Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 24.04.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ситроен Ксара Пикасо  
АвторCитpoeнчo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 12:20



Заслужава ли си да се купи?
Каква е шумоизолацията му?
Бензин или дизел?



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: Cитpoeнчo]  
Авторvanya (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 17:00



Super e



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: vanya]  
АвторC2 (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 18:55



Че е дизел дизел е:)Ама покараи едно на дълъг път да видиш дали не се клати повече от колкото понесеш:)



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: C2]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано23.02.08 20:55





Клати се повечко отколкото може да понесеш?
Изключително безотговорно заявление Поредният човек, който отнякъде подочул това-онова за Ситроен и за Пикасо конкретно...



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторC2 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 13:22



Първото пикасо в БГ беше на много близък приятел към 180 000 му се навъртяха.Да клати се и над 130 борд компа казва че му е в повече скоростта.Пикасото е кола за в града.При 180км/ч колата е реално неоправляема и разхода е доста висок.Ама какво да обяснявам като това ви е първата западна кола след москвето и голфа е супер,но сравнена дори с 306/ксара е зле.



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: C2]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано07.03.08 21:41



Не бих коментирал коя кола подред ми/ни е, само дето не уточняваш какво точно Пикасо е карал твоя приятел



За 1.6 бензинка по принцип всичко е възможно. Признавам, че този двигател е крайно неудачен за това купе. Борд компютъра ти показва over speed след скорост, която ти нагласиш. Това може да го пречетеш в упътването. Т.е. може да започне да ти бибитка и след 50 км/ч Така че, ако не си ме разбрал - пояснявам... Това за скоростта се програмира лично от водача. По подразбиране такова "ограничение" няма.

Нестабилността ти си я измисли..

При 180 км/ч не знам да има управляема кола. Тогава нищо не е в състояние да те спаси, но да не раздувам излишно темата. Единственият голям проблем на Пикасото и на повечето европейски автомобили е диспропорцията между собствената маса на автомобила и мощността на двигателя. На купето на Пикасото много би вървял някой здрав турбодизел. Например, 3 литра и 200 к.с. Или хайде да не бъдем грандомани - поне 150 к.с., а не смешни двигатели започващи от 88 к.с., минаващи през 90 и достигащи абсолютния максимум от 118 к.с. (бензин) с въртящ момент два пъти по-малък от този на 90 к.с. HDI



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторC2 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 19:32



Другата ми кола е 307 Св 2,0 хди 16кл и при 180 си мърка без да се и поклаща,С2ката при 150 си е стабилна а това се клати адски гадно,поне за моите критерии за клатене над 130 пикасото се клати повече от колкото би трябвало,нещо от рода на джип:)



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: C2]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано08.03.08 19:55





"Клатенето" е нещо, което може да зависи от много неща. Може и гумите да са проблемни. Ще те кача на нашето Пикасо, ще вдигнем 130 и повече ако трябва и ще видиш има ли клатене или не...



Тема Здравей колега...нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторПaнacoнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 08:42



как са климатиците, бачкат ли


А сега сериозно - и аз съм се насочил към Пикасо за семейна кола, нещо до към 7-8000 лв. Ще те помоля за препоръки при избора - двигател, за какво да внимавам при огледа, къде са им слабите места на тези коли?
Предварително благодаря!



Тема Re: Ситроен Ксара Пикасонови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторpoko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 21:16



Здравеите колеги.От 2 седмици имам пикасо 1.6i 2001 много сам дожолен от колата но търса упатване ха бг или руски .ниакои можели да помогне




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.