Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 26.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Chopinнови  
Автор SKiN (нанкащ)
Публикувано19.03.03 16:42



Nocturne for Piano&Violin, Raindrop Prelude...
Мисля, че това са уникални произведения имащи огромно съдържание.Обожавам да ги слушам и никога не биха ми омръзнали!

Птиците летят високо, защото не мислят за успеха...


Тема Re: Chopinнови [re: SKiN]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано19.03.03 19:06



Бих добавил и Ноктюрно в до-диез минор "Lento con gran expressione", Br.49.

Но също така и фантазия-импромптю, разбира се (), и импромптю в ла-бемол мажор, оп.29, макар че те са малко по-различни по характер.

P.S. Всъщност този raindrop прелюд и ноктюрното съвсем сериозно са ми двете най-любими произведения на Шопен. Ако някой иска, мога да му изпратя на e-mail нотите в PDF формат.

Редактирано от CyberGene на 19.03.03 19:52.



Тема Всъщност, поздрав за теб!нови [re: CyberGene]  
Автор Oблakът (пристрастен)
Публикувано23.03.03 03:07



Все пак, не те съветвам за Ноктюрното "Lento..." и прочие.
Не че номерацията на опуса е 48.
Просто е невъзможно.
Ако въображението те е пленило със сюжета в свойство музика, значи не даваш файв.
Иначе да знаеш, навит съм.
Епитафията и без друго си е моя.:о)



Тема Re: Всъщност, поздрав за теб!нови [re: Oблakът]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано23.03.03 14:47



Ще ми разтълкуваш ли на малко по-обикновен език какво искаше да кажеш? Не съм казал, че опусът е 48. Номерацията Br.# се използва за тези творби на Шопен, които си нямат опус и е съкращение от M.J.E. Brown. За повече информация по стандартните номерации на класическите произведения

.
Та това ноктюрно си е Br.49 и е в До-Диез минор. Може да го чуеш в MIDI формат . А в опус 48 са до минорното (има и още едно до минорно, което пак е без опус и е Br.108) и фа-диез минорното ноктюрни.

А за нотите не разбрах дали искаш, но ако е така, ми дай мейл.



Тема кое ноктюрно по-точно [re: SKiN]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано23.03.03 15:02



Съжалявам, че ще трябва да нявляза в някакви книжни подробности, но за кое ноктюрно говориш? В началото си помислих, че става въпрос за транскрипцията на op.27 No.2, но сега се разрових в мрежата и откривам, че и други ноктюрни са били транскрибирани за цигулка и пиано, включително и това, което споменах в първия си постинг.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.