Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Преброяване на дивите Вагнерианци  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано10.06.02 22:48



Хайде да почнем да се броим лека-полека, щото няма майтап, юли месец идва. Аз ще напиша за когото си спомням на първо четене да е изразил поне някакъв интерес към Вагнер, без никакъв ред; някой ако не се намери, да не се чувства пренебрегнат, ами да се запише. Ако някой пък счита, че е пресилено включването му тук, да пусне едно писмено заявление за отвагнерияване.

Тантрис
Иван
Вагнерианеца Джо
Кло
Изолда
Христо Христов
Вотан Иванич
Тристан Василич
Злият Брамсианец
Моя милост

Забележка: В клуба не пишат двама известни столични Вагнерианци, а именно

Ники (мой добър приятел)
Силви (подозиран, че притежава най-солидната колекция записи)

Могат да се обадят и всички души, които цял живот са искали да знаят всичко за Вагнер, но са се стеснявали да попитат.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторKleiber (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 23:36



Slava Bogu,njama me!!!



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Kleiber]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано11.06.02 06:01



Moiata koleksia e po-golyama ot taia na Silvy. Sueta, ama ne mojah da se sdurja.
Za Wagner, napravo v BG ne znam nyakoi da ima pove4e zapisi ot men. Ama znai li 4ovek.
Iman nad 10 Tristana, 5-6 tetralogii, 3-4 Lohengrina, 4-5 Tannhaeusera, 5 Holandeca, 5 Meistersingera, 6 Parsifala, 1 Die Feen, 2 Rienzi, 1 Liebesferbot.
Orkestrovi proizvedenia kato Huldigungs matsch , Kaisermarsch, 100 godini USA i dr. Wesendonck Lieder - 2 varianta.
No ima oste kakvo da se nameri.

M/u drugoto ,vsi4ki zapisi sum gi slushal n-puti, taka 4e ne e kolekcionerstvo a tursene na suvurshennata inerpretacia.

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Kleiber]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано11.06.02 12:49



Ти ще си главен съорганизатор, та недей, моля ти се, да ми бягаш по тъча!!!

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Авторcufk (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 13:56



Може и мен да ме пишеш в списъка.



Тема Re: Trogatelno naistina!нови [re: Ивo]  
АвторWagnerianeza Joe (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 15:53



Blagodarq za upomenawaneto mi w tozi diven spisyk - krajec.
Taman bqh re6il da naprawiq wkliu4wane s tema za diskusia. Ne6to sym se zaslu6al naposledak po-koncentrirano waw "Walkurkata", ta se 4udq - dali triygylnika Siegmund-Sieglinde-Hunding ne e wsa6tnost o6te edno wypla6tenie na realniqt triygalnik Wager-Mathilde-majat na Mathilde (zabrawih mu zaglawieto). Komaj Walkurata e pisana gore-dolu po sy6toto wreme (malko po-rano wsy6tnost) s "Tristan" - dramata, naj-4esto sprqgana kato otrajenie na tozi kliu4ow za Wagner jitejski epizod. Kakwo mislite wie, bratoci moi???



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: cufk]  
АвторPltkoumno Evrejche (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 15:59



Cufk, ti si Rajchevianec, a pak az - Evrejche. Haj da ne prechim tuka...



Тема Re: Trogatelno naistina!нови [re: Wagnerianeza Joe]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано11.06.02 16:45



Ами не изключвам и този личен момент, но така или иначе, особено след "Зигфрид" бих казал едно: Фройд ряпа да яде!!!

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Pltkoumno Evrejche]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано11.06.02 17:07



Що бе, всеки е добре дошъл, стига наистина да му е интересно.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторChristo Christov (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 17:06



Blagodarja che sqm vkljuchen v grupata! Moze li da podsigurim dostatqchno interes kqm Wagnerova postanovka, ili konzert?



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Pltkoumno Evrejche]  
Авторcufk (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 18:28



Е аз направо се разбивам от Райчевизъм...нали?
Дето знам много по-малко неща за него от теб...?
Да-да!
Ако трябва да съм някакъв - "...анец",със сигурност няма да съм Райчевианец...;)
Вагнерианец - с удоволствие!!!



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: cufk]  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 18:53



Аз също проявявам интерес и желая да съм в списъка



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: cufk]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано11.06.02 19:03



"...анец",..........kak li trqbva da se kaje za poklonnik na Rachmaninov?



Тема Re: Trogatelno naistina!нови [re: Ивo]  
АвторWagnerianeza Joe (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 19:31



Da, daa, praw si. Bih dobawil samo, 4e Freud bi mogyl da pohapne korenowi zelen4uci o6te sled poqwata na "Tristan" (3to deistwie, hallucinaciite). Spomni si samo kak toi wyzpriema melodiqta na angl. rog - okolo polowin wek predi poqwata na psychoanalizata! Ne zabrawqi i "Parsifal"- 2ro deistwie, deto Kundry mu ***-va maikata na pi4lemeto u gradinata.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Бaлтaвap]  
АвторWagnerianeza Joe (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 19:32



Rachmaninowqnec, nai-veroqtno



Тема Re: Trogatelno naistina!нови [re: Wagnerianeza Joe]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано11.06.02 19:36



Ха, гледал ли си филма на Зиберберг, точно в този момент Кундри му подава цица, много проникновено, хем невинно, хем покварено-инцестуално-имплицитно; абе знам аз защо искам да се съберем краставите магарета, има много за какво да си поговорим...



"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"

Редактирано от Ивo на 11.06.02 19:51.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Christo Christov]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано11.06.02 19:55



Значи, идеята ми е следната (това ми е отдавнашна мисъл, загнездена в мозъка, нещо като мисия):

Първо на първо, да се видим кои сме и колко сме;
Да се съберем и да пием по едно-две малки и да си попеем лайтмотиви;
Като се прибере брат Тантрис, ще поставим организационната основа на нещата: мечтата ми е да учредим едно Вагнерово дружество, да се опитаме да разберем, дали преди Девети е имало такова, и с какво се е занимавало.
В процеса на учредяване ще се опитаме да установим контакт с Немското Вагнерово дружество, (в което почетен член е Спас Венков), и с Байройт.
Първо ще трябва да си намерим някакво помещение, където да се събираме,
да слушаме велики неща и да си обменяме записи.
След като потръгнат тия първоначални неща, основната цел на дружеството ще е популяризиране на творчеството на Вагнер, особено изхождайки от плачевната ситуация в България в това отношение - ще искаме включването на часове специално за Вагнер в програмата по музика в училищата.
Заветната цел, разбира се, ще бъде постановки, и тук нещата са дебели, ще трябва да се търси яко спонсорство; освен постановки ми се струва много важно организирането на концерти, посещения на водещи световни Вагнерови певци, спонсориране на млади таланти да ходят да учат немско пеене; също така нещо от сорта на Караяниадата лятото - прожекции на опери на открито, нещо като фестивал, да речем едновременно с Байройтските фестшпийле....
Абе идеи бол, дано ми даде Господ малко свободно време за целта, за това единствено се моля, иначе всичко друго можем сами да си го направим, и пари ще се намерят, в един момент ще трябва да видим как ще се пазим от псевдо-вагнерианци, макар че общо взето мисля, че ще им бъде трудно да докарат налудничавия блясък в очите...

Айде стига за сега с програмните речи, давайте, записвайте се.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"

Редактирано от Ивo на 11.06.02 20:00.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Бaлтaвap]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано11.06.02 20:43



Nyama takova nesto 4isto i prosto

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано11.06.02 20:49



Abe, ti da ne si zagubenoto mi brat4e blizna4e?
aaa, kato klonirani mislime. Opasna rabota e tova Wagner. Da ne bi da ni manipulira zadgrobno i da ni e pazaril na niakoia Walkuera?

Tova obstestvo li, masonsko sboriste li ili neznam kakvo si Wagnerovo tryabva da se napravi na jivot i smurt!
Tryabva da se promiyat malko bulgarskite mozuzi ot belkantoto i da se zaslushat vuv vikingskite rogove.

Klub mi se struva riskovana ideya. Po-dobre da se zapo4ne s kuponi .
Posle ste se vidi.

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Tantris]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано11.06.02 21:33



Бе ти ела насам, пък ще ги измислим работите!

Поздравявам тайфата с "пасо-добле" - яко коване на меч - и се оттеглям да нанкам.

Та-та-та-таааааааааа
Та-та-та-таааааааааааааа
Та-та-та-тааааааааааааааааа...



"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Mинyвaч (Jolly Walker)
Публикувано11.06.02 22:03



Иво,

Пиши ме и мене, моля. Не ми се прави клуб на Брамсианци! От мързел!...
Що не ви видях на концерта с фрагменти от пръстена!? Вагнерианци!...



Не съм от тук и съм...
докато затворят...


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Tantris]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано11.06.02 23:40



Nikoga ne e kusno da se vuvede nali?

V kraina smetka ima hora za koito Rachmaninov e religia...
Rachmaninov Rulz!!!

Редактирано от Бaлтaвap на 11.06.02 23:29.



Тема hvala!нови [re: Ивo]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано12.06.02 01:15



abe ot godini se mu4a da opredelya kakvo "latino"e kovaneto na baltiyata.
Ama mai to4no dobleto si e)))))))))))))))))

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано12.06.02 08:53



Иво, пиши ме като слушател. Имаш големи идеи. Единствено смятам, че да наложиш в училището да се учи повече Вагнер , ще е по-трудно. Просветните дейци са бетон, те гледат изобщо да няма естетическо възпитание /справка: твоят постинг от преди седмица/.
Една от целите на дружеството е да печелите приятели на музиката на Рихард Вагнер.
В къщи имам изцяло "Холандеца", "Танхойзер и на откъси "Лоенгрин".Мечтата ми е да се сдобия с "Тристан и Изолда". Припомням любезното предложение на брат Тантрис към мен от преди време.
За "Пръстена" трябва време за да "узрея". Желая успех на начинанието!

Редактирано от Pyиз на 12.06.02 08:58.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Pyиз]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано12.06.02 17:45



В събота си купувам на старо еда записвачка, и почвам да пиша. Ще ти препиша моя "Тристан" с Клайбер.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Mинyвaч]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано12.06.02 17:48



Веднъж съм бил на едно концертно изпълнение на Траурния марш, където така се разминаха пластовете на музиката, че ми се дорева от мъка.... Много са трудни тия неща за изпълнение, особено където ги има онези невероятни полифонични съцветия, та имам разни предубеждения...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 23:14



Аз също съм песимист тук нещо да се изпълнява. Цяла опера - не си представям. Затова пък какви записи има!



Тема za Ruiz i Ivoнови [re: Ивo]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано12.06.02 23:29



Ta prastam na Ivo edni otkusi ot Tristaniyata sus Spas Wenkoff i edno glezeno Soprano. Ama ima mnogo fun! Govoril biah predi tova , tsto za perverziika e tova izpulnenie.

Vsustnost, ruiz, tetralogiata e mnogo po-leka za slushane ot Tristan i Parsifal.
Ala Tristan opredeleno e nai-suvurshennata ot vsi4ki Wagnerovi operi. Za neya niama otrcatelna kritika.
samiyat Verdi e bil potresen ot 2-ro deistvie.

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: За Иво и Клайбернови [re: Ивo]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано13.06.02 08:27



Предварително благодаря за записването на "Тристан"



Тема Re: za Тантрис и Ивонови [re: Tantris]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано13.06.02 08:53



Тантрис, благодаря за твоя постинг до Иво и мен.
Както е известно Рихард Вагнер е творил "Пръстена на нибелунга" в продължение на около 20 години, ,счита го за "произведение на своя живот". Но Вагнер смята "Тристан и Изолда" за най-съвършенното си произведение. Това се дължи на голямата искреност в Тристан и на сантименталната подплата вследствие увлечението на Рихард към Матилда Везендонк. Не случайно наричат "Тристан и Изолда" "паметник на любовта" или на несподелената любов.
Приемам твоето мнение ,Тантрис ,че Тристан е по-труден за слушане от Пръстена. Освен това, "Тристан" се счита за оригинална, своеобразна опера ,в която няма действие , двама души са в центъра на разказа. Тук ,бих добавил, че във Виена отначало са отказали да поставят "Тристан", поради неизпълнимостта на това произведение.
Искам да спомена мнението на френския писател Ромен Ролан. Той е писал писмо до граф Лев Николаевич Толстой и е получил отговор.Ролан е автор , между другото на романа "Жан-Кристоф", в когото са вложени черти от Бетовен. /Не съм чел книгата, за сведение/. Ролан е бил голям познавач на музиката, преподавал е в Сорбоната "история на музиката", писал е книга за Бетовен, и много критични статии и анализи за композитори.За мен Ромен Ролан е авторитет в музиката. И същият този Ромен Ролан, казва, /за съжаление не цитирам точно, а по смисъл/, че Тристан и Изолда е най-съвършенното, създадено след Бетовен.
Ето защо изпитвам интерес към "Тристан и Изолда".



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторChristo Christov (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 10:37



Imam kontakt s Bayreuth. Shte otkliknat na Wagner/ovo obshtestvo v BG, stiga da e seriozno. Imat i mladezka sekzija i zjal kup dejnosti, iniziativi, forumi. Shte mozem li da preodoleem "etabliranite faktori"? Za vseki sluchaj: christov@hiram.net



Тема Re: za Ruiz i Ivoнови [re: Tantris]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано13.06.02 10:48



ААААААААААААААААААААА!!!!!! Чакаммммммм!!!!!!!

Тва кой запис на Спачо е, от 74-та година, или по-късните? И защо само откъси?

За най-съвършената опера май няма да се разбереме - за мен си е "Парсифал", който и като дълбоко вътрешно преживяване и осмисляне на живота и вселената е не само едно невероятно откровение, но и много показателно от гледна точка развитието на личността Вагнер - наистина е интересен пътят от Дрезденските истории и Бакунин до "Парсифал". "Парсифал" за мене е изключително въздействен с идеята за спокойствието и смирението, струящи от Вярата, нещо, което непосредствено идва от самата музика, не толкова от текста и действието....

"Тристан" е все пак само една невероятна, красива любовна история, излята с потресаващи изразни средства, нищо повече...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Strahotno!!!нови [re: Ивo]  
АвторWagnerianeza Joe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 11:27



Ideqta e naistina welika, s dwe ryce sym 'za'! Pyk kato se pozamognem (kakwo da prawi6 - taka stawa i sys nai-blagorodnite po4ini!), bihme mogli da otworim edna sapunena fabrika - za prerabotka na belkantisti - pewci i melomani. Pomisli samo kak zwu4i sapun "Belkanto" - o4ertawa se da byde ne6to nenadminato ot wremeto, kogato bratu6kite pusnaha dezodoranta "Zapah Ili4a" poslu4ai polowinwekowieto na Welikaya Otkyabrskaya...



Тема Re: Strahotno!!!нови [re: Wagnerianeza Joe]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано13.06.02 11:54



Е, айде бе, нека живеят и белкантистите, аз между другото например много обичам "Силата на съдбата"...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Strahotno!!!нови [re: Ивo]  
АвторWagnerianeza Joe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 12:25



E, i "Otelo" i "Falstaff" na sa lo6i, osobeno kato se ima wpredwid pod 4ie blagotworno wliqnie sa sytworeni...



Тема Re:нови [re: Wagnerianeza Joe]  
Авторisolda (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 14:09



Видях името си в списъка и няма да си правя отвод. Надявам се скоро тук да има още женски имена. Пожелавам успех на Иво, а и на всички в това начинание. Преди време гледах по телевизията един английски филм за Вагнер . Там добре бе показано, как Вагнер е бил аристократ по дух. Това се чувствува и от музиката му. Пожелавам на всички Вагнерианци да бъдат все така - винаги аристократи по дух .



Тема Re: Strahotno!!!нови [re: Wagnerianeza Joe]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано13.06.02 16:43



"Отело" требва да съм в много особено настроение, за да го слушам, иначе слушвам и "Дон Карлос" чат-пат.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re:нови [re: isolda]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано13.06.02 16:44



Хм, да не си гледала филма с Ричард Бъртън? Върховен е!!!

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Tristanнови [re: Christo Christov]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано13.06.02 17:56



Иво, за Тристанията сте си поговорим пак. Парсифал е чудно нещо, но музикално нищо не е на нивото на Тристан. В Парси има философия, в Тристан психоанализа. В Тристан според мен ритъма на музиката е съвършен, докато при Пръстена и Парсифал винаги имам чувството, че музиката изостава по отношение динамиката на действието. Примерно сцената с Миме и Странника, където първият вместо да изквичи на умряло, почва да какъниже глупости...


Защо пращам откъси- така са на оригиналното СД. Гадовете не са записали всичко

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Иво,нови [re: Ивo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 23:17



кажи подробно за псевдовагнерианците!



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Parsifal ()
Публикувано14.06.02 07:07



Moi aussi.

And why not.

"...Wie Sonne lauter strahlt mir sein Licht..."


Тема Re:нови [re: Ивo]  
Авторlsolda (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 09:01



Точно така за него става дума. Наистина този филм е върховен.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторSKORPl (Нерегистриран)
Публикувано15.07.02 21:55



От както се помня ми харесва музиката на Вагнер, но особено ми хареса, след като я чух и с подходящ човек и в подходяща обстановка. Важно е обкръжението ти, когато слушаш определена музика. Докато съм жива ще съм благодарна на този мъж -полудете, полубог.....БЛАГОДАРЯ ТИ ПРИЯТЕЛЮ!!!! Ти знаеш кой си=))))))))



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: SKORPl]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано15.07.02 23:15



Добре дошла в клуба!
Радвам се, че си се докоснала до Вагнер по такъв очевидно "вагнериански" начин. Да те включа ли в списъка за сбирката?

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторSKORPl (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 13:41



Естестествено, че ще ме включиш в списъка за сбирката=))) Как без тази несъзнателно осъзнала се вагнерианка?



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано13.08.02 10:33



Официално включвам в списъка на Вагнеранците и

вагнерианеца

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Авторвarнepиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано16.08.02 22:34



Много мило :) Да, аз наистина съм вагнерианец! Само, че съм доста далеч от ония, които бъркат Вагнер със себе си...

Знаеш ли? :) - когато намирам по малко време, защото работя по 14-15ч на ден, лятото - не ще оставя никакво съмнение относно отношението си към Вагнер...

вагнерианец



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторSKORPl-дo ckopo нeocъзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 13:49



Абе аз не съм ли още в този списък???



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: SKORPl-дo ckopo нeoc]  
Автор Sieglinde (непознат )
Публикувано09.03.13 20:10



Какви прекрасни дискусии сте писали преди повече от 10 години... Жалко, че вече ви няма наоколо:( Ще се запиша и аз в този списък, макар и само pro forma. Важна е идеята!



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Sieglinde]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано20.03.13 23:22



Баси, как я изровихте тая тема, от време га бехме млади и зелени...





Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивoтo]  
Автор Sieglinde (непознат )
Публикувано31.03.13 22:36



С мерак:) Много ми станаха интересни дискусиите и прерових назад. На лов за съкровища.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Sieglinde]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано18.04.13 22:58



Кат си тръгнала на лов за съкровища, потърси една тема за музиковеда Трифон Силяновски...









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.