Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
*Кратък преглед

Тема Въпрос към тези, които разбират от коне  
Авторчyдя ce (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 23:46



и езда

Как се казва това седло, което виждате на картинката?



Тук пише по-подробно за него, но на английски.
http://lorienstable.com/services/fitting/half-tree/



Тема Re: Въпрос към тези, които разбират от коненови [re: чyдя ce]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 01:03



Основно си е вариянт на "английското" седло (то има френско , немско..какво ли), но каточели с пократка рамка. Сайта предупреждава , че това седло създава поголемото налегане в точките на допирането , което може да ограничава доста кръвната циркулация и други деформации.Това седло , бе за дресировката.
Ние . на американски континет ползваме следните седла :
1.Снобовете си яхат на английското
2. Популярното е "ропър садъл" или каубойското , което е много практично, и удобно както за ездач , така за кон
3."Вакерското" седло е подобно на ропърското , но има "второто седло" зад главното , сигурно да позволи , при тренировка на полудиви мустанги , каубоец -вакеро да преседне от дивия кон при колегата , или тази част на седлото позволява да се върже багажа
4. Пак-Садъл е седло за багажа.На дивия запад , пътешествениците (а днес конски туристи), са имали по два коня , единия е бил яхан а другия имал "багажното седло".



Тема Още по въпросанови [re: чyдя ce]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 01:30



Изразът "tree" означава База или рамка на седлото , порано дървената , днес често от пластмасата , потегната с кожа(под задника на ездач) и имаща "възглавниците " или паддинг(към коня). Халф- трий означава наистина съкратена или полурамката.Седлото е било ползвано за "тренировките" .Авторът има обаче критика към това седло.
Генерално има около две десетки вида седла а тези пък имат свои вариянти.



Тема Освен тованови [re: чyдя ce]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 01:37



Вчера купих за два доллара и деведесет и девет центи, прекрасна , голема и много подробна книга за конете , конеездачество , впрягането , седла аксесоарии , историята , анатомията на коня. Чудесна добавка на моята еквестрийската библиотека.Еми късмет имах , купих я в един втора ръка стор,
пък такива книги обикновено и не се показват ....



Тема Re: Освен тованови [re: Aлekcaндъp]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 01:42



Книгата се казва 'The Noble Horse" , написана от Monique i Hans D.Dossenbach
(published by Portland House).



Тема Много благодарянови [re: Aлekcaндъp]  
Авторчyдя ce (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 15:27



Огромни благодарности за подробното обяснение.



Тема Александър,една молба...нови [re: Aлekcaндъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано24.03.05 03:34



От клуб КОНЕ.
Би ли могъл да сканираш поне корицата на книгата и да я пратиш на адрес
snimki@zoomania.org
Аз се опитах чрез Гугъл да я намеря,но снимката е миниатюрна-вижда се само един бял липицианер или андалузер-не е много ясно.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Александър,една молба...нови [re: KATЛA]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 04:39



С големото удоволствие бих сканирал корицата но :
1.Както писах , купих книгата от "втора ръка магазин". Корицата за която говориш е била правдоподобно "меката" корица/опаковка , която моята книга вече нема , също така твърдата корица (която има само една коронка и букви
NH), е почти откъсната , требва да я залепа , но аз купих тази книга заради съдържанието и. Не е първата ми книга с тематика коне , седла , фарминга, но има пак некои неща ,които пък липсват в другите книги.Колкото за самите седла , доста се намира в нета. Навремето правех доста работи от кожа , като почнах с инструменти закупвани от "Tandy" , като ножовете , стампилки , шилата, конци , кравски кожи....Готвех се да си права едно седло ( то имаше
"кит" с всичко потребно) но останах си с изработването на колани , пистолетни холстери и подобни.
2. сега неползвам e-maila
Но радвам се , че хората от клуб коне се появиха тук, понеже би требвало
КОН=БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИЯ.Виждаш , че и българският ре-енактмент и въстановки некакси почват. Ще има , порано или покъсно средновековни панаири , турнири , стрелба с лък от седлото , и други работи , но требва
хората взаимно да се събират . Например феновете на конни спортове със средновековници , ако ще с каубойците и индиянците.Аз съм само
човече със дълбоки селски корени , и с двама с чичо и лелинчо (вечна им памет)-кавалеристи.
С приятели , ловджии се готвехме едно време за една ловна експедиция в "Роки Маунтейнс" , и вече почнахме да взимаме уроците по уестерн райдинг
и "horse packing" , но след десет години остарехме и немисля че ще се съберем
пак. Остават вспомените за лов на мусовете и елените както в щатите , така в
Канада. Имало романтика , имало и места където ходехме по реките с канутата....Еми , хубавите спомени остават...мраз , дъждове , близардите се забравят.
Поздрав на всички от клуб коне !Пък липицанерите ги помня още от Чехия , където си е Липице. То Липицанер си е Андалусийския
основно. Дали ги некой има в Бълагрия. Какви коне отглеждат в Шумен , или други места ?
Много съм "сори" , че немога да ти пратя този скан!



Тема Re: Александър,една молба...нови [re: Alexander]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано24.03.05 22:32



Жалко за книгата.Но корицата наистина не е най-важното,а съдържанието.
В Шумен,доколкото на мен ми е известно,в момента се гледат араби и английски чистокръвни.Но всичко е далеч под нивото на коневъдството преди двайсетина години ,да речем.Знам за един липициан в София,но дали има повече не мога да ти кажа.
Не бях минавала отдавна в този клуб.
Копирах ти мнението и го постнах в клуб Коне.Дано нямаш нищо против.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Въпрос към тези, които разбират от коненови [re: чyдя ce]  
Авторpesho_gb (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 18:48



аз намерих този форум докато търсих някъде да си закупя седла и моля ако знаете някой който продава или някое саитче да ми го пратите на pesho_gb@dir.bg
Благодаря ви предварително






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.