Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 05.07.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: woland]  
Автор Лил ()
Публикувано05.01.05 16:44



Прегледах това, което даваш като линкове - то изобщо не било лесно да се играе :)) Без малко да се откажа Прекалено сложни правила, изисквания, май е добре човек да е запознат с тези тактически компютърни игри, а аз там съм абсолютна нула :((

Преди да прегледам линковмете ми мина през главата идеята за разиграване на Троянската война примерно, но май не е много добра идеята. А и досега са твърде малко участниците като за Троянска война.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: Лил]  
Автор woland (messir)
Публикувано05.01.05 17:01



Правилата могат да бъдат точно толкова сложни, колкото ги направим :)
А ако искаме главното да бъде дипломацията, то е хубаво да има поне няколко страни със сравними възможности.
Военната част, ако се детайлизира, би изисквала сложни правила, независимо от историческия период. Знам го от опит. С икономическата е подобно.
Най-лесно и бързо би могло да се направи игра (знам, защото сме го правили в нашия форум) по мотиви от настолната игра "Дипломация", разглеждаща Великите сили в Европа (7 "големи" участника: Австро-Унгария, Великобритания, Германия, Италия, Русия, Турция, Франция) и около 12-14 по-малки държави.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: woland]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано05.01.05 17:30



Месир, ще приемем съветите. А вие ще се включите ли? Така се получи, че аз отвроих темата за игрите в този клуб и засега май аз съм водещ /не на играта, на дискусията /

Мога да се пробвам и като водещ на играта, ако няма възражения от страна на участниците, но ако вие имате желание, бих ви отстъпила това място като на по-опитен. Ако не ви се води, бих се радвала да се включите като съ-водещ или като консултант на водещия. Който и да се окаже в крайна сметка водещ. Дори да не съм аз. Мисля, че всички ще приемат с радост вашето участие.

В момента, както виждате, още нищо не е решено. Дори тема няма. Само е отворена дискусия по въпроса.

Вярно е, че моята идея е малко по-различна от това, което правите във форума на "Бойна слава" и като водещ бих се стремила да реализирам тази идея , но първо си има общи принципи на ролевите игри и второ, мисля си , че по има смисъл да се изиграе нещо по-различно от вече правеното.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: woland]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 18:38



Месир, виждам че си си дал доста труд за да ми пишеш. Всъщност на практика само потвърждаваш моите думи. Сам го повтаряш няколкократно - че това е игра. Все пак не ми се вижда много забавно да избираме тъкмо българска история и то от по-ново време. Не възразявам срещу идеята за подобна игра изобщо а просто да бъдем по-внимателни с избора си на теми. Ще ти предложа един най-обикновен пример - откриването на Америка от Колумб. Какво може да се сгафи тук - нищо освен да "открием" Америка малко по- на Запад или Изток (примерно де).
П.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: kalinka72]  
Автор woland (messir)
Публикувано05.01.05 18:38



Всъщност, имам по-добро предложение: нека един ден, примерно през следващата седмица да направим една среща, на хората, заинтересувани от идеята и там да решим. Така ще бъде по-лесно според мен. А вече подробностите се правят по-лесно, след като главното е решено.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: kalinka72]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 18:46



Отново имаш подкрепата ми за тази идея.
Предложих просто като първи опит (докато се свикне с динамиката) да се избягва Българската история.
Що се отнася до Вартоломеевата нощ, това е доста отдавнашно събитие и не чак толкова кръвопролитно. Като сравнение виж колко са жертвите в Русия по случай свадбата на Николай ІІ, когато са се раздавали - "даровые жратва и питье".



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: woland]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано05.01.05 19:02



То това е вярно, че подробностите се решават най-добре след като се реши главното. И е хубаво участниците да се срещнат, но лошото е, че някои от тях /като мен например/ не са в България и няма как да дойдат на срещата. А и тези, които са в България, не знам дали са всички от един град. Иначе няма нищо лошо в това тези, които могат да се видят, да се видят.

Ако мнозинството се обедини около някакаво решение /водещ, тема и т.н./, ще го приема. Няма проблем.


Сега погледнах и постинга до Лил - общо взето и аз не съм фен на сложните правила. Поне в началото. И идеята в играта да се наблегне на дипломацията, определено ми допада. Просто ако на участниците им се стори, че Първата Световна е много близка до съвремието, а и България все пак участва, може да изберем някоя друга ситуация, подходяща за дипломатическа игра, но по-отдавнашна. Мисля, че няма да има проблем да намерим такава.

Редактирано от kalinka72 на 05.01.05 19:30.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: Питekaнтpoп]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано05.01.05 20:02



това е доста отдавнашно събитие

Е там е работата, че е отдавнашно. И ние можем да вземем отдавнашно и определено ще е по-добре от съвременно. От гледна точка на емоционалната неутралност.

А какво ще кажеш за събитие не от българската история, но с българско участие? Веднага добавям, че ако действието се развива в Европа, ще е малко трудно да се намери събитие без такова участие. Дори откриването на Америка, казват, не е минало без българско участие. В експедицията на Колумб имало един българин. Бил открил Хаити.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: kalinka72]  
Автор woland (messir)
Публикувано06.01.05 15:52



Хайде да видим, колко са желаещите. И след това да се решат останалите неща. А аз, ако ми остане време, събота-неделя ще нахвърлям някои идеи по въпроса.



Тема Re: Има ли желаещи за една игра?нови [re: kalinka72]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 16:17



Така е имало е българин в експедицията на Колумб. Същият източник (само че не помня кой точно брой) пък твърдеше че имало и българин участник в експедицията на Амундсен при покоряването на Южния полюс.
Общо взето възражението ми беше да не избираме момент от по-близката българска история - на мен ми изглежда някак аморално да се забавляваме с моменти съдбовни за страната ни. Иначе си е O'K.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.