Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 07.07.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Български гербове-Пухчотонови [re: Alexander]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано22.07.05 18:12



Сайта даже не успях да го разгледам.Акъла ми сега е само по екипа за Шипка.Стегнах си Мартинката,лъснах ботушите,в София ни шият турски униформи,в неделя ще отуда до битака да си купя един сержантски колан и да го префасонирам на низамскиКак ще си тътря 106-те кила по баира изобщо не ми се мисли.Отскочи до сайта на Традиция,който пуснах-там има повече инфо.



Тема Re: Български гербове-heraldicheski motivi , stenoнови [re: Alexander]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 03:41



Прекрасен приме на хералдически лилии наснимани неотдавна от Торн в една средн. църква , Кюстендилско.



Тема Re: Български гербове-heraldicheski motivi , stenoнови [re: Aлekcaндъp]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано06.04.06 10:27



Има ги и в Земен, 200 години по-късно.



Тема Re: Български гербовенови [re: Бъдъмбa]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 05:24



Време е за събирането на български хералдически материяли.Има такива , но хората за жалост не ги снимат. Само Торн е наснимал нещо , но има и в археоллогически сбирки ( предмети като керамика , колани , печатни пръстени
релефни изображения).



Тема Гербът на български хусарскинови [re: Бъдъмбa]  
Авторпoлk (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 03:09



Ето какво намерих днес :


Инфото за герба идва от некаква статия за български хусарски полк в Русия, вероятно 18.век....



Тема Re: Гербът на български хусарскинови [re: пoлk]  
Автор lachistein™ (велик везир)
Публикувано25.01.07 01:15



мхм, интересно
подобни можем да срещнем в книгата на матковси



Тема Re: Гербът на български хусарскинови [re: lachistein™]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано22.04.07 20:04



Това ми дойде много и от радост ще се напием с Дядо Благо!Наздраве и на чиготите-днес имат рожденичка!






Тема Re: Гербът на български хусарскинови [re: Гaдeн_пyxчo]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 01:35



Абе Пухчо , тази връзка вече съм я пуснал преди време , за щъркела знам също.
но некакси срам ли ви е да кажете в клуб традиция , че Сандето е надигнал хералдическа тема доста отдавна , само че ме правеха на маймун а майче само заради ... Еми кво да кажа : Май че прав бех за български рицари , прав бех за Клаймнера ( много добра история за времето си ) а днес всичките го цитират из клубовете , но когато аз го посочих...Никой не е вспоменал "технитарите , докато аз не ги взпоменах. Малко съм ядосан от неколегиялноста на некои хора. Имах много интересни неща , но не си струва да ги поствам , че много хора даже не биха разбрали за какво пиша , не че са неинтелигентни , но са научени да мразат такива като мене. Само прочетете всички постинги в тази тема , колко лайната съм ял заради българската хералдика - а аз само се трудих да ви помогна , да се изтърсат занаците които да си изписвате върху щитовете ....



Тема Печат на Скендербегнови [re: Бъдъмбa]  
АвторБaлkaнcka Xepaлдиka (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 18:23




На печата пише: “Александър (Скендер) е император и крал. Император на гръцката страна и цар на турците, албанците, сърбите и българите ”.

Това тука е благодарението на "горанче" от клуб Македония.Интересно е само , че днешния албански флаг е точно копие на чергата и възглавница
на Иоан Александър от миниятюрата от Лондонското Евангелие - червени с черни двуглави орли ( двуглавия орел в българското средновековие е бил символ на Царя , не лъвът)....Освен това имало и дискусия дали Скандербег е бил българин : Тук требва подълбока генеалогия , но защо никой не е вспомнил мисията на Фружин Шишман до Албания от унгарското кралство
уж като роднина ? Защо Иречек , разпитвайки Мияците ( които по негово време Ясно се определят като българи) , те му казват и за това , че измежду тех има и потомци на Скандербег. Във всеки случай : Скандербеговият печат
ясно говори за българите под негова власт....



Тема Re: Печат на Скендербегнови [re: Бaлkaнcka Xepaлдиka]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.02.08 23:59



Интересно е само , че днешния албански флаг е точно копие на чергата и възглавница
само че без короната.

Aut Caesar, aut nihil




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.