Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Mинyвaч (Jolly Walker)
Публикувано11.06.02 22:03



Иво,

Пиши ме и мене, моля. Не ми се прави клуб на Брамсианци! От мързел!...
Що не ви видях на концерта с фрагменти от пръстена!? Вагнерианци!...



Не съм от тук и съм...
докато затворят...


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Tantris]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано11.06.02 23:40



Nikoga ne e kusno da se vuvede nali?

V kraina smetka ima hora za koito Rachmaninov e religia...
Rachmaninov Rulz!!!

Редактирано от Бaлтaвap на 11.06.02 23:29.



Тема hvala!нови [re: Ивo]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано12.06.02 01:15



abe ot godini se mu4a da opredelya kakvo "latino"e kovaneto na baltiyata.
Ama mai to4no dobleto si e)))))))))))))))))

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано12.06.02 08:53



Иво, пиши ме като слушател. Имаш големи идеи. Единствено смятам, че да наложиш в училището да се учи повече Вагнер , ще е по-трудно. Просветните дейци са бетон, те гледат изобщо да няма естетическо възпитание /справка: твоят постинг от преди седмица/.
Една от целите на дружеството е да печелите приятели на музиката на Рихард Вагнер.
В къщи имам изцяло "Холандеца", "Танхойзер и на откъси "Лоенгрин".Мечтата ми е да се сдобия с "Тристан и Изолда". Припомням любезното предложение на брат Тантрис към мен от преди време.
За "Пръстена" трябва време за да "узрея". Желая успех на начинанието!

Редактирано от Pyиз на 12.06.02 08:58.



Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Pyиз]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано12.06.02 17:45



В събота си купувам на старо еда записвачка, и почвам да пиша. Ще ти препиша моя "Тристан" с Клайбер.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Mинyвaч]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано12.06.02 17:48



Веднъж съм бил на едно концертно изпълнение на Траурния марш, където така се разминаха пластовете на музиката, че ми се дорева от мъка.... Много са трудни тия неща за изпълнение, особено където ги има онези невероятни полифонични съцветия, та имам разни предубеждения...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Преброяване на дивите Вагнерианцинови [re: Ивo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 23:14



Аз също съм песимист тук нещо да се изпълнява. Цяла опера - не си представям. Затова пък какви записи има!



Тема za Ruiz i Ivoнови [re: Ивo]  
Автор Tantris (addicted)
Публикувано12.06.02 23:29



Ta prastam na Ivo edni otkusi ot Tristaniyata sus Spas Wenkoff i edno glezeno Soprano. Ama ima mnogo fun! Govoril biah predi tova , tsto za perverziika e tova izpulnenie.

Vsustnost, ruiz, tetralogiata e mnogo po-leka za slushane ot Tristan i Parsifal.
Ala Tristan opredeleno e nai-suvurshennata ot vsi4ki Wagnerovi operi. Za neya niama otrcatelna kritika.
samiyat Verdi e bil potresen ot 2-ro deistvie.

Как, светлината ли чувам?
Р.Вагнер - Тристан и Изолда


Тема Re: За Иво и Клайбернови [re: Ивo]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано13.06.02 08:27



Предварително благодаря за записването на "Тристан"



Тема Re: za Тантрис и Ивонови [re: Tantris]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано13.06.02 08:53



Тантрис, благодаря за твоя постинг до Иво и мен.
Както е известно Рихард Вагнер е творил "Пръстена на нибелунга" в продължение на около 20 години, ,счита го за "произведение на своя живот". Но Вагнер смята "Тристан и Изолда" за най-съвършенното си произведение. Това се дължи на голямата искреност в Тристан и на сантименталната подплата вследствие увлечението на Рихард към Матилда Везендонк. Не случайно наричат "Тристан и Изолда" "паметник на любовта" или на несподелената любов.
Приемам твоето мнение ,Тантрис ,че Тристан е по-труден за слушане от Пръстена. Освен това, "Тристан" се счита за оригинална, своеобразна опера ,в която няма действие , двама души са в центъра на разказа. Тук ,бих добавил, че във Виена отначало са отказали да поставят "Тристан", поради неизпълнимостта на това произведение.
Искам да спомена мнението на френския писател Ромен Ролан. Той е писал писмо до граф Лев Николаевич Толстой и е получил отговор.Ролан е автор , между другото на романа "Жан-Кристоф", в когото са вложени черти от Бетовен. /Не съм чел книгата, за сведение/. Ролан е бил голям познавач на музиката, преподавал е в Сорбоната "история на музиката", писал е книга за Бетовен, и много критични статии и анализи за композитори.За мен Ромен Ролан е авторитет в музиката. И същият този Ромен Ролан, казва, /за съжаление не цитирам точно, а по смисъл/, че Тристан и Изолда е най-съвършенното, създадено след Бетовен.
Ето защо изпитвам интерес към "Тристан и Изолда".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.