Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 10.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 10 simfonia !!!  
Автор Daniil (непознат )
Публикувано28.04.02 22:33



Toku sto chuh 10 simfonia na Ludwig van Beethoven . Stranna rabota , mislja si ,dosega znaeh , che ne e tochno taka.
Simfoniata njama opus , ednochastna e , po-skoro Andante-Allegro-Andante , kato Allegro-to ima vsichki izgledi da moje da bade narecheno "tipichno sonatno allegro " , h-erno za visokia klasicism . Moje bi tova e edna p'rva cchast na goliama simfonichna tvorba , ostanala nezav'rshena . Ne moga da si predstavja naistina kakvo e tova . Kajete neshto .
Na sushtata kaseta beshe i ljubimoto mi proizvedenie na Beethoven - op.56
Triplex concerto in C dur - v strahotno izpalnenie - Kalischtein trio . Na mene lichno tova mi dopada mnogo poveche ot Richter , Oistrach i Rostropovich ; da ne govorim za Emanuel Ax , Anne-Sofie Mutter i Yo-Yo Ma . Te sa kato dechica .
No naistina posle se zamislih za 10 ta na Beethoven - rovih v "Appassionata" - v edno ot izdanijata kato dopalnenie imashe cialostnoto tvorchestvo na Beethoven - nomerirani i nenomerirani proizvedenija , no za jalost ne tova izdanie imam tuk . V "Beethoven" na Romen Rolan ne pishe absoljutno nishto - samo tova , che prez vremeto dokato raboti v/u 9 simf. i po-specialno - finala , Beethoven pishe Bagatelite op.126 . Naistina , kak mislite , za kakvo stava vapros ?

Редактирано от Daniil на 29.04.02 02:50.



Тема Re: 10 simfonia !!!нови [re: Daniil]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано29.04.02 15:19



Wellington's symphony, dokalkoto znam



Тема Re: 10 simfonia !!!нови [re: Бaлтaвap]  
Автор Daniil (непознат )
Публикувано29.04.02 22:29



Mislja , che beshe Baltimor simfony. Ne sam siguren , bjah



Тема 10 symphonia, nezavurshenaнови [re: Daniil]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано29.04.02 23:20



At the time of his death, Beethoven was working on a string quartet and his 10th Symphony. The composer was known to refuse even champagne while working, for fear that it would affect his compositions. William Meredith, director of the Ira F. Brilliant Center for Beethoven Studies at San Jose State University, where the hair will go on exhibit, hopes that samples of hair from earlier periods in the composer's life can be located, to confirm the recent findings.

He said:"One of the composer's most striking features was his impressive mane of hair, so it seems appropriate that this symbol of his wildness, which serves as a relic to many, remains with us today."


Eto kakvo namerih. Chetoh oshte che e obeshtal na Angliiskoto philharmonichno drujestvo da napishe Symphonia za tqh, 10 pored. Kakto pishe v pismoto si do drujestvoto "Veche nqkoi skici sa na buroto mi"...Aaa, nqkoi ne znae english, da kaje, shte preveda texta...ako ima nujda.



Тема Re: Danaiilнови [re: Бaлтaвap]  
АвторSergei (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 06:57



Kak? Tova nqkakuv xymor li e ?



Тема Re: 11symphonia, nedokosnataнови [re: Бaлтaвap]  
АвторSergei (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 06:58







Тема Признавам само една 10та!нови [re: Sergei]  
Автор Kleiber (poznat)
Публикувано30.04.02 12:33



Shostakovich@!

music...


Тема Re: Признавам само една 10та!нови [re: Kleiber]  
Автор vryava (странник)
Публикувано30.04.02 12:37



Shostakovich - 5та



Тема Re: 10 symphonia, nezavurshenaнови [re: Бaлтaвap]  
Автор Daniil (непознат )
Публикувано01.05.02 02:49



Kade go prochete ? Az prosto ne znam ! , a drugite misljat , che mi e . A za 15 mai imam druga oferta - ne Lili .



Тема Re:Za "laureat"-???нови [re: Daniil]  
АвторSergei (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 20:55



Nqkoi bi li mi kazal dali Vanessa shte y4astva v koncerta na "laureat" na 9 mai ?
I ako znaete dali ima bileti i kolko stryvat ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.