Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 06.10.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема тракинови  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 09:13



даите някви линкове за сайтове посветени на тази тематика.виждал съм много красиви шлемове,доспеи и оръжия,но в нета не съм срещал нищо.няма да е лошо да се направи някоя възтановка на трак в пълно бойно въоръжение.



Тема Re: тракинови [re: дядoБлaro]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано30.03.05 20:41



Виж си e-maila и ако можеш го качи във форума.Имам и още но сега не ми се търси.



Тема Re: тракийският пелтастнови [re: дядoБлaro]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 02:28




Пелта бе типичен за траките щит. Тракийските пелтасти са били отлични в хвърлянето на жавелини.Освен неколко жавелини , пелтаст е могъл да има също меч , махаира , кама и също така и прашката.Типичната е и "лисичата
шапка " (кой от българските класици в разказа си говори за щнака с лисича шапка , опашката????) и добри ботуши от еленовата кожа стигащи под коленото.



Тема Re: траки-шведски сайтнови [re: дядoБлaro]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 02:38




Кой каквото си верва.О другата страна....?



Тема Re: тракинови [re: Гaдeн пyxчo]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 08:20



нищо не съм получил.



Тема Re: траки-шведски сайтнови [re: Aлekcaндъp]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 08:50



и аз намирам подобни рисунки,но съм виждал и бронзови шлемове,дори има и един железен.освен акинака са използвали още няколко вида меча.за ромфея чувал ли си?не съм виждал изображение на цяла.ако някой е срещал нещо за това оръжие да се обади.интересуваме върха и някви подробности по дръжката - накрайник и гард.



Тема Re: торн...нови [re: дядoБлaro]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 09:00



...ти си по снимките.чух ,че в софия имало изложба в някой музеи на някво ново тракийско съкровище от пловдив.там имало и пълното бойно санряжение на тракийски воин ,който го считат за някъв владетел.ако направиш няква друга снимка ще съм ти благодарен.



Тема Бай Сашо...нови [re: дядoБлaro]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано31.03.05 09:30



Абе в "Men-at-Arms" има ли книжка за траките? Тук в България се появяват много рядко в една книжарница (имаше 5-6 за последните няколко години). То си е цяло чудо, че въобще достигат до тук! Един мой приятел си пише с двама художници, които работят за "Оспрей", та те понякога пращат книги...

Но това с траките и шведите ме уби... Значи малоумни има не само в България (респ. в клуб "История" в Дир-а)...

Ако погледнем по-издалеко, може и да има нещо общо. Щото общите индоевропейски прадеди на траки и шведи, в една много отдалечена епоха (4 хил. г. пр. н.е. поне!), може и да се живели на едно място... Поне така се предполага.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Бай Сашо...нови [re: Black Wolf]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 13:33



Книгата за траките от Оспрей има. Илщстрирана е пак от Ангус Макбрайд. То и аз трябва да ги поръчам. Имам намерение да я купа , но требва да паза бюджета сега.
До ДядоБлаго : За ромпая ли мислиш ?Вече виждах , че некой правел репликата.Разбира се , че освен пелтастите , имало и тракийската конница,ко-
лесниците и шлемове и доспехи първа класа за времето си. Професор Китов май че избулдозерирал едни доспехи , но пак си е нещо тайна. Гледах списанието "Археолоджи" , имало снимки на професора по "плувките" (требвало некой да му каже , че за списанията едни "шортс" , поне да си облекъл).Иначе некои от негови погледи се съгласвам.Може ще драсна за какво е била реч, друг път.



Тема Ето ги!нови [re: Alexander]  
Автор БoEB ()
Публикувано31.03.05 15:10









Шлемове:







Галерия -



Сайт - ;
и още един - ;
за Китов и експедиция "Темп" -

п.п. Накой от галериите и сайтовете се отварят трудно, поне при мен се отварят от втори, трети опит!

Не можеш да избягаш...от себе си!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.