Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Цикъл В на Софийската филхармониятанови  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано18.10.02 09:17



Вчера раздаваха програми с нов цикъл "В". Това са шест концерта. Бих отбелязал:
На 5 декември - Бай Ганю от Веселин Стоянов / 100 години от рождението му/и Стабат Матер от Росини.

На 23 януари 2003 - 80 години на диригентката Радосвета Бояджиева с Йосиф Радионов и цигулковия на Чайковски,четири миниатюри от Добри Христов и Фантастичната на Берлиоз

на 20 февруари 2003 - Едип цар - опера-оратория от Стравински по случай 120 години от рождението на композитора

20 март 2003 - тържествена церемония -концерт "Музикант на годината" -обявяване на наградите на "Алегро Виваче"

25 март 2003 - 70 години Съюз на българските композитори
Творби от Ал. Танев, Кюркчийски и Ив. Спасов

23 май 2003 По случай 190 години от рождението на Рихард Вагнер - с участието на хоровата капела "Св.Обретенов", хор на Софийските момчета и солисти - откъси из оперите "Валкюрия" и "Парсифал"



Тема Re: Цикъл В на Софийската филхармониятанови [re: Pyиз]  
Автор Povalo (непознат)
Публикувано20.10.02 16:10



Е, и?

Харесва ли ти този цикъл. На мене не особено много. Бих отишъл на 23 януари и евентуално на 23 май от любопитство (не съм голям фен на Вагнер, но и не съм върл противник).

А виж, от цикъла на концертмайсторите не бих пропуснал нищо.



Тема Хм!нови [re: Povalo]  
Автор cufk (отново дъжд...)
Публикувано20.10.02 19:35



Харесват ми програмите на концертите, ДА, ПЪК !
А ти си избрал да отидеш на възможно най-баналните и безинтересни неща,
приятно прекарване !

...а пепелявият дъжд на скуката имаше друг, не толкова невинен, по-реален произход.


Тема Re: Цикъл В на Софийската филхармониятанови [re: Pyиз]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано20.10.02 21:54



Ай лилииииии, и кои са тия солисти, дет ше пеят Вагнер?

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Хм! [re: cufk]  
Автор Povalo (непознат)
Публикувано22.10.02 20:44



Ако можеше да посетиш само един от всичките концерти от този цикъл, ти кой би избрал?

Питам те, защото може пък да взема и да отида, само че не знам какво да избера от тези работи.

Иначе много ми допадат "баналните" неща и понякога си мисля колко хубаво би било ако живеех например в Италия, където баналните са повече от небаналните :-), поне доколкото мога да видя от една програмка на миланската филхармония 2002-2003.



Тема Май ще трябва данови [re: Povalo]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано22.10.02 21:34



изчакаш за неговия отговор. А сега предлагам да забравим за малко този спор и през следващите две седмици само силно да му стискаме палци турнето им да мине спокойно и интересно и да шашнат канадската публика с хъс и умения. Жалко, че няма как да й покажат и широки интереси. Нищо, ще го направят чрез свирене.

Пък като се върне ще продължим да се дракаме приятелски. Що е време - пред нас е...



Тема Re: OK, стискам му палцинови [re: зy]  
Автор Povalo (непознат)
Публикувано23.10.02 09:21



Това не е точно спор. Само си казвам мнението, колкото и непрофесионално да е.



Тема Re: Хм! Нека подскажа малко!нови [re: Povalo]  
Автор Mинyвaч (Jolly Walker)
Публикувано23.10.02 10:12



Oedipus Rex - Игор Стравински...




P.S. За Бога, пропусни 23 януари!...

Не съм от тук и съм...
докато затворят...

Редактирано от Mинyвaч на 23.10.02 10:18.



Тема Re: Хм! Нека подскажа малко!нови [re: Mинyвaч]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 10:15



След като сме видяли и чули касетката на Liebestod???? Хм.........



Тема Re: Хм! Нека подскажа малко!нови [re: зy]  
Автор Mинyвaч (Jolly Walker)
Публикувано23.10.02 10:31



Права си, разбира се!
Ама, я се огледай в програмата на цикъла и се замисли кои парчета не си чувала в последните 15-20 години на тази сцена! Освен споменатия Oedipus Rex. Може би програмата с честването на СБК и то зависи кои точно произведения ще се изпълняват от покойните вече Ал. Танев и Иван Спасов.
А иначе и аз като брат Иво се чудя кой ли пък ще да пее в Oedipus Rex. Струва ми се по-съществен въпроса отколкото за Вагнер, щото тука ще трябва да са цяла редичка солисти, и да са си на ниво! За Вагнеровия концерт може да се мине и с, да речем, двама солисти, но на оркестъра дупе да му е яко!

А иначе сестра Liebestod направи едно много лошо дело! Не навреме вдигна летвата до небесата с тая касетка!

Не съм от тук и съм...
докато затворят...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.