Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 31.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 19.06  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано16.06.03 11:57



И още една покана - за последния концерт на филхармонията в зала "България" (съвсем последният е площадната изява)
Диригент: Йордан Дафов, Солист: Антон Диков - пиано
Програма: Р. Шуман - Концерт за пиано и оркестър ла минор, Симфония № 1



Тема Re: Зу, отсвири ме преди годинанови [re: зy]  
Автор TPУПOHAPE3EHинc (ентусиаст)
Публикувано16.06.03 13:02



10х за поканата и умението да мехлемиш душите ни.

Но ида за друго.

Преди година ти рекох, че ТВЪРДЕ ми допадаш. Нито те свалях, нито ти се лезих някак.
Просто се възхищавах на Светлия ти лик Озарен. Чисто виртуално. /ако исках да те имам в реалното - въпрос на минути е да те изнамеря. вервай./.

А ти ме заля с некви селскостопански терминологии и прочие Неясности /за мен/.

С 1 дума - Отсвири ме юнашки.

.....
Речи - ше понесеш ли да се замотам по владенията ти, да ти пущам по 1-2 комплимента седмично, и да ти се радвам?

Ако речеш "не" - догодина отново ше намина, да преповторя думите в молбата си...

Успех, Зу...Ти си светло същество!

------------------------------------------------------

Нема таа, нема онаа...


Тема Аз? Да съм те отсвирила?!?!нови [re: TPУПOHAPE3EHинc]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано16.06.03 14:48



Не!!! Ама ти сериозно ли? Ами! Ужас! Че къде съм гледала?!?! Извинявам ти се със задна дата. Сигурно пак е имало наплив от фенове като сега. Сори, значи, нищо лично. Просто не смогвам. То един ли са, двама ли... Въртя опашка, въртя, ама... явно не съм на висотата на светлата си, озарена каризма.

Хайде, обади се по-добре другата година, да поразтикам малко конкуренцията. Ето, вадя тефтера и ти записвам час от сега. Става ли?

Обаче е гот, като си представя, че на целия ми "фен клуб" музиката явно му е през оная работа и съществува тук само заради моята пърхаща личност. Тц-тц, каква саможертва, да търсите виртуална сродна душа в клуб, чиято тема ви е... хм... далечна. Няма да мога да спя от вълнение... Кой като мен?!



Тема Re: Зу, поласкан твърде съм!нови [re: зy]  
Автор TPУПOHAPE3EHинc (ентусиаст)
Публикувано16.06.03 15:39



Зу,

Приветствам, че се съотнесе адекватно на хумора в думите ми, но и прозрях Едната Непреднамерена Сериозност, с която отново ме Натрепа!

....
Приемам предложението за следващата пролет. Разбрах те Верно, Право и Секак! Вервай.

.....
За последно 2 лафа. Позволи.

И ето, Истина. Истина ти казвам - Няма по-величав разбирач от Всевластния Властелин на Началото и Края /това съм аз, любезна/ от Музиката, чийто форум споделяме в момента.

Нямам КАК да те светна защо това е така. Но верно е. От Балканите, през цела Европа, сев. Африка и Азия - още не се родил по-титаничен Разумяващ Класиците в музиката с главно "М".

Аз умея да сътворя Анализа, без да губя Синтеза, аз затварям Вселената в интеграли досущ Един Неръкотворен Математик, който не скланя глава пред уравнението...

Аз държа Алфата и Омегата на тези жанрове, и ненадминат съм в Умението да се Трогвам от нотата, и от мига звук да правя Вечна хармония от звуци, наречена Музика, понеже ДРУГАТО понятие за музика е от Интуиция и е неизговоримо, понеже нищо не ограничава музиката и мисълта, както думите.

....
Отпочвай от днес да триеш приближените си наред... понеже ти ще ги пощадиш със Светлия си лик...
Инак догодина, мен честта се пада, да ги издращя от битието им навеки, понеже са имали неблагоразумието да се въвират във Владенията ми.
Защото запомни - Мои са Озарените. Мои са правата над Подпряните Свише умове, като теб...
И всяко приближение до теб, ще приемам като лична обида на Всевластен Властелин....

......
Зу, приеми ведро и на майтап.

Няма да ти се замотам повече.

------------------------------------------------------

Нема таа, нема онаа...


Тема Re: Зу, поласкан твърде съм!нови [re: TPУПOHAPE3EHинc]  
АвторKleiber (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 01:32



Maiko mila! Zu,i az iskam da mi se vuzhichtavat pone malko kato na teb...



Тема Re: Аз? Да съм те отсвирила?!?!нови [re: зy]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано17.06.03 08:41



зу..., как ги правиш тези работи?!!

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Re: Аз? Да съм те отсвирила?!?!нови [re: зy]  
Автор mstar (Халтураджийка)
Публикувано19.06.03 15:54



айдее.. това заприлича на клуба "Искрено и Лично"

Кратко и ясно



Тема Re:19.06 Шуман и подаръка от Япониянови [re: зy]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано20.06.03 08:25



Зу,благодаря за поканата. Отзовах се с удоволствие.
Програмата включва Шуман. Това е любим мой композитор. Свързвам името му с една от напредналите в културно отношение области в Германия - Саксония, с градовете Лайпциг и Дрезден, където Шуман е живял и работил, със старинния студентски град Хайделберг, където Шуман е бил студент, с Дюселдорф и овеяния с легенди величествен Рейн, с обаятелния образ на Клара Шуман. Шуман е композитор, който засяга непознати до преди него чувства и човешки вълнения,музиката му е вдъхновена, поривиста, изпълнена с романтични мечти. Свързвам името на Шуман и с поети като Хайнрих Хайне, Айхендорф, по чиито и на други поети произведения, се създават песни с красиви заглавия "Песнев кръг", "Любовта на поета", "Любовта и живота на жената", "Мирти".
Концертът за пиано и оркестър с Антон Диков. Според мен прекрасно изпълнение. До мен седеше възрастна жена и каза, че е чула Диков да свири този концерт веднага след завършването на консерваторията и намира голям напредък - сега има по-голям финес.
Първата симфония "Пролетна" съдържа всичко това от Шуман, което споменах по-горе. Вчера за първи път прочетох, в както винаги съдържателните програми на доцент Милена Божикова, и програмни заглавия на частите: 1. Събуждане на пролетта 2. Вечер 3. Весели забави 4. Разгар на пролетта / за това заглавие не съм сигурен/. Не ви ли напомнят тези заглавия на шестата пасторална симфония на Бетовен?
Мисля, че филхармониците дадоха вчера всичко от себе си за да завършат достойно сезона в зала "България". Отдавам заслуженото на диригента Йордан Дафов.
Вчерашният концерт бе по повод отпускането на музикални инструменти и звукозаписно студио от страна на японското правителство. Имаше слова от директора на филхармонията и японския посланик.
Честито на филхармониците и да ги видим през новия сезон с японските инструменти.

Редактирано от Pyиз на 20.06.03 09:30.



Тема Драги Руиз!:о)нови [re: Pyиз]  
Автор Oблakът (пристрастен)
Публикувано21.06.03 00:55



Предлагам ти да мернеш отново това си изречение: "До мен седеше възрастна жена и каза, че е чула Диков да свири този концерт веднага след завършването на консерваторията и намира голям напредък - сега има по-голям финес."
Нали разбираш, че не се бъзикам да питам чий е финалът и за кого е напредъкът през времето – на Госпожата или на Диков.:о)))))))
Но няма да пропусна да те щипна заради това, че твоето лично мнение се е събрало в една единствена думичка - "прекрасно". Или може би са ти повлияли поредните изкуствени и механични аплаузи? Традиционни напоследък...

Руиз, братко.
Ти си единственият, който пише методично просветителски в нашия клуб. Упорито го правиш и откровено те приветствам за това!
Обаче в случая намирам , че се криеш и обстоятелстваш за сметка на неукротимите бесове Шуманови. Вместо да видиш очевидното. Антон Диков си е на 100 години и това си е. Той не блъскаше десния педал на газта като закъснял за среща влюбен хлапак, а не го отлепяше изобщо. Защото е съвършено наясно колко мощно е това великолепие. Знае си вече и възможностите човека - като за един бис в малък формат. Брилянтен, впрочем!

За финал ще се върна към спомените на "твоята" баба. Имам го Петия с Диков, след като е завършил някога (кога не знам) консерватория. По нищо не отстъпва на онези, които бяха изброени в предишна тема.
Уверявам те!
Поздрав.

За всеки случай – снощи на редичката около мен нямаше никой.:о)))))

Послепис – Текста на Е. Дочева го видях днес във вестника и ако не ме домързи утре и остане време, ще ти пиша. Лягам сега, че производството - съдба моя ме зове на работа в зори.
Лека.:о)))))



Тема Re: Драги Руиз!:о)нови [re: Oблakът]  
Автор koki (непознат )
Публикувано21.06.03 01:16



Malko informacia za Ruiz i Oblaka. Duhachite dosta otdavna svirjat s tezi japonski instrumenti, a shto se otnasja za desnija pedal na Dikov, izobshto ne sxm sxglasen che ne go e vdigal Az sxm slushal i pette s Dikov i naistina sa hubavi! Po otnoshenie za godinite naistina e vjarno tova koeto kazva Oblaka, no vse pak neshtata ne bjaha chak tolkova izvxn kontrol kakto lichi ot izkazvaneto. Pozdravi




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.