Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 05.07.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Български юнашки фолклорнови  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 21:20



То требвало да падна на една албанска песен , за да си напомня способ на пеенето на стари юнашки песни , пеени от чичо ми Георги в дует с чичо Медтоди ( който пък не е бил кръвния ми чичо а син не един от много добре
познати войводи от щипско , пък наще сойеви са били много близко).


Другите балканци ни изпреварват в юнашката традиция лево десно. В некой
форуми има хора , които все пак са доста близо до мен в желанието , да запазват българска юнашка фолклорна традиция.



Тема Re: Български юнашки фолклорнови [re: Aлekcaндъp]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 21:38



Чак си изпеях една балада на прадедо ми , за неговата любов към момата , която била грабната от един турчин , който я отведе чак на своят чифлик близо Одрина , но падедо ми научил къде е тя ( от един търговец от Мелник)
и се опитал да я върне ... не е успел , имало пукане с пищолите , прадедо ми бе ранен но се измъкна и то с голем късмет , и си е съчинил тази песен, която разбира ссе не е била събрана от другари фолклористи. Но не ми е за тази песен а за цялостно игнориране , на некога съществуващ буългарскйи фолклор и юнашки песни и танци.
Като дете още помня какви танци са танцували старите при звуците на зурнията и тапаните. С ръцете разпнати , като крилата на орлете. Хората бързат много да ме критикуват , но небързат да пуснат нещо за самата тема.
Абе дайте примери на юнашкия фолклор , било сториета , било нещо клипове , ако въобще има такива.Благодаря предварително !



Тема Делото нанови [re: Aлekcaндъp]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 21:55



Делото на Юрдан Трифоновъ познавате ли ? За мен , издигането на некои другари фолклористи и забравянето на другите е доста глупаво. Би било добре да се запознаете с делото на този човек, че има интересни неща, то
ги има за разлика от там найразлични деформатори на фолкора и историята.



Тема Интересно чтение занови [re: Aлekcaндъp]  
АвторЮpдaн Tpифoнoв (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 03:50



Интересно е и чтението за български песни отразяващи историческите събития. Но ето го и линк :





Тема Re: Интересно чтение занови [re: Юpдaн Tpифoнoв]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано08.03.07 09:09







Тема Re: Интересно чтение занови [re: Гaдeн_пyxчo]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано08.03.07 09:18



А мелодиите от къде да намерим?



Тема Да не би некой бабаит от диранови [re: Aлekcaндъp]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 02:42



Да е блокирал този албански сонг за който дадох линк ?Ако е така , защо ?!



Тема Пухчо , едно мерсинови [re: Aлekcaндъp]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 02:43



За линковете с юнашки песни. Исках също да те питам , дали помежду чешките рицари в Шумен имало и един българин ?



Тема Re: Пухчо , едно мерсинови [re: Aлekcaндъp]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано09.03.07 14:57



Имаше,да!Адаш ти е,много приятно момче.Малко е див повече от нормалното,но още не е за връзване

!Имам ми и фамилията и Е-mail-a,но не смятам да ги разгласявам,ей така,нали?Искаш ли снимка?



Тема Re: Пухчо , едно мерсинови [re: Гaдeн_пyxчo]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 03:04



Пухчо , не ели чудно , че никой не е пуснал една дума за неговото участие ?
Аз научих когато преди една седмица говорих с приятеля ми в Канетикът( по телефона) , на който племенниците му в Чехия също участват във въстановки и познават хората които са били в Шумен. Така разбрах , че имало и един чешки българин там. След това проверих пак сайта на Ротика и там казват колко са били благодарни на Сашо от групата на "Паньи з Маловиц" за превеждането. Беше ми само чудно , че никой не го взпоменал...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.