Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 29.05.24 
Професионални
   >> Клуб на държавния служител
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Баста на учителската стачка!нови  
Автор kykлoвoд (demon)
Публикувано17.10.07 11:02



Крайно време е вече да се сложи край на тази стачка. За всички е ясно и очевидно/ и по облеклото и по демонстрирания манталитет/, че учителите са бедни и зле платени.
Но да не забравяме, скъпи учители, че човек винаги има избор. Вие сте направили вашия-да учите децата ни, да ги насърчавате да мислят и да се развиват. Това си е донякъде мисионерска, не особено благодарна работа. Знаейки това, вие сте тези, които решавате дали да й се посветите или да потърсите финансово по-стабилно и платено поприще. Нима не сте били наясно с тези неща още докато сте кандидатствали в Университета или в хода на обучението ви там? Ако да и ако това не ви удовлетворява, защо въобще сте се захванали с тази работа? Всеки, разбира се, решава за себе си, но аз като родител на първокласник и на седмокласник не бих искала да поверя синовете си на хора, които се чувстват обречени, нямат самочувствие и най-важното-мразят работата си, а често и децата ни. Никой няма полза от такива учители. Затова е наложително според мен да има високи и ясни критерии относно качеството на учителския труд-тогава да-нека най-добрите и търсените взимат наистина високи заплати. Останалите, знаете ли колко незаети места има на пазара? Пробвайте - всеки има втори шанс. Нещата са такива, каквито сами си ги направим. Правителство, обществено-икономиче и международно положение - това са само оправдания заради страха да се потърси алтернатива, страха да се излезе от рамките на познатото, мразено, но така уютно по своему русло, в което сами сме се вкарали.



Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: kykлoвoд]  
Автор Tao-ln (вървящ)
Публикувано17.10.07 11:15



Ами хубава идея - и аз подкрепям едно масово напускане на некадърните учители!!

Само ми се ще да ми кажете как ще убедите един випусник с (най-малкото) компютър и английски да почне работа като учител за 230 вместо на пазара за (мин) 600лв.



Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: Tao-ln]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано17.10.07 12:40



Да си чул някой да си признае ,че е некадърен??


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: Xoлдън]  
Автор valium1 (непознат )
Публикувано17.10.07 14:12



Има си инспекторати, които преценяват кой какъв е.



Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: valium1]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано17.10.07 16:19



"Гарван гарвана око не вади" е казал народа.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: Xoлдън]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано18.10.07 08:17



хехе, мислех да му пиша ама ти си го казал по-добре.





Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: Xoлдън]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано18.10.07 11:20



Инспекторта е администрация , подчинена на М на културата.
Правилно го каза, в предишния пост и аз това казах, само че малко по-остро!



Не отговарям на простотии-няма смисъл!

Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: kykлoвoд]  
Автор Eвe (линка)
Публикувано18.10.07 11:22



Говориш за качество на учителския труд, аз пък да кажа нещо за количеството му. Знаете ли по официални данни, колко часа годишно работи един учител? 700 часа!! Повтарям, средно един учител работи на година 700 часа! Това прави точно 1/3 от нормалната заработка на всички нас с 8 часов работен ден. Добре, имат и извънкласни занимания като проверка на контролни и др., така че да приемем че им се връзват със зор по 1000 часа годишно. Е, за работа на половин работен ден всички нормални работодатели плащат половин заплата. Така че ако им се даде заплата 700 лв. за половин работен ден, това означава, че реално заплатата им е 1400 лв.! Еми машалла. Ще ставаме учители.



Тема Re: Баста на учителската стачка!нови [re: Eвe]  
Автор rogach (член)
Публикувано18.10.07 11:30



не може да станеш учител в провинцията, това е затворено общество и се чака ред, няма уволнен по некадърност учител, щото почти всички трябва да уволнят.За София не говоря в момента. Не е вярно че даскалите масово напускат, ако не вярвате , само гледайте какво ще стане като почне планираното съкращение.



Тема Истината - Вяра Лазарованови [re: rogach]  
Автор Tao-ln (вървящ)
Публикувано19.10.07 20:24



Напоследък доста от нас са свидетели на активните изяви на една "родителка", която даже днес заяви, че ще съди учителите в Страсбург (бих се радвала да подаде жалба та да я сложат на мястото й). Приличаше ми от самото начало на червена номенклатура (тя беше първият родител интервюиран за стачката и още в самото начало издигна великата идея учителите да стачкуват през ваканцията (или нощем - не се беше сетила и за този вариант)).
Поразтърсих се в нета и не открих никакъв адрес, нито УС нито нищо за въпросната асоциация.

Моля, ако някой има инфо или може да намери такова да сподели най-вече кой финансира, спонсорира и изобщо менажира тази асоциация.

Единствената референция беше в блог Образование, която поствам по-долу и която потвърждава подозренията ми.
****
"Учителите на ОУ"Св. Ив. Рилски" бяха обучавани на 13-14 септември тази година от
небезизвестната от телевизиония екран Вяра Лазарова. Обучителката, представляваща Асоциацията за Родителска Активност показа двете си лица само за период от 4 седмици. Омръзнаха ни нейните изяви във всички телевизионни предавания, в които по недвусмислен начин тя се опита да настрои обществеността срещу учителската гилдия. Тя, обучителката, която с гордост заяви , че за 2007 г. е обучила 4 000 учители. Тя, жената, която заработва по 30 лв на час, обучавайки класни ръководители. Тя, жената, която си тръгна с банков превод за 600 лв. от нашето училище за два дни, вторият от които ни отдели 2 часа от скъпоценното си време. Тя, Вяра Лазарова недоволната от нашите безобразни щения за увеличение на мизерните ни заплати. Е, питам се, Вашето недоволство Лазарова дали не се корени в това, че вече 4-та седмица бизнесът Ви е замрял, защото тези, които обучавате са на улицата, борейки се за своето достойнство?!
Нападайки и обвинявайки българското учителство, Вие се превърнахте в персона нон грата за учителите в Перник, а защо не и за колегията в България?
Книжките, които любезно ни продадохте нямат цена на гърба си, но Вие прибрахте по 5 лв за всяка от своите курсисти. А касови бележки не издадохте Лазарова! Защо? Колективът на ОУ"Св. Ив.Рилски" чака от Вас извинение за телевизионите Ви прояви, в които унизихте и обидихте учителите на България-многократно.
ПП Изпратете ни касовите бележки. За нас е въпрос на чест да си ги поискаме.
***
Квалификационните курсове, които се провеждат в училищата като част от Националната квалификационна програма са поредната голяма далавера, от която най-голям келепир имат т.н.лектори. Нали ви става ясно, че целта е да се усвоят едни пари от едни наши хора.Отчита се отново една формална дейност на МОН, учителите се квалифицират в рамките на няколко часа чрез обучение от което нямат никаква полза, хонорарите на лекторите са бомбастични и както се подразбира не се декларират като приходи. На завършилите курса за успокоение се издава сертификат, който аз лично не знам за какво може да послужи. Самата аз притежавам множество такива, които нямат"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.