Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Палатите нанови [re: thorn]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 23:49



Грозното си е грозно , Торн ! Също како сиборгите на шуменския "паметник"
(ега ти , да са поне въстановили крепоста , подобре са направили). Пловдивския Альоша , направо е за динамит. Еми , щом си обичаш грозното , не ти преча. Може би не е било толкова грозно ако не е било на това место.
А пък , какво ти пречат иконите в Патрияршията. Или не си православен българин ?



Тема Re: Палатите нанови [re: Alexander]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано24.05.05 11:41



Александър, нека не изпадаме в естетически спорове. Много хора не харесват "модерно" изкуство, а аз рядко харесвам академизъм или съвременна псевдоиконопис. Стенописите на Теофан Сокеров не са грозни, даже напротив.

Българин съм, кръстен съм в православна църква, но не бих се определил като "православен". Атеист съм



Тема Re: Палатите нанови [re: Цapeвeц]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано24.05.05 12:17







Тема Re: Български замъци на тозинови [re: линk]  
Автор medka (непознат)
Публикувано29.05.05 14:35



Някой знае ли къде по-точно се намира крепостта Хоталич, показана на сайта ? Следващият път, като отивам към Севлиево, смятам да я посетя... досега не съм знаел че там някъде има крепост...



Тема Re: Български замъци на тозинови [re: линk]  
АвторXoтaлич (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 17:55



Хоталич се намира 5км северозападно от Севлиево.В същност има замък , стените и кулите , както и части на портата са запазени до 3м височина. , и има остатъци от средновековно градче , основите на къщи и работилници.
Според некои информации , градчето съществовало до 17. век. Има остатъци и от църкви , включително една базилика от 5. век. Ако имаш възможност да посетиш , моля напиши нещо , но главно постни снимките. От инфото , което четох има тур. пътека която минава чрез гъстата гора.Има тур. информации на место.



Тема Re: Български замъци на тозинови [re: Xoтaлич]  
Автор medka (непознат)
Публикувано30.05.05 01:46



Добих приблизителна представа къде се намира. За съжаление най-скоро ще ходя нататък чак към средата на юли, за да се видя с баба и дядо. Поне ще направя свестни снимки и описание на обекта.



Тема Re: Български замъци на тозинови [re: medka]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 01:59



Ще сме благодарни за снимките !Време е за проучването и популяризацията на българските замъци.Сподели моля , когато идеш ,
интересностите .



Тема КЪМ ALEXANDERнови [re: линk]  
АвторBESS (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:10



Здравей,

Видях отговора ти на моя АНОНС в "Средновековна кръгла маса", открих темата ти тук и искам само да те уведомя, че имаш там отговор от мен.

Надявам се, да не го намериш много трудно, да отскочиш до "Средновековна кръгла маса: АНОНС - Крепости и руини в България" и да го прочетеш - ще има смисъл.

Поздрави



Тема Re: КЪМ ALEXANDERнови [re: BESS]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано19.07.05 19:35



Между другото разгледай и това:





Тема До Бесс и Пухчонови [re: BESS]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 02:52



Бесс , добре дошшъл ( дошла) в този клуб ! Постнах ти отговора в клуба "средновековната кръгла маса " . Както там , така и тук му е местото за твоята тема , само запитай в този клуб Thorn , какда си качиш снимките в нета. Ето и Пухчо вече знае( за разлика от мен) , как се прави това.
Дано участваш тук !
До пухчото " Чудесен сайт ! Замъка Вишеград (Vysehrad) има в Чехия , Словакия и Унгарияпък и в БЪЛГАРИЯ ! Снимката показана е супер . Сега представи си ако тези руини са били реконструирани , каква би е била гледка !. Асеновата крепост и също някогашния , замък на дука на Пловдив , Ренье дъ Трит , направо РЕВЕ ЗА ПОРЯДЪЧНА ДОСТРОЙКА на фортификациите , къща-музей и една здрава крепостна кула .Никога не съм гледал Асеновия замък от такава перспектива ! Браво !!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.