Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Има ли желаещи за една игра?нови  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано03.01.05 23:20



Малка, форумна.

На историческа тема.

В мрежата се играят различни такива. Общата идея е следната - избира се време и място на действието. Всеки участник си избира персонаж - реален исторически или измислен, но правдоподобен. Описва го с няколко думи и се придържа към образа. Играта е като история, която всеки играч дописва, когато дойде на ход. Избива малко в жанр алтернативна история, защото не е задължително всичко да се развива така, както се е развивало в реалността. Към подобни игри в нета има новини, чатове, предистории. Много работи. Мисълта ми е за нещо по-семпло, което да се играе само в една тема във форума. И което да не е фентъзи, а да има все пак историческа основа и да изисква исторически познания.

Някой играл ли е подобна игра? А има ли желание? Идеи?



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: kalinka72]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано04.01.05 00:41



Може ли малко повече подробности? И някой пример?

Nothing Remains The Same...



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: Taлиecин]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано04.01.05 01:44



Ами ето тук са се опитвали да играят

http://www.rpg-rebellion.net/forum/index.php

На български. Темите им не са исторически - научна фантастика /Грешка в изчисленията/, съвременност /Мафия-града на терора/ , фентъзи, /Древното зло/ но може да се получи представа за правилата. Дали са ги подробно за всяка игра. Не е речено, че трябва да бъдат същите. Пример просто. И доста са усложнили нещата с разни битки, хвърляне на зарове, раздаване на някакви точки и т.п. Може и без тези неща. Имат голям форум, на който са обсъдили доста въпроси. Може да си види и какво са сътворили като текст.

Преди малко ги открих. Реших да видя няма ли нещо и на български. На английски се намират много повече примери . Попадали са ми игри по Хари Потер, по Властелина на пръстените. Но според мен е по-интересно, ако не е фентъзи, а история.


Колкото до подробностите, за всяка игра са различни . Единственото общо правило е че всеки описва действията на своя персонаж в трето лице и че все пак се дава някакъв определен срок на участниците да измислят своите ходове, т.е. да напишат някаква част от историята - ден, два, три. Не се чака до безкрйност, за да върви играта.

Обикновено играчите се разбират кой след кого ще пише, но може да решат на който когато му дойде музата, но не по-често от два-три пъти дневно примерно, че иначе тази, които са най-свободни, най-много ще пишат.

И другото общо правило е, че организационните въпроси се решават извън играта - в отделна тема/теми. Там могат да се събират карти, всякаква документация, материали, полезни линкове, да се пишат коментари и т.н.

Друго нещо, което понякога става е, че се оформят разни групировки /отбори/ от играчи с общи интереси в играта. Те си правят някакви планове /в каква посока да тласнат сюжета примерно /и се договорят помежду си. Примерно на бележки.


Не съм експерт. Не съм играла такава игра във форумен вариант, но се замислих, че може и да се получи интересно.



Тема Желаещинови [re: kalinka72]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 05:03



Идеата ти е добра Калинке.Ако те добре разбирам :
-избира се тема
-участниците стават характери (след споразумението , кой ще е кой)
-характерите развиват темата , като остават в рамките на определените правила
Еми , и аз бих искал да участвам , но засега имам още неколко теми , които бих идкал да дръпна напред.То има клуб фентъзи , в дира, където хората може би в този момент, са найбилзко до идеите ти.Мисля , че найважното е да има един груб сценарий за всички участници за да се придържат към темата....



Тема Re: Желаещинови [re: Aлekcaндъp]  
Автор woland (messir)
Публикувано04.01.05 08:43



Форумни игри, макар и може би не точно като описаните от теб, има тук:
http://forum.boinaslava.net/
и тук:
http://www.stabes.nm.ru/



Тема Re: Желаещинови [re: Aлekcaндъp]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано04.01.05 15:20



Правилно си ме разбрал, Александре

-избира се тема
-участниците стават характери (след споразумението , кой ще е кой)
-характерите развиват темата , като остават в рамките на определените правила


Точна така. Освен това понякога има и водещ, който следи да се спазват правилата, задава общата рамка, прави така да се каже грубия сценарий, по време на играта измисля разни приключения. В случай че се играе историческа игра, няма какво толкова да измисля. Напомня по-скоро какво се случва в света.

В клуб фентъзи също мога да ги попитам, но проблемът е че мен ме интересува не точно фентъзито, а историята, т.е. предпочитам да няма магии, свръхестествени сили и други такива.

Ако имаш желание и се съберат още хора, можем да опитаме. Няма проблем преди това да дръпнеш темите. Играта все пак изисква определена подготовка. Не става да се организира за ден-два. Ако не се играе в страната Фантасмагория, а се играе по реални исторически събития, трябва играчите да се позапознаят с тях.



Тема Re: Желаещинови [re: woland]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано04.01.05 15:45



Значи Месир Воланд е играл! И то на историческа тема. И както гледам, доста сложна игра е била. Само не мога да отворя последната карта /не се отваря при мен/ да видя как сте си преразпределили света. А какво става със следващата игра "Италия1600"? Не се събраха хора или по друга причина не се получи? Ще играете ли още? Изобщо като как е2



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: kalinka72]  
Автор Лил ()
Публикувано04.01.05 16:12



Макар и да не разбрах много правилата - с удоволствие ще се включа. Определете тема, дайте ми персонаж - обещавам смислено участие и правене на купон.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: Лил]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано04.01.05 17:06



Здравей, Лил. Много се радвам, че има интерес и може нещо и да стане.

Правилата няма как да ги разбереш, защото не са уточнени. Това са само някои примерни идеи. А въпроса за темата още не е повдигнат даже. Всякакви идеи са добре дошли. Аз не че нямам такива. Имам и с удоволствие бих ги споделила и ще ги споделя, но в никакъв случай не искам да ги налагам.



Тема Re: Желаещинови [re: kalinka72]  
Автор woland (messir)
Публикувано04.01.05 18:36



Всъщност, повече време съм бил Водещ, досега само веднъж съм бил участник.
И моето скромно мнение е, че без Водещ такива игри са обречени на провал.
Нашите, които сме водили досега, обикновено се правят така: един или двама Водещи правят правилата и след това ръководят нещата.
Последната голяма игра се казваше "Империализъм" и се развиваше около периода на Втората световна война.
Следващата голяма игра с подобен стил е "Индустриализъм" и неин Водещ ще е Голъм.
Самите игри се правят така: избира се тема и исторически период. След което се избира акцент, тъй като всички сме заети хора и не е възможно да се направят два фактора еднакво важни (например или икономика или дипломация или военната част на стратегическо или оперативно ниво, досега не сме имали тактическо). Ролите се разпределят, като например в последната провела се игра в управлението на всяка от държавите имаше възможност да участват по няколко души (премиер/президент, икономист, военен, разузнавач, журналист), като имаше и един участник, представящ независима информационна агенция. Игрите винаги са походови, пак поради ограничения във времето. Участвал съм в една реално-времева игра, на руския ИГШ, където представях родината ни, във времето веднага след Първата световна война.
Надявам се, че съм отговорил на част от въпросите :)




Редактирано от woland на 04.01.05 18:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.