Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Предавам се за Бетховеннови  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано15.07.01 11:14



Прерових много литература по въпроса, мислих задълбочено, и се отказвам като си признавам тържествено поражението. Няма такъв инструмент, който да присъства отначало във всички оркестрови аранжименти на Бетховен, да го е нямало преди това, и да не се появява никога след това. Контрафаготът и пиколото заедно се появяват едва в 9-тата. Единствено последно ми остана, че може би отговорът е нарушаване на принципа за чифтността на духовите.

Брат Облак, да ти е сладък кексът!

Напитка и хубава жена не се оставят за утре. Тодор Живков


Тема хм хм хм,...нови [re: Ивo]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано15.07.01 20:53



Ако си прочел внимателно в Въпросната ми тема има едно мое мнение "Горещо горещо, Облак", в което аз обобщавам въпроса, до това: Кой е инструментът, който Бетовен сякаш Не признава, и който Не използва в нито едно свое произведение?
От това ти изказване аз разбирам, че ти или не си прочел онова ми мнение, или то не е било достатъчно ясно
Още по-рано когато Ти първи предположи, че става въпрос за Изваден, а не за Прибавен инструмент аз написах "Топло топло".
Малко съм озадъчена. Какво правим сега?

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Re: хм хм хм,...нови [re: sarafova]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано15.07.01 21:16



Ми кво ще правиме, казвай кой е инструментът, ама прави му сметка, ако някога изровя някоя партитура на Бетховен, дето го има:)))
Всичката литература, дето прерових, говори за това, как Бетховен е разширявал оркестъра, а не как нещо е вадил, всъщност при него за първи път се говори за "Голям симфоничен оркестър", вкарал е даже големия барабан. Така или иначе, контрафагот има, остана май само бас-кларинетът, чудо голямо, ако е това...
Е, честно казано, сега ми дойде на ум, че не съм виждал май арфа в Бетховенов оркестър, ама това пък хептем е...

Напитка и хубава жена не се оставят за утре. Тодор Живков


Тема ха-ха, ....нови [re: Ивo]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано15.07.01 21:29



И имаме участник познал точните килограми!

Арфа ами, какво друго?

И с изненадващ финален спринт Иво пресича финалната линия Пръв!

Айде да сте живи и здрави - за Иво искрени поздравления

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Ааа, да прощаваш!нови [re: sarafova]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано15.07.01 22:01



Аз пък гласувах за цафара и пан-флейта. Айде, намерете ми ги у Бетовен и тогава ще броим лавровите венци.



Тема Re: Ааа, да прощаваш!нови [re: зy]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано15.07.01 22:47



Ами малко трудно различавам флейтите, да не кажа хич
Въпросът ми беше за "Най-лесният начин" все пак - арфата се набива на очи.
Но ако инструментите, които ти изброяваш са използвани и преди Бетовен, отговорът ти е верен, разбира се. Въпреки, че не ми беше това идеята Идеята ми беше за Арфата

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема О, Боже,нови [re: sarafova]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано15.07.01 22:51



ама никаква идея не съм имала, разбира се. Просто си се дракам в топлата неделна вечер. Ти пък! Така и така доброто ти сърце няма да ти даде да ме оставиш без кекс....

Лека нощ. С арфа.



Тема Re: О, Боже, [re: зy]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано15.07.01 22:56



За "доброто ми сърце" можеш да се обзаложиш

Ама все пак................... какво? Тонът ти не ми се стори малко ... бе незнам... Далече не съм запозната с всички инструменти - аз съм само любител Извинявам се, ако невежеството ми те е подразнило

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Бре! Туй пъкнови [re: sarafova]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано15.07.01 23:02



откъде го извади?
Какво невежество, какво притеснение, какви такива ми ти, онакива ми ти? Ама моля ти се. Тук не е изпитна комисия. Или ако е, ти май, по спомен, си неин член.
Обаче е факт, че пан-флейта нямаааа. Ей, аз да не взема да открия топлата вода?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.