Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Единствения Пухчо е направил  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 21:04



Нещо разумно - почнал стрелба с лък. И браво на него. Срамно е че средновековните българи са били отлични конни стрелци , но досега никой
не е въстановил сериозна стрелба с традиционни лъкове. Време е.



Тема Re: Единствения Пухчо е направилнови [re: Alexander]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 22:27



е,бгатур правят опити,но конете са скъп лукс.то и лъковете също.засега тва е положението.



Тема Re: Единствения Пухчо е направилнови [re: Alexander]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 02:45



Конни стрелци едва ли ще имате скоро , но позитивно , и много радостно е да се чете , че почвате с лъковете !Пухчо , напълно те разбирам. Аз също претърпях нараненията преди три години и вече мислех че никога нема да ходя без да куцам. Допреди една седмица даже непомислех , че ще обуя каубой буутс или ездачки ботуши. Едва обувах полуботушки и Уелингтонките.
Но три години упражнения и яхането на бициклето е дало резултати. Ходя без куцането повечето време , и финално съм обул както каубойски ботуши
, така и кавалеристки(но един номер поголеми). Мисля , че стрелба с лък може да ти е добра физиотерапия.
Виж , точно преди местенето , смених едни хапчета , като реакцията , ме разболеха всички мускули. Към това получих "тенисов лъкет" и в двете ръце
(без да съм играл тенис) и отгоре на това ревматически болки и в двете ръце!Синчета поне лоудваха контейнера и камиона. Имали сме много мирна зима , но разбира се когато му дойде времето да се местим ВИНЕГИ или голем студ и ветрове или близърд ( поскоро дрифтинг премръзнал снег)Аз карах камиона нарочно на прехода който не е фрквентиран на Форт Ерий, но
по едно време ( не съм взел големите хайуейи-автостр.), не съм знаел , дали още съм на шосето или карам некъде в полета. И кво да казвам : Работа - направо измъчване. Но намерих една добра медицина за ревм. Един от ингредиентите е Джин. Ревматични болки са минали , мускулните почти....Моите лъкове съм ги докарал, също антиките и кремаклийки , други пушки отишли в Пенсилвания и Конетикат, нещо съм раздал на колегите. Тук ми требва техното еф-ей-сито за да си донеса нещо от моята оръжейница.
Също се радвам , че ще си имате шатрите (палатки) - полека , полека , българите ще са наравно с каквито и да е било чужди ре-енактори!!!Вярваим и в това , че вие с деденцето сте способни на изработка на лъкове и арбалети.



Тема Re: Единствения Пухчо е направилнови [re: Alexander]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано05.04.06 13:08



Конни стрелци... може и да няма скоро. Но има хора, които стрелят с лък от доста години... Макар че не се интересуват от средновековен български (или друг) reanectment...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Единствения Пухчо е направилнови [re: Black Wolf]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 01:36



Ако хората знаят , че има други с интереса , може и да има аркерийски групи
от найразлични видове.Включително "индиянците" , нали ?



Тема Re: Единствения...нови [re: Aлekcaндъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.04.06 11:59



Ако ти е любопитно, в нашия клуб има снимка на един от лъковете (от осейдж ориндж). Ме много е корав тоя осейдж, толко трудно се деля!...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.