Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Илюстрации-въстановки и другинови  
Авторpekoнcтpykции (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 02:14



Благодарението на снимките на Торн , и добронамереноста на Бъдъмба , стигнахме до нивото на реални исторически въстановки. Като интерпретацията на стенописните изображения и съответната им графическа реконструкция. Бих помолил всички , които имат възможност да ползват фотографически уреди , за документацията на археологическите находки , стенописи , крепости и замъци , занаяти и под. Но ето и първата картинка на
Бъдъмба :





Тема Навремето в клуб "средновековната"нови [re: pekoнcтpykции]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 02:37



Навремето в клуб" средновековната кръгла маса" , се опитвах и аз с некои реконструкции и илюстрации. Днес бих направил некои поправки , но тогава ....
Шлемовете в средновековната България :


Dospekhite

Moite shemi za napravata na arbalet(dnes pak bih nekoi neshta pravil po drug nachin)




I edin ritsar gotov za turnir :

i edin neuspeshen opit za gerbat na MODVS:




Тема Re: Илюстрации-въстановки и другинови [re: pekoнcтpykции]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 08:04



я ме светни как се поместват тези илюстрации щото виждам някои неточности в подробностите.българите са главно стрелци и широките ръкави автоматически отпадат(пречат на тетивата при стрелба).по -широките гащи пък са удобни при езда.ако знам как става номерът с постването бих дал някой мой предложения.



Тема Re: Илюстрации-въстановки и другинови [re: дядoБлaro]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано22.02.05 22:02



Вече писах, че ще поправям всякакви неточности, стига да ми ги посочите. Само ръкавите и крачолите, така ли?

Моите картинки ги пусна Craig, Thorn също изяви желание да помага...




Тема Бъдъмба , здравей !нови [re: Бъдъмбa]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 04:03



За мене , ръкавите са О.К. Дядо много с лък не е ловувал , той само си коментира .Без майтап : Ръкавите с "надкитниците " не би пречели на нищо.Което на стенописа сигурно не е в мащаб са тези предпазители, тъкнати в ботушки , като на днешните футбалери в чорапите.Мисля , че в същност тези са били повисоки, прикрепени с два ремъка (над пета и под коленото), а че горната част на тези защити е пазила и коленото. Тези VVVVVVVVVVVVV не са много типични. Бутушките каточели са имали от вътршната страна ремъчета на стегането им погъстичко от тези дето си нарисувала за надкитниците.Нормално ботушките са се носели незатегнати , така че изглеждат малко паднати , но те са могли да се натегнат под или над колено и да се завържат.
Остави , моля тази фигура така , но ако мога да те помоля , направи една рисунка на един воин , този път малко от тези спиещи воини( без да спие, обаче). Този път : Ризницата дълга , върху която прошита дреха -коженият
гамбезон(вид ватенка , нещо подобно са имали некои чехи в Шумен а нейна версия има и св. георги от кремиковския)Хълковата качулка (коиф - всички
онгълци я имат),шлемът от типа кетъл(железното бомбе).Този воин бих искал да има препасана сабята , която има свети георги.Този воин подсмихнато
гледа чедото на своят господар , радивой, как "яха" дървеното конче с развятите "разрезани " ръкави на палтенцето му. Тези болярски палта , като чели са били модел на "контушите" на полската шлахта.
Ще минем и към женските фигури скоро !Как е било скиянето ?



Тема Re: Бъдъмба , здравей !нови [re: Aлekcaндъp]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 04:16



И едно големо мерси за момъка с шестопера . Коментар писах към рисунката.
Напредваши скоро ще натрупаш скиците за посериозен труд , можеби календар от "оживени стенописи на кремиковсия ман." !



Тема Re: Бъдъмба , здравей !нови [re: Aлekcaндъp]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 18:56



аз не съм ловувал въобще,но с лък съм стрелял.тези "надлакътници" са именно за това - да пазят ръката от тетивата и да улесняват стрелбата.така,че нормално е, връзките им да не са от вътрешния край,от където минава тетивата.обикновенно от вътрешния край има костна или рогова накладка,която е с по-малко триене и дори тетивата да се докосне до нея,това няма да развали самата стрелба.александър, ти като стрелец сигурно знаеш,че колкото по-прецизна е стрелбата( а и най-вече за да не е уморително) тетивата минава по-близо до тялото.другото е ,че не знаех,че това е възтановка по някакъв стенопис.абстрахираики се от стенописите обаче( където присъстват и много римски и византийски елементи - разбираемо е , има някви канони), може ризницата да не е толкова вталена,върховете на ботушите малко по-остри,тези триъгълничета по ризницата са по-характерни за западна европа, а шлемът може и да е с по-остър връх.не съм виждал много български шлемове,само един и той е по-остричък.за гащите вече казах.



Тема Re: Илюстрации-въстановки и другинови [re: Бъдъмбa]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 18:58



ок.няма проблеми.значи ако имам картинки с тях да се свързвам.



Тема Re: Илюстрации-въстановки и другинови [re: дядoБлaro]  
Авторraдeн пyxчo (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 17:55



По въпроса за художниците-Александър Въчков в момента работи за Военно-историческия музей точно по нашитетеми.Тел 02/23 89 40. 052/82 10 82 gsm0888381371Може някой от софиянци да се свърже



Тема Кубратов войн според Гореликнови [re: raдeн пyxчo]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано02.03.05 19:04








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.