.



Тема Re: Валснови [re: Ogma]  
Автор hadministratora ()
Публикувано04.09.03 19:57



Интересен въпрос! С още по-интересен отговор .

Единствената алтернатива, за която се сещам е някоя школа за танци.

Успех!



Тема Re: Валснови [re: hadministratora]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано07.09.03 20:31



Е това беше и мойта първа идея. Но се надявах, че ще мога просто да седна някъде - в клуб или ... не знам, и да послушам валс.
Тази идея се зароди в мен преди около месец, след едно много интересно преживяване. Бях в Будапеща. Една вечер се разхождах на острова. Там има фантастичен фонтан. Седнах да го погледам и в този момент зазвуша Шраус.
Трудно ми е да опиша какво изпитах. Имах чувството че душата ми полетя..



Тема Re: Валснови [re: Ogma]  
Автор Xpиcтo Xpиcтoв (същият)
Публикувано08.09.03 00:23



И на мен ми се иска да имаше поне едно такова място! Дори и да е само през лятото... дори само веднъж седмично... И да могат да си го позволят хората!



Тема Re: Валснови [re: Xpиcтo Xpиcтoв]  
Авторclairanche (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 01:40



Позволете да споделя нещо с вас в тази връзка! Искам да призная защо не обичам най-известния от всички валсове на Щраус "На хубавия син Дунав". Може би си спомняте недалечното минало, когато имахме сутрешна ведрина преди да започнат учебните ни занимания в училище. Е, в моето начално училище тя се провеждаше под звуците на именно този валс. И това ако не е гротеска! В това училище бях 3 години и всяка сутрин се борех със себе си, а след тези 3 години отново минавах покрай двора на това училище всяка сутрин и звуците на влачещата вече плоча ме преследваха неумолимо... Кой знае до какви психични отклонения ме доведе това произведение



Тема Re: clairancheнови [re: clairanche]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано08.09.03 10:05



Свързване на музика с дадено събитие. Спомних си един разказ на Иван вазов "Травиата". В него един лекар не може да понася музиката от тази опера, защото я свързва с престоя си в полицейския участък в София. Срещу участъка имало ресторант.В участъка измъчват затворинк/ попаднал, както и доктора без вина в участъка/. Отсреща свирят "Травиата". И ето защо докторът свързва музиката на тази опера с мъченията в участъка.



Тема Re: clairancheнови [re: Pyиз]  
Авторclairanche (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 00:02



Отличен пример, Руиз! Лошото е, че цял живот се боря с неприятното усещане, особено когато ми се налага почти ежегодно в дните около Коледа и Нова година да свиря този валс. А на бедния доктор едва ли му се е налагало да свири Травиата!



Тема Re: Валснови [re: Xpиcтo Xpиcтoв]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано09.09.03 22:48



Да, просто да си седим и да се наслаждаваме на нещо, което обичаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.