Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 07.07.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема малко снимкинови [re: Alexander]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано07.04.05 14:44



Снимките, които обещах на Александър вчера.
Това е реплика на женските костюми от с. Калотина. Освен семейството, на което съм приложила рисунка, там има още една млада жена с дете, от чиято риза копирах схемата на бродерията. Естествено, цветовете са различни, но това успях да намеря. Ризата е копродукция между мен и баба ми, а за роклята се включи и една приятелка с диплома по Моден дизайн. Особено се гордея с бродерията, която е изцяло мое дело









Извинявам се, ако са прекалено големи, все не мога да улуча подходящ размер




Тема Re: малко снимкинови [re: Бъдъмбa]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 15:27



щура работа!колко време ти отне?много са хубави дрешките.имаш ли някакви подобни автентични бродерии и елбетици?събирам подобни материали за украсата на оръжията си.



Тема Re: малко снимкинови [re: Бъдъмбa]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано07.04.05 16:01



Онемях!!!!!Свалям ти шапка



Тема Re: малко снимкинови [re: Бъдъмбa]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано07.04.05 17:11



Мааалииииийййй! А ако знаеш и малко бижутерия от 14 век как ще ти ходиии!!!!!

Между другото....знае ли някой сайтове за такава???



Тема Re: малко снимкинови [re: PAGANEO]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 17:20



обърни се към модусите.те са наясно и имат някви материали по въпроса.



Тема Re: малко снимкинови [re: дядoБлaro]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано07.04.05 20:18




Бродерията - два месеца. Обаче истински сложното беше да отлепя баба ми от сапунените сериали, за да направи кройката и декоративните шевове

И двете ми баби на младини са били запалени по бродерията, така че всяка има нелоша колекция. Обаче практиката е била като се отиде на гости на приятелка и се забележи красива покривчица, веднага да се взима назаем и да се копира мотива. При това положение кое е автентично и кое не - нямам идея. Ще пробвам да изровя част от нещата и да направя снимки.
Между другото в клуб Фентъзи повдигнаха една интересна тема - за сакралното значение на шевицата и предпазната й функция срещу уроки. Сигурно навремето всяка фигура е символизирала нещо конкретно... Дали някой е изследвал този въпрос?




Тема Re: малко снимкинови [re: PAGANEO]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано07.04.05 20:21



Бижутерия не мога да си позволя, така че ще се пробвам да наподобя някоя шапка
На мен пък ми е интересно що за обувки са си имали тия жени, ама изпод полите нищо не се вижда...




Тема Re: малко снимкинови [re: Бъдъмбa]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 21:03



най-вероятно с някъв вид ботушки



Тема Re: малко снимкинови [re: Бъдъмбa]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 21:09



има изследвания за елбетицата - това квадратното,приличащо на мандала.има доста символичен характер.ще потърся кой е автора и ще ти го дам.в сайта за траките има шевици,които са като нашата бродерия.



Тема Re: малко снимкинови [re: Бъдъмбa]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано07.04.05 21:11



За бижутерията си има колекционери дето могат да споделят това-онова,трябва да поговоря,но няма да е тия дни.Имам и бижутер под ръка(пък и аз го вдявам занаята).А що се отнася до това под полите-какво ли са имали!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.