Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Във връзка с изчистването на образитенови  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано03.09.01 22:24



Дойде моментът на истината, и на голямото откровение. Тъй като брат Класик ясно заяви, че не може да приеме нито два броя Ивовци в иначе измисления (според него) клуб "Класическа музика" (който пък за мен е една най-истинска уютна реалност) нито един двойнствен такъв, време е да кажем на черното - черно, на бялото - бяло, и на лопатата - лопата. В тази връзка, след като дълго мислих, реших първи да дам тон като обявя публично, че съм черен, по-черен даже и от дявола; за съжаление, по-нататъшният ход на разсъжденията ми показа, че няма никаква надежда за избелване и трябва или да ме приемете такъв, или да ме натирите от клуба.

В тръпнещо очакване да разбера какви сте останалите, оставам с най-добри звуци,

Иво

Напитка и хубава жена не се оставят за утре. Тодор Живков


Тема Re: Във връзка с изчистването на образите [re: Ивo]  
Автор Classic ((Пре)Ценител)
Публикувано03.09.01 23:57



Доста учудващо и наивно е сам да даваш оценка за себе си, а и като казваш, че си по-черен и от дявола, всъщност излизаш по пантофи от ситуацията да даваш обяснения за някои нелицеприятни изпълнения. Хитро, наистина, но това е изтъркан номер.



Тема Re: А аз съм едноок...нови [re: Classic]  
АвторBoтaн Ивaнич (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 00:14



Признавам си без бой... Трябваше да платя с окото си придобиването на свещена мъдрост...
Приятели, работата отива все едно, че тука е клуб, дискутиращ феноменологията на Хусерл, и в един момент са се появили някакви скици, дето на всяка цена искат да доставят последната пратка мръсни вицове.
Защо, ако имате някакви лични спорове и сметки за уреждане, не учредите един нов клуб "другарски съд", или нещо от сорта, и не си ги уреждате отношенията там? Тука сме просто друг клуб, дискутиращ други проблеми, крайно време е да се разбере това!



Тема Re: Във връзка с изчистването на образитенови [re: Classic]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано04.09.01 02:50



Странно, винаги съм мислел, че не е лошо да имаш някаква представа за себе си; но тука не си познал, ако мислиш, че тепърва ще седна да доказвам нещо, или да се оправдавам, макар че абсолютно хабер си нямам за какви нелицеприятни изпълнения става дума.

Напитка и хубава жена не се оставят за утре. Тодор Живков


Тема Re: А аз съм едноок...нови [re: Boтaн Ивaнич]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано04.09.01 03:00



Ти пък, учуден ли си? Това е една много характерна черта на душевността на българина - в един спор като няма други аргументи, да се поставят нещата на лична основа, като по този начин, чрез опит за унижаване на противната страна, да се докаже правотата на тезата. Конкретният пресен пример: по повод на някаква си там особа се изказват различни мнения. Аз изказвам метафорично становището, че лицето ми напомня използван и скъсан предпазител (презерватив, кондом). Културната дискусия би предположила, защитникът на обсъжданата особа да предложи контрааргументи, че същата не е такава. Вместо това, в следващия момент вече в центъра на вниманието му не е предметът на дискусията (особата), а личностите на опонентите, които биват охарактеризирани не само въз основа на казаното (написаното) от тях, но забележи, и на помисленото! Държа при това да отбележа, че в хода на дискусията до този момент аз поне по никакъв начин не съм отправял нищо лично към защитата.
Нейсе, всеки ден го наблюдавам това и в други клубове, просто поемаш дъх и изчакваш да отмине.

Напитка и хубава жена не се оставят за утре. Тодор Живков



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.