Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 05.07.24 
Непрофесионални
   >> Цивилизации и исторически възстановки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Традиционни лъкове и техната направанови  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 03:02



Нека постваме тук линковете и информациите за направа на традиционните лъкове , без което нема истинската историческа въстановка (или ре-енактмент)
Ето , цховекът дава инфото , как е правил композитен лък , асийски тип :





Тема Re: Традиционни лъкове и техната направанови [re: Alexander]  
Автор DarkWolf (Eerie)
Публикувано30.10.04 21:29



Ако някой ми постне имфо за тежките английски лъкове, цена няма да има.

"Изгубена е котка с картофи..."


Тема Английският Longbowнови [re: DarkWolf]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 23:56



Dark Wolf , ти английски четеш ли ? Вчераточно се рових в нета , за да изровя
нещо за лонгбоу или обикновен некомпозитен превит лък(recurve bow) , просто нещо, което хората в България могат да го прават полесно . Па после да стигнат и до найхубави комписитни лъкове. Инфото има доста , но главно
на английски...Има и чешката информация , пичовете прават добри лъкове и още подобри арбалети.
Колкото за лонгбов , за да направиш точнота копия , естествено ще требва да имаш достъп до тисовото дърво , но orange osage (pitay Black Wolf za nego) e второто найдобро дърво, и видех лонгбоу-лъковте от осидж ламинирани с бамбуто , което ги прави супер ( но разбира се в този случай не е класическото
лонгбоу).Но за да практикуваш направата на лък , то има и много други дърва , които стават и ресултат може да те задоволи , пак хем след като намериш подходящото парче тисовото дърво , ще си имаш опит. Аз ще се поровя и ще пусна нещо , което има практическата информация.



Тема Re: Английският Longbow-линковенови [re: Alexander]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 00:21



Ето некои линкове , ако се получат :







Тема Терминологията -нещо много важнонови [re: Alexander]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 00:29



Преди да започнем сериозно с лъковете , би требвало същ да пуснем покъсно една тема изцяло посветена на терминологията отнасяща се към лъкове , арбалети и под. уреди .Тогава ще знаеме точноза какво говорим.



Тема Re: Традиционни лъкове и техната направанови [re: Alexander]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 00:24



тоя сайт съм го разглеждал.все пак човека не е напълно доволен от направеното.има един унгарец дето прави традиционни рефлексни лъкове и той използва рогата на една порода говеда с доста големи рога.



Тема Re: Традиционни лъкове и техната направанови [re: DarkWolf]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 00:27



да стреляш с такъв лък трябва или да си много як(70кг опън) или много тъп(при условие,че имаш достъп до рефлексен който върши и по-добра работа със сила на опън 20-30 кг),или голям фен на англичаните.



Тема Лонгбоу и рефлексниятнови [re: Alexander]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 04:45



Англосаксонци са големи традиционалисти(аз бих искал и ние да си пазиме така традициите), и разбира се лонгбоу е твърде популярен лък, който пак не е трудно да се изработва... Но доста англосакс. експерти признават , че на "континета(разб. евроасия) " имало много подобри лъкове. Аз се надявам не само некакъв унгарец - а некакъв българин , ще намери като хобието ,изра-
ботката на рефлексни лъкове.Но ако има некой българин , да прави лонгбоус,
и това ще е арно.....



Тема Re: Лонгбоу и рефлексниятнови [re: Aлekcaндъp]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 06:22



аз съм почнал един рефлексен...ама бавничко става.и материалите трудно се намират.оня пич е използвал рога от антилопа,аз от бивол,но май и двамата сме далеч от реалноста.явно някога са отглеждали определена порода говеда(от ония с големте рога) от които са взимали материял.по интересно е да се даде предлоение за дървената основа,в смисъл от какъв вид дърво?



Тема Дърво и дуги информации , но на англ. [re: Alexander]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 12:48



Терминологията , вид дърво за направа на лъковете и много повече , но е на английски :






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.