Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 28.06.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Никога не слагайте газова уредба на ZXнови  
Автор citrozetkata (непознат )
Публикувано26.10.04 10:27



Откакто сложих газова на ZX 1.4 ми се скапа колата тотално. Започна едно безкрайно ходене по мъките. Блокирах си компютъра, след това няма изчистване.
Ходих по майстори всеки ми говори празни приказки, уж се оправя колата, бачка една две седмици нормално и после пак по мъките.



Тема аминови [re: citrozetkata]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано26.10.04 11:27



народа го е казал: "Икономията е майка на мизерията" и англичаните имат една поговорка: "Не съм богат, за да купувам евтиното"!

в духа на клуба е да си помагаме, ако споделиш конкретни проблеми, знаеш ли, може и да намериш решението... но като цяло на генерални изводи като твоя не гледам с добро око...

аз карам Зетя на ГАЗ от 3.5г. близо 70хкм, не че нямам проблеми, ноооооо...

лека и полека!


Тема Re: аминови [re: Bibass]  
Автор evilzet (член)
Публикувано26.10.04 13:07



проблема явно е в "майстора" , а не в колата



Тема Re: Никога не слагайте газова уредба на ZXнови [re: citrozetkata]  
Автор -Lee- (wow)
Публикувано27.10.04 20:22



Да, евтиното излиза през носа, но специално за газ знам от колеги познати , че ако не ти я пипне добър майстор не само ще имаш ядове, ами на моменти ще искаш и да хвърлиш колата.
Вземи намери добър майстор да ти регулира пооправи нещата. Особено на 1.4 ЗХ не трябва да имаш никакви грижи с газ.



Тема Re: Никога не слагайте газова уредба на ZXнови [re: citrozetkata]  
АвторSamoleta (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 09:50



Аз имах газова и я маханах, същата работа като тебе. Скапаха ми колата, едно лято я карах но зимата да видиш кво става, разхода на газ се вдигна двойно. Направо ми се разказа играта. По едно време даже ми излизаше по скъпо да карам на газ отколкото на безнзин. Най - накрая махнах газовата и се родих.
Ходих да един много добър майстор нагалсих разхода на бензин 7,5 градско и това е!!!



Тема Re: Никога не слагайте газова уредба на ZXнови [re: citrozetkata]  
АвторЛyдия (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 09:59



Направо заебавай газовата, махай веднага ще си съсипеш двигателя без време, тия дето ти разправят, че на газ било добре изобщо не ги слушай те от яд го казват. Не смеят да си признаят че са си прецакали абтомобилите. Лятото разхода е супер но зимата най-добре си карай само на бензин. Лошото е че след като си карал на бензин цяла зима после газовата се е преебала и пак трябва да снесеш на някой самозван майстор поне 50 кинта.
А за Зетка съм чувал че наистина газовата си е мъка !!!



Тема Re: Никога не слагайте газова уредба на ZXнови [re: Лyдия]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано28.10.04 10:45



"Направо заебавай газовата, махай веднага ще си съсипеш двигателя без време, тия дето ти разправят, че на газ било добре изобщо не ги слушай те от яд го казват." - Гледам силни аргументи имаш... подкрепи ги и с теория/практика, каквото ти се намира, само недей да голословничиш, както сега!
"Не смеят да си признаят че са си прецакали абтомобилите." - верно е! и продължавам да си карам съсипания автомобил на пук на себе си! Чуваш/Четеш ли какви ги пишеш?
"Лятото разхода е супер но зимата най-добре си карай само на бензин." - до сега само тук намирам истина! аз правя точно така, ако говорим за градско... извън градфа пак си карам на газ, за да не ми се налага: "Лошото е че след като си карал на бензин цяла зима после газовата се е преебала и пак трябва да снесеш на някой самозван майстор поне 50 кинта." - 50лв са мнгоо пари! трябва да знаеш и къде да ги дадеш... предпочитам в кръчмата, отколкото на некой баш майстор... настройките и сам можеш да направиш... има клуб АГУ, има достатъчно безплатно и ценно инфо в нета!
"А за Зетка съм чувал че наистина газовата си е мъка !!!" - кой ти каза? една жена на спирката? САМО ЛИЧЕН ОПИТ В ТАКИВА МОМЕНТИ, е истината.. ЛИЧЕН!

и умната с изказванията!

лека и полека!


Тема много нервеннови [re: Bibass]  
Автор zx_zvqr (1.4i 55kW 1992г)
Публикувано28.10.04 15:56



защо бибасе напоследно си толко нервен? Вярно, че се казват и много неверни работи ама все пак това тук е нещо като за удоволствие и съвети към по- "неопитните" а ти само ни Гълчиш Да кажем и без това, че автомобилът на газ си е малко "наказание", не е толко лесно да караш на газ колкото на бензин! ЗАЩО? защото на бензин просто се мяташ, палиш и заминаваш, а на газ се мяташ, врътваш и дали ще запалиш си е малко Божа работа(спрямо бензин) та за заминаване дане говорим! За да караш на газ премахваш една толкова хитра система(моноинжекцията), за да спестиш(пари), които не са чак толкова, разбирам да имаш 2-литров двигател, да спестиш, ама това все пак си е твой избор и ние не се бъркаме в него! Нищо, че не сме клуб АГУУУУ, нека да кажем истината, защото аз съм чел, че на газ дори двигателят се износва по-малко, отколкото на бензин и т.н. Кажи и Ти други работи и без това е обсъждане на агу, може и в нашия клуб!
нали лафът беше - "лека и полека" - приложи го!

Speed king & Highway star - songs of Deep Purple


Тема да: много нервеннови [re: zx_zvqr]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано28.10.04 18:01



само за необосновани мнения! ...

апропо:
1. динамика на газ може да се докара и по-добра от тази на бензин (разбира се за сметка на разхода) ...
2. има едно мнгоо хитро нещо дето се вика - ламбда контрол...
3. в зависимост от ключа се пали: автоматично или ръчно на газ/бензин... има ключове, които при определени обороти директно минават на газ и винаги палят на бензин (СИГУРЕН СТАРТ)... това, което ти искаш!

за газ ще кажа още нещо и на теб, щото явно не си прочел: "Икономията е майка на мизерията..."!!! С евтина газова уредба се получават проблеми и то разбираеми и затова има и клуб АГУ, щото ако мислиш и четеш навреме няма да стигнеш до проблемите!

офвен ощетения багажник няма други забележки... ето ти довод... за щаденето на ДВГ... сам си прочел явно!

лека и полека!


Тема мнение [re: Bibass]  
Авторshisharko (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 17:51



незнам за вас но за мен това да си сложиш газова на колата си граничи с пълен мазохизъм
ще питате защо: ами защото газта съсипва живота на двигателя. zx_zvqr не знам каде си чел това че газта била полезна за двигателя ама си в пълна заблуда колкото и странно да ти звучи бензина има макар и малки смазващи качества а гаста изсушава инжекциона и там кадето няма масло за да смазва можеш сам да се досетисх какво става. Ако се съмняваш ще ти кажа че го знам от първа ръка(бащата се занимава цял живот с коли).
citrozetkata - незнам кой "майстор" ти е правил колата но гледаи да си я оправиш колкото се може по скоро защото така ще ти прецака компютара (а на него се слага едно допулнение което го лъже 4е това е бензин а не нещо друго) че от инжекцион ще минеш на карбуратор. Знам защотото имам жив пример: имам съсед които като теб направи тази грешка и му сасипаха инжекциона и сега е с карборатор. мога да ти кажа че сега върви като дизел (или трактор както желаеш така го приеми) и пуши като такъв, просто става страшно.
ам това от мен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.